Barca si dnes s Las Palmas poradila vo veľkom štýle. Na ukazovateli skóre sme po zápase videli stav 5-0, fanúšikov potešila manita, trénera zas skvelý výkon viacerých hráčov. Priaznivé výkony sme videli aj od tých, od ktorých by sme to možno natoľko neočakávali.

Prvý polčas bol na rozdiel od druhého na góly chudobný, v druhej štyridsaťpäť minútovke sme už ale boli svedkami parádnych gólových akcií. Svoj prvý gól do siete Las Palmas zaznamenal Messi, vôbec prvý v barcelonskom drese potom zas Aleix Vidal. Gólové momenty si môžete pozrieť tu, Semafor Vás čaká pod videom.

Červená: Mohlo to byť aj inak

Efektivita, efektivita a opäť efektivita. Tentoraz absentovala našťastie iba v prvom polčase. Môžeme byť radi, že sa chlapci strelecky spamätali a po hitparáde zahodených šancí to už v druhom dejstve chytili za pačesy. Las Palmas nedostal prakticky žiadnu šancu, no v prvom dejstve mohol streleckú neschopnosť domácich tím v žltom trestať. Našťastie sa tak nestalo, no toto by sa nám mohlo jedného dňa vypomstiť.

Oranžová: Ignorovanie Ardu a Vidala

Po dnešnom zápase sa Luis Enrique možno nad svojim doterajším konaním zamyslí. Áno, zápas vyšiel ideálne, nebol nijak obzvlášť ťažký, no i tak v ňom táto dvojica ukázala, že mužstvu má čo ponúknuť. Obaja dali gól, Turan vytvoril aj niekoľko pekných šancí, zatiaľ čo Aleix Vidal hral na svojej strane veľmi zodpovedne a nebál sa vyrážať opakovane dopredu. Stojí za zváženie, či nedať týmto dvom viac priestoru. Momentálne to totiž vyzerá tak, že si ho plne zaslúžia.

Zelená: 10/10

Dnes to prakticky nemalo chybu. Až na slabšiu efektivitu v prvom polčase to bola balada, Messi a spol. si robili so súperom čo chceli a mohli vyhrať pokojne aj väčším rozdielom. Pochvalu si zaslúži každý jeden hráč na ihrisku, od brankára, cez zálohu, až po hrotového útočníka. Výborne zahrali Rafinha aj Gomes, Busquets a Messi boli dnes fenomenálni, zatiaľ čo Arda so Suárezom nesmierne agilní. Takto to má vyzerať!

zdroj: forcabarca.sk

loptajegulata

top komentár
52
2017-01-14 18:26:57

Hra bola na 10 gólov minimálne, no premenili sme sotva polovicu čistých šancí. Proti takémuto súperovi to je fuk, ale inde nato doplácame.

fofo112

29
2017-01-14 18:30:10

dnes to vyšlo excelentne,každý jeden si poctivo odviedol svoju prácu Vidal a Arda si pýtajú základ.