21. mája 2016 na Barcu čaká 38. finále Kráľovského pohára v klubovej histórii. Zatiaľ nepoznáme miesto konania a ani súpera Blaugranas. Bližšie do finále má však Sevilla, ktorá v prvom semifinále porazila Celtu Vigo 4:0.

Faktom však je, že Copa del Rey ovládla FC Barcelona. Veď ide o 6 finále za posledných 8 rokov. Katalánci zároveň pohár v jeho histórii vyhrali najviac krát a to až 27. Posledné veľmi úspešné obdobie odštartoval Pep Guardiola, ktorý v sezóne 2008/2009 vo finále porazil Athletic Club 4:1.

O sezónu neskôr však Katalánci vypadli už v osemfinále, keď nestačili na Sevillu. O ďalší rok neskôr nestačili na Real Madrid, keď vo finále prehrali v predĺžení. V poslednom roku Guardiolu na lavičke FCB sa klubu zadarilo opäť. Finále vyhral 3:0 nad Athletic Club.

Opraty tímu potom prebrali Tito Vilanova a Jordi Roura. S Barcou však v sezóne 2012/2013 do finále nepostúpili, keď im vo štvrťfinále preťal cestu Real Madrid. Od tohto momentu však Barca vo finále pohára nechýbala ani raz.

Najprv Gerardo Martino ťahal za kratší koniec s Realom Madrid, ktorý vyhral 2:1, no o rok na to Barca opäť porazila Athletic Club 3:0. To už bol na lavičke Luis Enrique, ktorý bude mať aj tento rok šancu na ďalší pohárový titul.

zdroj: mundodeportivo.es

okbor

-8
2016-02-11 13:42:20

Tlačová agentúra TiTíTáTa dnes vydala šokujúcu správu. Prezidentovi Madridského kráľovského futbalového veľkoklubu Florentinovi Pérezovi sa podaril husársky kúsok. Do radov Bieleho baletu sa mu podarilo, aj vďaka odloženiu prestupového zákazu, angažovať Chucka Norrisa.
Vďaka tejto posile prezident klubu oprávnene očakáva, že v aktuálnej sezóne Los Blancos nielenže získajú všetky dostupné klubové trofeje, ale s prehľadom spätne vyhrajú aj tie minuloročné.
„To, že táto akvizícia bude pre klub znamenať obrovskú finančnú úsporu, pretože z dôvodu nepotrebnosti dostali okamžitú výpoveď všetci ostatní hráči, tréner ako aj celý realizačný tím, je už len takou čerešničkou na torte“, povedal vo svojom vyjadrení pre tlač Pérez.