V prvom semifinálovom zápase Španielskeho pohára zdolala Barca na svojom šadióne Villarreal 3-1 a má tak výborne našliapnuté do finále.

1.polčas

Domáci začali podľa očakávaní aktívne a prakticky sa hralo iba na polovici Villarrealu. Ten však výborne vykrýval priestor, a tak bolo šancí iba minimum.

Prvú vážnejšiu príležitosť mala Barca v 12.minúte, keď po odrazenej lopte prihrával Suarez na Messi. Leova strela z hranice pokutového územia však nenarobila Asenjovi problémy.

Katalánci sa postupne dostávali bližšie k bránke súpera a často chýbala už iba presnejšia finálna prihrávka. Najmä Messi dokázal svojimi nečakanými prihrávkami otvárať obranu hostí.

V 29.minúte to mohlo už byť 1-0, keď Iniesta prihrával naspať na Messiho. Leo však vo veľmi dobrej pozícii pálil vysoko nad.

V 32.minúte strelil gól Mathieu. Jeho zásah však neplatil kvôli ofsajdu. V tomto prípade nebolo čo riešiť.

V 41.minúte sa Barcelona podarilo otvoriť skóre. Luis Suarez na ľavej strane získal loptu, potiahol ju až do šestnástky, kde prihrával Messimu. Leo následnou prudkou strelou nedal Asenjovi šancu.

Hneď na to Messi vysunul Suareza, ktorý sa ocitol sám pred brankárom hostí. Luis však pálil tesne vedľa.

Luis neuspel ani v poslednej minúte riadneho času, keď ho vysunul Iniesta. V rozhodujúcej chvíli minul loptu.

V poslednej nadstavenej minúte však mohli udrieť hostia z protiútoku, keď Dos Santos potiahol loptu a Vietto zakončoval. Ter Stegen však vytiahol výborný zákrok.

2.polčas

Villarreal začal druhý polčas výborne, keď po rohovom kope sa dostal k lopte Trigueros a z diaľky prepálil Ter Stegena.

Barca však bleskovo odpovedala. V 49.minúte si Iniesta vymenil loptu so Suarezom a ľavačkou poslal loptu do siete.

V 64.minúte pridali domáci ďalší gól. Po rohovom kope vyskočil najlepšie Piqué a hlavou nasmeroval loptu presne k ľavej žrdi.

V 68.minúte Luis Enrique striedal. Ihrisko opustil Rafinha a do hry sa zapojil Rakitić.

V 70.minúte zahral Musacchio rukou v šestnástke a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu kopal netradične Neymar, ale ani z bieleho bodu sa mu nepodarilo streliť gól.

Villarreal sa rýchlymi protiútokmi pokúšal niečo s výsledkom urobiť, ale domáca obrana spoločne s Ter Stegenom pracovala dobre.

Zostavy

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Piqué, Mathieu, Alba - Rafinha, Mascherano, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar

Villarreal: Asenjo - Mario, Musacchio, Ruiz, Costa - Jonathan, Pina, Bruno, Čeryšev - Gio, Vietto