9. kolo španielskej najvyššej súťaže zamiešalo poradím na popredných priečkach tabuľky Primera Division. Aktuálnu päticu najlepších od seba delia len 2 body.

V šlágri kola totiž FC Barcelona nestačila na rozbehnutý Real Madrid a na Santiagu Bernabeu prehrala 3-1. Zápas sa v podstate vyvíjal jednoznačne a Katalánci sa ešte pri odstraňovaní nedostatkov vo svojej hre zapotia. Luis Enrique každopádne už na začiatku avizoval, že táto sezóna bude akási skúšobná, aby sa vytvorilo nové mužstvo.

Real Madrid každopádne stiahol náskok na vždy vedúci katalánsky celok len na jeden bod. Stále je však na tretej pozícii, nakoľko Sevilla si dokázala poraziť s ťažkom zápase s Villarrealom 2-1. Tá ešte v 87. minúte prehrávala 0-1, no následne v 88. minúte vyrovnal Denis Suarez a o 2 minúty neskôr z pokutového kopu rozhodol Bacca. Sevilla má tak po 9. kolách na čele rovnako bodov ako Barca - 22. Blaugrana majú len lepšie skóre - 23:3 vs 17:9.

Darilo sa aj Valencii, ktorá si doma dala rady s Elche a výhrou 3-1 potvrdila boj o miestenku v Lige Majstrov. Stíha ju však Atlético Madrid, ktoré bralo tri body z výjazdu v Getafe. Typická jednogólová výhra udržala Los Colchoneros na špici tabuľky.

Máme za sebou 9 zápasov a španielska liga nemá jasného favorita na titul, nakoľko hneď pätica klubov je rozmedzí 2 bodov. O to viac napätia však sľubuje ďalší jej vývoj.

2014-10-27 11:44:18

Aspon to je zaujimave na spici, nie jednoznacne. Mame sa na co tesit. Prekvapuju ma atleti, vzdy po sezone rozpredaju top hracov a vzdy miesaju karty.

GabrielSVK

13
2014-10-27 11:45:06

Ale konečne je tu niečo zaujímavé, dúfam, že to bude tak aj po zbytok sezóny, aby vždy nezápasili proti sebe len Real a Barcelona, takže čím väčšia tlačenica, tým lepšie.