Tím Xaviho Pascuala nebol schopný zvíťaziť v štvrtom zápase finálovej série a prehral tak boj o španielsky ligový titul. Ten napokon putuje do Madridu, získava ho kráľovský Real a veľkým podielom k tomu opäť prispel Sergio Lull (21 bodov).

Barca Lassa si nevybojovala piaty zápas a Real Madrid tak víťazí v ABC lige druhý rok po sebe. Domáci opäť prekonali hranicu deväťdesiatich bodov a pod taktovkou veľmi dobre hrajúceho Sergia Lulla napokon posledný duel finálovej série vyhrali pomerom 91:84.

Barca pritom začala veľmi dobre. Uvedomujúc si, že víťazstvo je jediný spôsob, ako sa udržať v boji o cennú trofej, vybehla na Real Madrid vo vysokom tempe, mužstvo pritom viedol Ante Tomić. Chorvátovi sa darilo v útoku, no rovnako tak v boji o lopty. Po prvej štvrtine vyhrávali pritom Katalánci už 19:26.

TIP | VIDEO: Messi basketbalista
TIP | VIDEO: Basketbalisti Barcelony rozhodli clásico v poslednej sekunde

Družstvo Pabla Lasa však zareagovalo veľmi dobre, počnúc práve druhou štvrtinou. Barca už tak efektívna nebola, naopak rýchly prechod do útoku a trojkové strely Lullu a Nocioniega znamenali vyrovnanie skóre na 36:36. Barca sa vśak nezlomila, naopak, po sérii piatich bodov Perperogloua na konci druhej štvrtiny ukazovateľ skóre oznamoval priebežný výsledok 45:47.

Po prestávke ale Real vybehol na palubovku s obrovskou intenzitou. Hostia nevedeli využívať svoje príležitosti, zatiaľ čo na druhej strane Sergio Rodríguez a Thomkins sa postarali o obrat skóre, 72:65.

Katalánci sa však nevzdali. Situácia bola vyrovnaná, ale Madridčania boli stále v miernej výhode. Kľúčový moment zápasu podľa všetkého prišiel dve minúty pred koncom, keď sa presadil Doellman, ktorý zvyšoval na 87:84. Real si už totiž následne vedenie ustrážil.

Real Madrid 91 - 84 FC Barcelona Lassa

Real Madrid: Llull (21), Caroll (2), Taylor (4), Thompkins (14), Ayón (9) – prvá päťka – Rudy (9), Nocioni (7), Reyes (11), Maciulis, Rodríguez (14) a Hernán Gómez.

FCB Lassa: Satoransky (17), Navarro (14), Oleson (6), Doellman (7), Tomić (17) - prvá päťka - Ribas (2), Lawal (4), Vezenkov, Perperoglou (11), Abrines (2), Samuels (4) a Arroyo.

Štvrtiny: 19:26 / 26:21 / 27:18 / 19:19

Zdroj: fcbarca.com