Už hneď po druhom kole španielskej najvyššej futbalovej súťaže máme samostatného lídra tabuľky. Barcelonismo teší fakt, že je to práve FC Barcelona. Na druhej strane hneď po dvoch kolách môžeme hovoriť o prvom obrovskom prekvapení ročníka, ktoré sa zrodilo na úkor slávnejšieho madridského celku.

Začneme tak Realom Madrid. Súboj s Realom Sociedad patril medzi tie nevyspytateľné, no drvivá väčšina fanúšikov očakávalo tri body s prehľadom pre mužstvo Carla Ancelottiho. Úvod stretnutia sa niesol v týchto predpokladoch, keď už po 11. minútach Los Blancos zásluhou Ramosa a Bale'a viedli 2-0.

Následne však prišiel uragán domácich. Tí v priebehu 40 minút otočili priebeh zápasu totálne naruby. Martínez, dvojgólový Zurutuza a potom Carlos Vela sa 4 gólmi postarali o veľkú senzáciu nielen kola, ale aj posledného obdobia. Realu Sociedad pritom na všetky presné zásahy stačilo len 5 streleckých pokusov.

Tlač začína pomaly špekulovať o tom, že odchod Di Mariu či Xabiho Alonsa má ďalekosiahlejšie následky, než sa predpokladalo. Včerajší zápas vynechal aj Cristiano Ronaldo, nakoľko jeho preťažený organizmus potrebuje pokojový režim. Real tak hneď po dvoch kolách stráca na vedúcu Barcelonu 3 body.

Druhému madridskému klubu, obhajcovi trofeje z Vicente Calderón sa darilo lepšie, aj keď herne nepresvedčil. Zverenci Diega Simeoneho na domácom trávniku tesne zdolali nováčika z Eibaru, ktorý sa však úradujúceho majstra Španielska nebál.

Tréner Atlética svojich zverencov opäť sledovať len z hľadiska. Domáci išli pomerne rýchlo do vedenia, keď už po 11. minútach gólom Mirandu vyhrávali. Náskok zvyšoval v 25. minúte Mandžukič, no o 8 minút po parádnej akcii ešte krajším gólom znížil Minero. V druhom polčase sa hostia ešte zlepšili, no zo svojich šancí vyrovnanie nedokázali zabezpečiť.

Atlético Madrid tak získalo svoju prvú výhru v prebiehajúcom ročníku a na vedúci celok priebežného poradia stráca 2 body. Po reprezentačnej prestávke však Atlético čaká boj na Santiagu Bernabeu.

Jediným tímom, ktorý zatiaľ nestratil ani bod a doposiaľ neinkasoval ani gól, je FC Barcelona. Luisovi Enriquemu štart do súťaže vyšiel. Zápas na El Madrigal však Kataláncov hneď v úvode ligy poriadne preveril a dlho to vyzeralo na remízu. Víťazstvo strhol na stranu hostí niekoľko minút pred koncom Sandro, ktorý zužitkoval Messiho prihrávku a doklepol do prázdnej bránky.

V zápase však niekoľko krát zvonila konštrukcia brány, či už na jednej alebo na druhej strane. Viac z hry mali hostia, ktorí nakoniec brali body zaslúžene, no Villarreal ukázal medzery v hre Blaugrana, na ktorých musí mužstvo ešte zapracovať.

2014-09-01 09:55:39

Musíme sa držať na čele tabulky až do konca súťaže :) :)

2014-09-01 11:01:17

Ešte by bolo dobré keby sa stal Messi samostatným lídrom v tabuľke strelcov lebo ma príjemne prekvapuje. A hlavne nech to vedenie vydrží do konca sezóny lebo je len 2. kolo a Ronaldo s preťaženým organizmom už po prvom kole ??

barcelonista29

3
2014-09-01 12:24:42

Barca len tak ďalej!!! Ale je to ešte len začiatok sezóny, ktorá je dlhá a bude aj napínavá. :D

gabo

1
2014-09-01 12:25:28

SOm stastny, ale zmetky v obrane boli hrozne, pripominalo mi to nase jarne ucinkovanie. Myslite, ze kupa Jeremyho bolo dobre riesenie?

barca10

4
2014-09-01 13:19:23

chyby plynuli zo zle odkopnutej lopty, ale ked si pamatas minuly rok, tak pomaly kazde muzstvo vedelo nasu obranu z protiutoku paradne vyťukať... mathieu vcera velakrat zastavoval utoky...