Paco Alcacer je mladý, nesmierne talentový útočník Valencie. A veľmi ľahko sa mohol stať hráčom FC Barcelona.

V roku 2011 mal Alcacer len 17 rokov a jeho meno v mládežníckej akadémii Los Che poznal každý. Bol považovaný za nového Davida Villu. Alcacer chcel v tom čase do prvého tímu, no v klube sa zhodli, že je to ešte priskoro. Vtedy do hry vstúpila Barcelona, ktorá chcela hráča do Barcelony B k Rafinhovi, Dongouvi a Deulofeovi.

Paco mal s Valenciou problém aj pri rokovaniach o predĺžení zmluvy. Barcelona to chcela využiť a za hráča v tom čase ponúkla až 4,5 milióna eur. Valencia každopádne chcela 9 miliónov. Rokovania uviazli na bode mrazu a keď Alcacer otočil a chcel sa dohodnúť s Valenciou, Barca ponúkla o milión viac.

Valencia už na 5,5 milióna eur takmer kývla, no všetko nakoniec zmenil Alcacer, ktorý dal prednosť pokračovaniu na Mestalle. Zubizarreta po tomto kroku od hráča zastavil všetky rokovania a z prestupu vycúval. Alcacer následne podpísal zmluvu na 5 rokov a jeho výkupná klauzula narástla na 18 miliónov eur.

zdroj: barcablaugranes.com
foto: barcablaugranes.com

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
115
300

Panel

-18
2014-09-08 12:09:20

Odkiaľ to admin vie ?

sugy1

12
2014-09-08 12:30:43

dole máš zdroj

Panel

0
2014-09-08 23:39:08

Myslel som adminov/redaktorov na stránke barcablaugranes.com ;)

fantomas

0
2014-09-08 21:49:04

Ešte si to pamätám, takže ti to môžem potvrdiť :) Akurát sa mi zdalo, že to bolo o sezónu neskôr.

Váš účet je zablokovány! Nemôžete pridávať komentáre do:
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.