Dnes nás na trávniku londýnskeho Wembley porazil Liverpool vysokým rozdielom 4-0. Tímy do zápasu ale išli s rozdielnym cieľom. Kým jedni sa snažili rozohrať a pripraviť na sezónu, druhí hrali ako o život.

Červená: Katastrofálna obrana

Opäť raz tá obrana. Kým v prvom polčase sklamali kraje Vidal s Cámarom, v tom druhom zaváhali skúsení borci v strede. Mathieu pokračoval v zlom výkone zo zápasu s Leicestrom. Dnes absolútne nestíhal a jeho prístup bol katastrofálny. Aleix Vidal nám zasa ukázal, že v prípade zranenia Sergiho Roberta budeme mať vážny problém. Najväčšie prekvapenie však prišlo od Mascherana. Vlastný gól mu nemôžme dávať za vinu, no rozohrávanie a následné straty lopty či niekoľko nedôsledných súbojov už áno.

Oranžová: Prístup Liverpoolu

Dnes Liverpool predviedol famózny výkon a Kataláncov prevalcoval. Zistili sme však jednu dôležitú vec. Luis Enrique a Jurgen Klopp majú o pojme prípravný zápas úplne rozdielnu predstavu. Červení naskočili do zápasu prakticky s tým najlepším, čo vo svojich radoch majú. Priebeh zápasu nás taktiež zaskočil. Kým Enriqueho zverenci sa snažili oťukať pred novou sezónou, the Reds hrali životný zápas. Predviedli výkon ako keby šlo o finále Ligy Majstrov a to ešte nieje všetko. V závere zápasu, za stavu 3-0, pri každom prerušení hry hráči anglického tímu odkopávali loptu, aby natiahli čas a celé to zaklincoval Origi, ktorý v 91. minúte po jemnom kontakte s Robertom padol ako podťatý a vyše minúty ležal na trávniku. Nešlo o nič vážneho a dokonca nebol privolaný ani lekár. Každopádne zostáva konštatovať, že Angličania vyhrali zaslúžene.

Zelená: Ponaučenie do budúcnosti

Jediným svetlým bodom z pohľadu Barcelony ostáva, že Katalnci videli, aké chyby robia ešte pred súťažnými zápasmi. Tam by bola takáto prehra neprípustná. Hádam tak Enrique so svojim tímom zapracuje a v zápase o pohár Joana Gampera uvidíme diametrálne odlišný výkon. Za zmienku tiež stojí celkom dobrý a sebavedomý výkon Gerarda Piqueho a taktiež novej posily Lucasa Digneho, ktorý v zápase skoro nič nepokazil a bol prínosom ako v defenzíve, tak v útoku.

2016-08-07 06:57:43

Treba vidieť aj zálohu,totálny výpadok Sergia,v strede bola diera,niet pomalšieho záložníka na svete.DM nemôže byť taký pomalý a ťarbavý.

tunno

9
2016-08-06 21:07:04

So stopérmi v ostrých dueloch problém nebude, ani s ľavou obranou.

Tom10

-2
2016-08-06 21:33:52

myslim si že by sme sa mali vykašlat na utočnika a ponuknut arsenalu peniaze ktore nebude moct odmietnut

tunno

4
2016-08-06 21:45:21

A je ten Belerin taky dobrý? Lebo vždy keď som ho videl prihrával len na istotu najbližšiemu hráčovi a technicky vyzeral neohrabane. Taky azpilicueta sa mi oveľa viac pozdáva, alebo aj napr Piszczek ktorý by nemusel stát viac ako 10m

2016-08-06 21:12:48

Je to priprava tak netreba si ztoho tazku hlavu robit , to dolezite este len nas caka a nato musime byt vynikajuco pripraveny

Kico

13
2016-08-06 21:17:07

Liverpoolu vyšli najmä začiatky polčasov, ale treba povedat aj, že 3 goly zo 4 sme im v podstate darovali, ale treba povedat že hrali naozaj dobre, síce v prvom polčase messiho tyčka a ešte tých pár tutoviek, mohlo to byť inak, ale na keby sa nehrá, každopádne obrana až do príchodu piqueho katastrofa.

2016-08-06 22:47:53

Kto písal ten článok, videl vobec ten zápas, či urobil len zlý preklad? Prečo? No lebo: 1) Vidal hral dobre, a čo pokazil uhasil, hoc aj s pomocou Mascheho alebo Mathieho; 2) nielen prvý polčas, ale celý zápas nám horela ľavá strana a stred, nie pravá strana!; 3) na kieho Boha hral Leo tam, kde hral? Nebyť toho, že chodil po lopty pomaly až k brankárovi a pár pokusov Ardu a El Jefecita, tak Luis a Leo sa lopty ani nedotknú!; 4) a taktika? Aj systém hurá by bol lepší proti tomu, čo sme videli; 5) verím, že to bola prvá a posledná herná HANBA! Visca el Barca!

TK10

-5
2016-08-07 00:06:54

Článok som písal ja. V každom prípade jednoznačne si myslím že Aleix Vidal zápas veľmi pokazil. S mojim názorom sa zhodujú aj viaceré renomované stránky a dôkazom toho bolo aj jeho striedanie už cez polčas.

martin1716

3
2016-08-06 22:52:07

prišiel som sa sem pozrieť ako fanušik lfc .. ale aby niekto napísal, že lfc hral životný zápas s najlepším čo mal? a za vás hral kto? B tím? ved ste hrali so všetkými dobrými hráčmi, či už v základe alebo v priebehu zápasu .. fáza prípravy? hej, premier league začína skor ako vaša liga, tak je logické že už hraju na ostro, keby ste vy chceli zápas vypustiť tak enhráte so všetkými dobrými hráčmi .. zdržovali? pozrite sa čo robia vaši hráči počas sezon pravidelne .. toto nieje ani provokácia ani nič také, len taký malý postreh ..

tunno

2
2016-08-06 23:45:12

Camara- B tím, Turan a D.Suarez hráči pred ktorými sú hierarchicky na ich postoch mnohí hráči. Mathieu- hierarchicky 4ti stopér. A PS: asi žiadny tím nezdrzuje ttak málo ako Barca. Dokonca aj keď vyhrávame nszdrzujeme outmi, brankári rozprávajú okamžite. Zopár hráčov niekedy zasimulhje ale taki sa nájdu v každom tíme.

tunno

2
2016-08-06 23:47:17

*brankári rozohravaju okamzite. V základe chýbalo 5 hráčov - a hráči ktorí hrali miesto nich niesu ani ich prvými nahradnikmu

martin1716

0
2016-08-07 01:01:30

ved ja nevravím že nehrali mladí, ale to isté aj v liverpoole, grujic, klavan 4 stopér, stewart, milner v obrane ani nehráva, lovren možno tiež základ mať nebude ked budu zdraví matip a sakho .. takže čo sa zostáv týka bolo to 50:50 .. pretože ako my, tak aj vy ste prestriedali všetkých dobrých hráčov .. ale ved to neberte v zlom, to len diskutujem uplne v pohode

TK10

0
2016-08-07 00:10:35

Martin, viem že si fanúšik Liverpoolu a na svoj tím nedáš dopustiť tak ako ja na svoj. Na web si prišiel nájsť chválu na to ako Liverpool hral dobre a to naozaj hral ale problém je že jeho nasadenie a prístup bol naozaj iný ako do prípravného zápasu. A možno naši hráči naťahujú čas V SEZÓNE ale dnes sa jednalo len o PRÍPRAVU kde sa takéto veci jednoducho nerobia. Veď nejde o nič.

martin1716

-4
2016-08-07 10:28:41

Nie to vôbec nie, neprišiel som sem hľadať žiadnu chválu, prišiel som si pozrieť obyčajne názory, nič viac... Tak je logické že hrali s nasadením, keď to bol predposledný zápas pred ligou, ale ja mam taky pocit, že niektorí z vás tu nevedia uniesť prehru, a dosť sa tu vyhovaraju.. Aj u vás hrali ti najlepší takmer všetci, nebol to vás prvý zápas ani zápas po jednom tréningu. A že sa vám nedarilo nehadadzte na nasadenie,keby ste nechceli uhrať dobrý výsledok,tak tam nedáte všetkých dobrých hracov

TK10

2
2016-08-07 16:03:03

Ak si videl zákaladnú zostavu, chýbalo nám 6/7 hráčov, ktorí naskakujú do tápasov v súťažiach. A viac z nich je presne ako si povedal "po jednom tréningu" je to spôsobené tým že Barca začala prípravu o týždeň neskôr a kým Liverpool to bral ako generálku na ligu proti Arsenalu, my sme sa snažili rozohrať. To je všetko.

Mourinhov_Prst

-8
2016-08-07 00:26:07

chudak Ter Stegen. Minuly rok pred sezonou dostal 4ku, co ho zrejme stalo post jednotky a teraz to iste.

okbor

6
2016-08-07 00:46:43

Ter dostal len jeden. Bravo ho striedal po 1. polčase a dostal tri. A to hneď na začiatku 2. polčasu na "privítanie" dva za sebou, z toho jeden vlastný. Možno keby tam bol Masip tak toho toľko nie je.

3
2016-08-07 01:53:22

ok. Dik za upozornenie. Videl som len zakladnu zostavu a dedukoval som zle.

RealStincker

-9
2016-08-07 01:13:45

Liverpool neskutočný progress :O Barca podpriemer.

jokerito

0
2016-08-07 07:27:14

Caute, vcerajsi zapas som nepozeral ale len teraz zostrih. Chcem sa len spytat preco vsetci vypisuju ako potrebujeme rb? Vsetky goly sme dostali po lavej strane nie po pravej.. Budem vdacny kazdemu kto mi miest minusky da radsej zdovodnenie , ako pisem samotny zapas som nevidel

tunno

3
2016-08-07 07:45:08

Nedostali sme gól ale Aleix urobil zopár chýb a Sergi bol nevýrazný. Góly z ľavá tak nenaseru keď tam bol Camara z Bcka a naši skúsení stoperi ktorí v ostrých zápasoch budú hrať o triedu lepšie. Ale na pravom beku bojujú Aleix a Sergi o post jednotky a celú prípravu to t horí

jokerito

0
2016-08-07 08:22:25

Diky za odpoved, mali sme aj my nejaku sancu alebo nula bodov?

Zmazaný užívateľ

0
2016-08-07 09:53:32

Trenar dava vzdy taku blbu zostavu a potom sa cuduje ze prehravaju.
Keby dal do zakladu iniestu namiesto denisa suareza a vymenil niekoho z obrany za piqueho a nikoho zo zalohy za rakitica tak by urcite vyhrali a nie on tam dava samich slabochov ktori aj tak pocas sezony nebudu hrat zaklad.