Valencia Marca Bartru sleduje už niekoľko mesiacov a katalánsky denník Sport píše, že na Mestallu môže prestúpiť už počas letného prestupového obdobia. Na Camp Nou by sa na druhej strane mohol sťahovať Shkodran Mustafi.

Veľký záujem o Bartru má športový riaditeľ Valencie Garcia Pitarch. Barca si svojho zadáka cení na 12 miliónov eur, hoci odstupná klauzula v jeho zmluve má hodnotu 50 miliónov. Sám hráč už dlhší čas rozmýšľa nad zmenou dresu a realizačný tím je toho istého názoru. Barca si každopádne chce zabezpečiť predkupné právo. Verí, že 25-ročný obranca má potenciál a môže sa naďalej rozvíjať.

Shkodran Mustafi | hráč Valencie

V súčasnej sezóne Bartra odohral 24 zápasov, no v základe sa objavil len 9-krát. Dokopy odohral takmer 1200 minút, strelil dva góly a na jeden prihral. V posledných dvoch zápasoch La Ligy, kedy sa rozhodovalo o titule, sedel dokonca len na tribúne.

TIP | Piqué sa vyjadril k možnému príchodu Ben Arfu
TIP | Suarez kvôli Barcelone odmietol 3 kluby

Valencia a Barca však môžu pristúpiť aj k výmene, pretože Katalánci majú záujem Shkodrana Mustafiho, ktorého má na zozname technický riaditeľ Blaugranas, Robert Fernandez. 24-ročný Nemec však nie je prioritou. Tento rok totiž nehral oslnivo, ale na prestupovom trhu chýbajú kvalitní obrancovia, čo Barcu nakoniec môže k jeho kúpe presvedčiť.

IronGuru

-7
2016-05-16 18:20:19

Bral by som, on sa mi velmi pozdava..tuto sezonu nemala dobrú celá Vale, netreba to vzťahovať na jednotlivých hracov. Napriklad taky Abdennour myslim, ktory bol velmi ziadany po min. sezone, bol dokonca v najhorsej zostave ak sa nemylim. Myslim si ze Marquinhosa nedotiahneme, a ak ako tak zbytocne a za obrovsky peniaz. Mustafi je len o malo starsi, hrac aj na 5-6 sezon, kvalita by bola + unas by sa urcite este aj zlepsil, ako Masche a podla mna nieje onic horsi ako Marquinhos..cize ja by som bol za.