Barca na domácom štadióne remizovala proti Atléticu Madrid 1-1, a tak prehrala boj o ligový titul. Domáci po prvom polčase viedli gólom Alexisa, v druhej časti však vyrovnal Godín a rozhodol, že titul putuje do Madridu.

1.polčas

Zápas sa začal vo vysokom tempe. Hosťujúce Atlético začalo podľa očakávaní s vysokým napádaním a zabezpečenou obranou.

Prvýkrát v zápase vyskúšali domáci Courtoisa v 6.minúte, keď z hranice šestnástky pálil Adriano. Jeho strela však smerovala presne do náručia brankára hostí.

V 15.minúte utrpelo Atlético stratu, keď Costa kvôli nedoliečenému zraneniu svalu už nemohol pokračovať v zápase. Na jeho miesto prišiel Adrián.

V 22.minúte muselo Atlético opäť nútene striedať. Po kontakte s Fábregasom sa zranil Arda Turan, a tak ho musel vystriedať Raúl García.

V 26.minúte sa v dobrej šanci ocitol Pedro. Z pravej strany poslal center Alves presne na hlavu Pedra, ktorého pokus však išiel privysoko.

V 34.minúte Barca otvorila skóre. Fábregas poslal loptu vzduchom na Messiho, ktorý v ťažkej pozícii sklepol loptu Alexisovi, a ten bez prí1pravy vystrelil presne do pravého horného kúta Courtoisovej bránky. Brankár Atlética už nestihol reagovať.

Pred koncom prvého polčasu pritlačili aj hostia, ktorí mali v krátkom časovom úseku hneď štyri rohové kopy. Ani jeden však nedokázali využiť.

2.polčas

Hneď na začiatku druhého polčasu mohli hostia vyrovnať po šanci Davida Villu. El Guaje však z ťažkého uhla iba tyč Pintovej bránky.

V 49.minúte Atlético vyrovnalo. Po rohovom kope vyskočil Diego Godín presne a hlavou nedal Pintovi ani najmenšiu šancu.

Hostia však v druhom polčase predvádzali výborný výkon. Domácich takmer nepúšťali k lopte, a tak sa Blaugranas museli brániť.

V 57.minúte sa opäť striedalo nútene a tentoraz na strane Barcy. Zraneného Sergia Busquetsa nahradil Alex Song.

Po úvodnom tlaku Atlética prebrali iniciatívu domáci. Tí však točili loptu ďaleko od bránky hostí.

V 62.minúte Gerardo Martino opäť striedal. Tentoraz odišiel z hracej plochy Pedro, a na jeho miesto prišiel Neymar.

Barca v 64.minúte dostala loptu do siete Atlética. Gól však neplatil kvôli Messiho ofsajdu.

V 69.minúte fauloval Felipe prenikajúceho Messiho a domáci tak dostali výhodu priameho kopu. Ponúknutú štandardku zahrával sám Messi, ale trafil iba múr.

V 77.minúte využili domáci aj posledné striedanie. Fábregasa vystriedal Xavi.

V 80.minúte poslal Alves ďalekonosný pokus presne medzi tri žrde. Hosťujúci brankár však loptu dokázal vyraziť na roh.

Barca hostí pritlačila do ich vlastného pokutového územia, ale ani veľký tlak neprinášal vedúci gól.

Zostavy

FC Barcelona: Pinto, Alves, Piqué, Mascherano, Adriano, Sergio, Cesc, Iniesta, Alexis, Messi, Pedro

Lavička: Xavi, Neymar Jr, Jordi Alba, Song, Bartra, Tello

Atlético Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Luis, Gabi, Tiago, Koke, Arda, Costa, Villa