Camp Nou ani netušil, ako významný bude 1. Máj pre všetkých priaznivcov FC Barcelona. Bola to 87. minúta, Samuela Eto'oa strieda Lionel Messi. Plachý mladík s číslom 30 na drese a dlhými vlasmi sa dostal do hry. Sedemnásťročný, 169 centimetrov vysoký chalan z Rosaria určite nevedel, že sa raz môže stať najlepším hráčom sveta, možno až histórie.

Písal sa 1. Máj 2005, tri minúty po vstupe do hry, Deco posiela loptu k Messimu, ktorý si ju spracúva hruďou a prenecháva Ronaldinhovi. Nasledovala pekná lobovaná prihrávka od brazílskeho kúzelníka ponad defenzívu Albacete.

Messi si ju nechal spadnúť, pozrel sa na brankára Valbuenu a nemilosrdne svojim osobitým obhodením strieľa svoj prvý gól v drese Barcelony. Camp Nou a Messi doslova emočne explodovali. Leo mohol oslavovať svoj premierový gól v prvom tíme. Kuriozitou však je, že pár minút predtým strelil takmer rovnaký gól, ktorý bol neuznaný kvôli offsideu.

Stal sa najlepším hráčom sveta, s Barcelonou vyhral trikrát Ligu Majstrov, dva španielske poháre, šesťkrát ligu, trikrát klubové majstovstvá sveta. Individuálne získal štyrikrát prestížnu Zlatú loptu, stal sa najlepším strelcom Barcelony a aj španielskej La Ligy a ešte mnoho ďalšieho. Ani tá najoptimistickejšia osoba by nepredpokladala, čo sa z tichého a útleho mladíka vykľuje. To, že Messi bude Messi.

zdroj: weloba, youtube

Grendo

top komentár
69
2015-05-01 14:22:22

fenomenálny hráč...dlho tu taký nebude ak vobec...