vs. Eibar
o 1d 9h 2min
ČLÁNOK
článok

Klub: Ak nikoho nepredáme, nikoho nekúpime

18:29, 11. 1. 2017, Lukas ROZHOVORY

Generálny riaditeľ FC Barcelona Òscar Grau na Forum Europa prezentoval strategický plán klubu. Pri tejto príležitosti odpovedal aj na otázky prítomných novinárov.

Nová zmluva pre Messiho

"Barca na platy nemôže vynaložiť viac ako 70% rozpočtu a preto musí kalkulovať. Jednou z možností je zvýšenie príjmov, čo zvažujeme aj v našom strategickom pláne. Chceme mať v klube najlepších, ale možno že si budeme musieť vybrať priority. Túžbou Barcelony je, aby najlepší hráč sveta hrával tu. Chcel by som socios aj fanúšikov uistiť, no vždy musíme jednať so zdravým rozumom."


Rozhodcovia

"Vo veci rozhodcov bolo správanie sa Barcelony v uplynulých rokoch bezchybné. Koniec koncov, to, že ste najlepší, je treba ukázať na trávniku, hoci nie vždy sa tak deje. Nemôžeme hovoriť o rozhodcoch, priklonil by som sa na stranu Luisa Enriqueho, hoci Piquému dokonale rozumiem. Pre Barcelonu bude najlepšie, aby vo svojom postoji pokračovala. Hovorili sme s kapitánmi aj s Piquém a povedali sme im, že vôľou klubu je, aby sa o rozhodcoch nehovorilo. Moje športové skúsenosti ma naučili, aby sa voči rozhodcom neprotestovalo. Niektoré situácie sa nám nepáčia, ale nakoniec na trávniku vyhrá lepší."

Zimné prestupové obdobie

"Rozpočet je aký je. Ak nikoho nepredáme, tak nikoho nekúpime."

Situácia Vidala

"Prekvapuje ma jeho nízky podiel na hre, ale počítame s ním, preto sme ho kúpili. Počkáme, čo sa stane, pretože hodnotiť sa bude po sezóne."

Vzťahy s FIFA

"Jednou z osí strategického plánu Barcelony sú aj medzinárodné vzťahy. S Giannim Infantinom máme vynikajúce vzťahy. Stojí za nami, my stojíme za ním, ale nemôžeme zabudnúť, že musíme vyhrať dôležitý zápas. Práve športové výsledky určujú smer. S Infantinom sme hovorili - samozrejme chcel, aby sa hráči Barcelony na gala objavili. Hovorili sme aj so Zvonimorom Bobanom, ktorý ako niekdajší hráč naše rozhodnutie úplne pochopil. Barca svoje hodnoty ukazuje každý deň."

zdroj: mundodeportivo.es as.com
foto: sport.es

© 2010, Autorské práva ForcaBarca.sk. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu je výslovne zakázané.
Diskusia
503 Service Unavailable

Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Ak chceš pridať komentár musíš sa registrovať
Alebo môžeš použiť Facebook login
AG Sport - internetový obchod
X