Ročník 2013/14 bol veľkolepý. Atlético Madrid bojovalo o titul španielskeho majstra s Barcelonou do poslednej minúty, kým Real mal niekoľko kôl predtým taktiež veľkú šancu. La Liga uplynulého ročníka bola plná zvratov, nesmierne napínavá, konečne nie iba o súboji Realu a Barcy...

Španielska najvyššia súťaž je späť a s ňou ďalšia porcia napätia, zábavy, skrátka veľká španielska šou, ktorú naznačil už dvojzápas španielskeho superpohára Realu s Atléticom. Podarí sa Atléticu obhájiť titul? Alebo na trón zasadne Real, či si zašlú slávu prinavráti katalánska Barca na čele s Luisom Enriquem?

Celá trojica top favoritov utratila ťažké milióny na nákupy a kolotoč zápasov sa môže začať. Barca a Real budú chcieť titul pre seba za každú cenu. Atlético zostáva opäť v pozícii, z ktorej môže len prekvapiť. Zamieša karty aj Valencia, ktorú prebral boháč Peter Lim zo Singapuru? Alebo Sevilla, ktorá šla v poslednom období nahor?

Aj napriek tomu, že Primera Division stratila Costu, Felipe Luisa či Carlesa Puyola, na trávnikoch sa ukáže množstvo mien, ktoré stoja za to. Samozrejme s najlepšími hráčmi planéty. Messi, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Bale, Koke, Turan, Alcacer či Bacca...a prišli Suarez, Rodriguez, Kroos, Madžukič... Obrovská kvalita, ktorá zabojuje o prvé miesto.

Rozhodne sa je na čo tešiť. Otázok je mnoho, odpovede začnú plynúť počnúc prvým kolom. To svoje odohrá Barcelona už dnes na domácej pôde proti Elche, zatiaľ čo pre madridské kluby celá show začne už zajtra, teda v pondelok večer.

zdroj: goal.com

Bartra

15
2014-08-24 11:06:01

ten Paco Alcacer to je hrotak z Valencie ten ma ako sa hovori ´´pekne zadelano na obrovskou mega hviezdu v narodnim tymu Spanelska´´

fantomas

1
2014-08-24 13:12:58

Pred minulou sezónou alebo ešte pred tou predtým sme ho chceli do béčka :)

dory99

8
2014-08-24 11:48:34

Tak včera som videl najprv záverečných 20.minút zápasu Malaga - Bilbao - neskutočné tempo, 2 červené karty, množstvo súbojov, veľa šancí, gól brankára Bilbaa na 1:1 v závečerných sekundách záhadne neuznaný..šialenstvo.....potom Sevilla - Valencia parádny zápas, iskrilo to od 1.minúty, opäť červená karta, parádna atmosféra, škoda že nebolo plno....nakoniec som si pozrel aj nočný duel Almerie s Espanyolom kde padol gól na 1:1 v 103.minúte a akosi som ho prespal :D