Argentína si v noci bez najmenších problémov poradila v zápase skupín Copa América s Panamou 5 – 0. Súper zverencov Tata Martina hral od 31. minúty s desiatimi hráčmi, Argentína zápas kontrolovala, vymýšľala zaujímavé akcie a s určitosťou si zaslúžila vyhrať.

Skóre zápasu otvoril už v 7. minúte po štandardke Nicolas Otamendi. Potom videl v rozmedzí 9. minút Godoy 2 žlté karty a z ihriska sa porúčal. Argentíta v prvom polčase už Paneda neprekonala, do kabín tak šla so skromným vedením o gól.

Všetko sa však zmenilo príchodom Lea Messiho na ihrisko. Tím dostal dynamiku, rytmus hry sa zmenil a navyše za sebou nechal hráč Barcelony aj gólovú smršť. Lionel prišiel na ihrisko v 61. minúte a už o 7 minút neskôr dokázal skórovať. O pár minút pridal i ďalší gól a na hat-trick mu stačil 19-minútový pobyt na ihrisku. Vyzdvihnúť treba najmä jeho krásny priamy kop.

TIP | Uruguaj bez Suáreza vypadáva už v skupine

Panama sa skutočne miestami až nestihla čudovať, čo sa to okolo nej deje. Rázom to bolo z 1-0 4-0 a bolo po akýchkoľvek nádejach na priaznivý výsledok. Piaty gól pridal Aguero, ktorý prišiel na ihrisko tiež až v priebehu zápasu.

Argentína tak vedie svoju skupinu a je jasné, že do vyraďovacej fázy postúpi. Výbornou správou pre Albicelestes je najmä skvelá strelecká forma Messiho, ktorému sa zjavne už podarilo po zranení úplne zotaviť. Argentína tak zostáva obrovským favoritom na zisk celkového primátu.

Argentína 5:0 Panama

Góly: 7' Otamendi, 68' Messi, 78' Messi, 87' Messi, 90' Aguero

Žlté karty: 15' Fernandez, 17' Mascherano, 66' Gaitán, 6' Perez, 17' Baloy, 22' Godoy, 47' Cooper, 78' Henriquez
Červené karty: 31' Godoy

Rozhodca: J. Aguilar (Salvádor)
Štadión: Soldier Field (Chicago)
Návšteva: 53 885 divákov

Argentína: Romero, Rojo, Mori, Otamendi, Mercado, Mascherano, Augusto (Messi), Di Maria (Lamela), Banega, Gaitán, Higuain (Aguero)
Panama: Panedo, Machado, Baloy, Henrique, Miller, , Quintero, Gomez, Pimentel, Godoy, Cooper, Perez

2016-06-11 12:14:23

Cital som na goal.com ze Hamsik v porovnani s Lavezzim, Cavanim a Higuinom bol stale povazovany za "druhu triedu". Pricom Lavezzi ani Higuain urcite nemaju taku hodnotu ako Marek, na tomto sampionate vsetkym vytrie zrak.

messisko

26
2016-06-11 11:57:32

Som pozeral na sport 1 o3:30 a skvelý zápas a skvele hral Messi až som štastný že hral a dal hetric. :-) :-) :-)

sid1

10
2016-06-11 12:28:32

tiez som to pozeral a stale mam pocit, ze argentina nevie co celkom chce hrat pod Martinom. Prvy gol standartka, druhy nahoda ze sa to odrazilo k leovi, treti gol standartka, 4 strata lopty a az piaty by som nazval akciou. Okrem toho na to ze hralo proti 10 to bolo bez napadu. Ako na MS sveta sa mi pacilo viac ako hrali. Mali jasny ciel, dobre branit a hrat brejky. Teraz je to take ani ryba ani rak.

saamci

9
2016-06-11 12:38:30

Tak musíš brať do úvahy že na MS boli v úplne inej pozícii ako sú teraz na cope.... Tu sú favoriti ale na MS neboli tak sa im ľahšie hralo lebo neboli pod takým tlakom....to isté platí aj O našich... Tvoriť hru je pre našich ťažšie ako len brániť A hrať na brejky

enny

17
2016-06-11 14:36:10

Hral skvele a s chuťou, prajem mu výhru :)

viny

-8
2016-06-11 22:00:00

Já už toho Messiho asi začnu mít rád. A to už je co říct! Ale když to tvrdíš ty, tak asi na tom něco bude :-)

viny

-8
2016-06-11 22:06:15

A co tak Copa América, to by byl zajímavější zápas, ne?