Čtyři zápasy, jedenáct vstřelených gólů a ani jeden obdržený, to je famózní statistika Barcelony v úvodu nového ligového ročníku. Katalánci jasně ukázali, že fotbal není jen o střílení branek, ale také o zabezpečené obraně.

Od prvního kola španělské La Ligy s Elche, kdy Barca zvítězila 3-0, se Kataláncům podařilo přidat další tři vítězství, několik branek a další čistá konta. Je to ojedinělá historická situace. Blaugrana nikdy nezaznamenali do ligového ročníku tak skvělý start v ohledu inkasovaných gólů jako právě letos.

Kromě toho není úplně obvyklé vstoupit do sezóny čtyřmi výhrami v řadě. Poprvé se to Barceloně povedlo v ročníku 1929/30, dále pak v sezónách 1960/61, 1972/73, 1984/85, 1990/91, 1997/98 a 2009/10. Nyní je to třetí rok v řadě, kdy se to Kataláncům podařilo (2012/13, 2013/14, 2014,15). To je veškerý výčet ročníků, kdy se podařilo získat prný počet 12 bodů ze čtyř zahajovacích utkání.

Letošnímu roku se nejvíce přiblížily sezóny 1960/61, kdy Barca měla na kontě všech 12 bodů a skóre 9-1 a 1984/85 s gólovým účtem v poměru 10-1. Nejvyšší rozdíl skóre byl v ligových ročnících 1929/30 (13-2) a 2010/11 (14-3), kdy se Blaugrana podařilo dosáhnout rozdílu 11 branek.

Rinus Michels vedl Barcelonu, když se jí podařilo v prvních šesti kolech La Ligy dosáhnout čistého konta, ale tyto zápasy zahrnují i remízy 0-0.

Nejúspěšnějším brankářem v tomto ohledu je Pedro María Artola, který v sezóně 1977/78 držel čisté konto celkem 560 minut (6 zápasů a 20 minut). Nejblíže se tomuto rekordu přiblížil v sezóně 1968/69 legendární brankář Salvador Saduriní, který ale v pátém utkání, kdy držel čisté konto, inkasoval v 53 minutě. Celkme držel nulu 413 minut.

Čilan Claudio Bravo nastoupil prozatím do každého utkání v Primera Division a čisté konto drží 360 minut. Stále mu ale k překonání rekordu chybí 200 minut, aniž by musel míč vytahovat z vlastní sítě.

messio

17
2014-09-23 19:41:30

Keby nám to vydržalo ešte po zápase s madridom tak by sme boli páááni. I LOVE BARCAAA