Kráľovský pohár je opäť tu, a hráči Barcelony jednoznačne majú čo naprávať. Po bezgólovej remíze v Getafe sa doma predstavia v odvetnom zápase proti Huesce. Duel však bude, povedzme, len formalitou, keďže Katalánci porazili zverencov Luisa Teveneta vonku rozdielom triedy 0-4. Lopta je však guľatá, šťastie vŕtkavé a Barcelona svojho súpera jednoznačne nemôže podceniť.

V 54-ročnej histórii Huescy sa tento klub stretol s Barcelonou len raz, 3.12.2014 práve v Copa del Rey. Ako sme už spomenuli, Katalánci vyhrali 0-4, keď sa presadili Rakitić, Iniesta, Pedro a aj Rafinha. Huesca však zanechala pomerne dobrý dojem, a vypracovala si niekoľko dobrých gólových príležitostí.

3.12.2014 Huesca 0 - 4 Barcelona

Sociedad Deportiva Huesca, S.A.D.

Huesca pôsobí v druhej skupine Segundy Divison B, kde sa momentálne nachádza na prvej priečke s 31 bodmi. Zverenci Luisa Teveneta vyhrali v poslednom dueli jednoznačne na domácej pôde proti Trival Valderas pomerom 6-1. S.A.D. bola oveľa lepšia, a herne i výsledkovo rozdrvila hostí.

Huesca pôsobí v lige, kde nájdeme napríklad aj béčko Realu Madrid, či Athletica Bilbao. Tento klub, ktorý vznikol v roku 1960 má domáce dresy veľmi podobné tým barcelonským, podobné však nie sú kapacity štadióna. Na El Alcoraz sa zmestí 5 500 ľudí, čiže 18 krát menej ako na Camp Nou.

14.12.2014 Huesca 6 - 1 Trival Valderas
10.12.2014 Huesca 0 - 0 Fuenlabrada
07.12.2014 Conquense 0 - 0 Huesca
03.12.2014 Huesca 0 - 4 Barcelona
23.11.2014 Las Palmas B 1 - 2 Huesca

Čo sa týka cesty Huescy v pohári, v prvom kole potrebovala na vyradenie Toleda až predĺženie, kde nakoniec vyhrala 1-0. V druhom kole to nebolo iné. Proti Villanovense prehrávala len tri minúty pred koncom 2-0, no rozprávkový koniec a góly od Morillasa a Camacha poslali duel do predĺženia. Huesca nakoniec postúpila po výhre 4-3 v penaltovom rozstrele. Inak tomu nebolo ani v treťom kole proti Barakaldu, kde súper ešte štyri minúty pred koncom vyhrával 1-0, no Guillem Marti vyrovnal a Inigo Ros v poslednej minúte nadstaveného času rozhodol o postupe Huescy.

Predpokladaná zostava: Jimenez - Scardina, Morillas, Moreno, Aythami, Camacho, Cabezas, Manolín, Gaspar, Del Pino, Guillem

FC Barcelona

FC Barcelona sa už dostávala do priateľnej formy, tento katalánsky klub však určite nepotešil svojich fanúšikov posledným vystúpením na pôde Getafe, kde uhral len bezgólovú remízu. Ešte viac, ako výsledok však sklamal herný prejav. Enriqueho zverenci majú rozhodcne čo naprávať.

V súčasnosti sa Blaugrana nachádzajú na druhej priečke tabuľky, štyri body za Realom Madrid. Podarilo sa im postúpiť zo skupinovej fázy Champions League z prvého miesta, a aj v Copa del Rey majú nadrobené.

13.12.2014 Getafe 0 - 0 Barca
10.12.2014 Barca 3 - 1 PSG
07.12.2014 Barca 5 - 1 Espanyol
03.12.2014 Huesca 0 - 4 Barca
30.11.2014 Valencia 0 - 1 Barca
25.11.2014 APOEL 0 - 4 Barca

Veľké zmeny sa očakávajú práve teraz, keď je Barcelona jasným papierovým favoritom. Počíta sa s tým, že proti Huesce vybehne viacero hráčov, ktorí toľko možností v La Lige či Lige Majstrov nedostávajú. Zároveň si oddýchnu hviezdy či vyťažení hráči. Špekulovať o zostave však nemá zmysel až do zápasovej nominácie.

Predpokladaná zostava: bude doplnená na základe nominácie

Predpokladaný výsledok

Barcelona do zápasu nastúpi určite s pomenenou zostavou, kde je vysoká pravdepodobnosť, že niektoré hviezdy duel vynechajú. Huesca sa bude v životnom zápase určite snažiť, no Katalánci majú aj bez hviezd dostatočnú kvalitu na to, aby súboj doviedli do bezproblémového víťazného konca.

Barcelona 4 - 0 Huesca