Barcelona vo včerajšom zápase nakoniec nad Ajaxom Amsterdam vyhrala 3-1, no zápas mal dve tváre. V jednej časti hrali Katalánci vynikajúco, v druhej sa triasli o výsledok.

Červená: Starosti v defenzíve

Už keď sa zdalo, že Barcelona dohrá zápas bez väčších starostí a s čistým kontom, dokázal súper znížiť na rozdiel jedného gólu. Ten bol výsledkom viacerých chýb v rade. V druhom polčase sa však Barcelona takýchto chýb dopustila viackrát. Takáto strata koncentrácie však môže so silnejšími súpermi bolieť oveľa viac.

Žltá: Zásah od cantery

Luis Enrique v druhom polčase poslal na trávnik až trojicu odchovancov. Postupne prišli Sandro, Munir a Rafinha. Prvý menovaný nakoniec dokázal celý zápas upokojiť, keď v 93. minúte strelil tretí gól svojho celku. Zápas ukázal, že cantera dokáže v prípade potreby prevziať opraty zápasu z rúk hviezd aj v kritickej chvíli.

Zelená: Hviezdy vo forme

Barca hrala poslednú časť zápasu bez Neymara, Messiho či Iniestu. Luis Enrique nechcel riskovať ich zranenie pred dôležitým zápasom proti Realu Madrid. Zápas proti Ajaxu ukázal, že hviezdy idú na Bernabeo vo forme. Neymar po Messiho prihrávke otváral skóre duelu a Messi zvyšoval na rozdiel dvoch gólov. Po celý čas na trávniku bola dvojica nesmierne nebezpečná. A to s nimi ešte nehral Suarez.

harry525

top komentár
42
2014-10-22 08:06:06

Pique, nech sa na mna nikto nehneva, ale je posledne zapasy ako tarbava zirava. Ja fakt nerozumiem, ako takmer 2 metrovy obranca tak lahko prehrava hlavickove suboje, je ako z vaty a pri kazdom kontakte sa mu daco "stane" a navyse hra ospalo a spomalene. Dufam ze Mathieu bude v EL classicu hrat v zivotnej forme, lebo henten nas tam potopi...