Katalánci si odnášajú z horúcej andalúzskej pôdy cenné tri body a približujú sa tak k vytúženému titulu. Barca napokon zvíťazila dvojgólovým rozdielom, ako sa však darilo jednotlivcom? Pozrime sa na hodnotenia hráčov.

Bravo - 6

Svoju rolu zvládol dokonale. Vedel, že nebude mať veľa práce, no aj napriek tomu ostal počas celého duelu koncentrovaný a pozorný. Na samotnom konci zápasu však musel byť vystriedaný pre zdravotné ťažkosti. Snáď to nebude nič vážne.

Alves - 6

Zvádzal mnoho súbojov so svojím bývalým spoluhráčom, Martínom Montoyom. Danimu sa veľmi nedarilo v centroch, ale ako vždy veľmi aktívne pomáhal v útoku.

Piqué - 6

Žltá karta, ktorú inkasoval v prvom polčase ho stála trochu menšiu intenzitu v súbojoch. Geri však podal spoľahlivý výkon.

Mascherano - 6

Podržal loptu, keď bolo treba, bol vždy tam kde mal, všeobecne predviedol další inteligentný výkon.

Alba - 6

Či už je Jordi vo forme alebo nie, sme zvyknutí na jeho vysoký štandard, ktorý predviedol aj včera. Neymar môže kvôli jeho pohotovým návratom do defenzívy viac riskovať - a to sa cení.

Iniesta - 7

Bol prepojením medzi defenzívou a ofenzívou Barcy. Mal mnoho zaujímavých nápadov, jeho kolmice sa však neujali.

Busquets - 7

Trpezlivý a inteligentný, taký ako ho dobre poznáme. Skvele čítal hru, udával tempo Blaugranas.

Rakitić - 7

Strelil veľmi dôležitý gól na 0-1, vďaka ktorému sa mohla Barca upokojiť a kontrolovať zápas. Zase raz sme sa presvedčili o tom, že Ivan strieľa len dôležité góly.

Neymar - 7

Brazílčan bol aktívny, snažil sa a v prvom polčase ho bolo narozdiel od väčšiny jeho spoluhráčov vidieť. Gól mu však tentokrát dopriaty nebol.

Messi - 8

Najlepší! Leo opäť ukázal svoju dôležitosť, keď si do štatistík pripísal dve cenné asistencie. Okrem iného videl aj žltú kartu.

Suarez - 6

Odviedol veľký kus práce, ktorú nikto nevidí. Zároveň však nepremenil dve obrovské šance, čo si aspoň čiastočne vynahradil gólom po nahrávke Messiho.

Turan - 5

Hral len päť minút. Za ten čas sa nemal príležitosť veľmi ukázať.

2016-05-01 17:05:02

Messi 10 .. ved vcera behal aj v obrane :D takto keby hral proti atleticu s takymto chcenim a nasedenim postupili by sme urcite ... Je skoda ze to stoji momentalne len na nom ..

matryx68

0
2016-05-02 08:33:26

áno, Messi behá, maká, prihráva, čo je výborné. ale už mu chýba tá mladícka drzosť a priebojnosť. veľmi často stráca lopty a strely mu nevychádzajú, buď netrafí bránu alebo mu ich súper zablokuje. jeho góly nám chýbajú. napriek tomu, je najlepší.

2016-05-01 17:12:43

ja viem ze je to hovadina ale len tak teoreticky...skusme si predstavit znamkovanie nasich v poslednych zapasoch v prvych polcasoch............ :-(

2016-05-01 17:21:16

Totálne zle hodnotenie , podľa čoho napr. dostal Mascherano - 6 ??? (hral na 100%) Keď toto ten dotyčný nevidí tak to je zlé .To je môj názor ale treba aj čítať noviny (názory trénerov)

Taylor

6
2016-05-01 17:31:21

Ja by som k tomu dodal to, že je to názor katalánskeho Sportu.es čiže tiež novinárov. :)

kov3

4
2016-05-01 18:31:30

Ja by som takéto - skoro vždy - neobjektívne hodnotenia sem ani nedával...Nechápem, ako môže niekto hodnotiť hráča ako - "veľmi dobrý výkon" a dať mu napr. 6

2016-05-01 21:36:31

Sua 6 smiešne, aj ked sa mu až tak nedarilo hoci vpredu makal, ale dal po Leovej špicovej kolmici dôležitý rozhodujúci gol a nemuseli sme trpnuť do konca zápasu.

Fazy

-2
2016-05-02 14:06:35

Rozosmialo ma hodnotenie Turana. Hral iba päť minút a dostal 5. Ak by bol hral o päť minút viac tak má najlepšiu známku z mužstva rovnú 10. Neviem ako tie známky a podľa čoho dávajú. Veď taký Neymar sa síce snažil, ale nič podstatnejšieho a čo by ovplyvnilo výsledok zápasu nedokázal, tak prečo 7. Tu by pasovala ta Turanova 5.