Reprezentácia Brazílie s Neymarom a Rafinhom napokon dokázala získať zlatú medailu z Ria! Vo finálovom zápase futbalového turnaja zdolala výber Nemecka na pokutové kopy.

Po 120 minútach bol totiž stav nerozhodný. V prvej polovici zápasu zanechali lepší dojem Nemci, ktorí až 3x nastrelili konštrukciu brány, no bola to Brazília, ktorá išla na prestávku s vedením 1:0. O prekrásny gól sa z priameho kopu postaral Neymar.

TIP | Gólové momenty: Brazília 2 - 1 Nemecko

V druhom polčase bola lepšia Brazília, ale... Boli to Nemci, ktorí dokázali vyrovnať. V 59. minúte Toljan z pravého krídla nahrával do pokutového územia úplne voľnému Meyerovi a ten neváhal. Bolo vyrovnané a tento stav sa do konca riadneho hracieho času nezmenil.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom si od 95. minúty zahral aj Rafinha. O víťazstve sa však nerozhodlo. Rozuzlenie musel priniesť penaltový rozstrel a jeho posledná piata séria. V nej tlak nezvládol Petersen, ktorý nepremenil. Po ňom prišiel na rad Neymar a ten sa nemýlil. Šancu využil a pre Brazíliu zabezpečil prvé olympijské zlato v histórii.

Brazília 2:1 Nemecko

Góly: 27. Neymar - 59. Meyer.

Rozstrel: Ginter - 0:1, Augusto - 1:1, Gnabry - 1:2, Marquinhos - 2:2, Brandt - 2:3, Rafinha - 3:3, Süle - 3:4, Luan - 4:4, Petersen - nedal, Neymar - 5:4.

ŽK: Zeca, Barbosa - Selke, Promel, Sven Bender, Süle.

Rozhodovali: Faghani - Sokhandan, Mansouri (všetci Irán)
Štadión: Estadio do Maracana
Návšteva: 70.000 divákov.

Brazília: Weverton - Zeca, Marquinhos, Caio, Santos - Walace, Augusto - Barbosa (70. Anderson), Luan, Jesus (95. Rafinha) - Neymar

Nemecko: Horn - Toljan, Ginter, Süle, Klostermann - Lars Bender (67. Promel), Sven Bender - Brandt, Meyer, Gnabri - Selke (76. Petersen)