Včera sa odohrali ďalšie dve stretnutia Copa del Rey. Po utorkovej remíze v Alavés, prišli na rad divácky atraktívnejšie súboje. Teda aspoň podľa štatistík. Real aj Atletico bojovali mimo svojich štadiónov a kým los colchoneros mali postup po domácej výhre 3:0 už takmer istý, biela časť Madridu sa modlila za zvrat nepriaznivého skóre z domáceho duelu.

V prvej odvete semifinále španielskeho pohára gól nepadol. Deportivo Alavés tak postúpilo cez Alcorcón, keď na štadióne druholigistu zvíťazili 2:0 a tím domácich mal navyše vylúčeného ľavého obrancu Carlosa Bellvisa.

Prvý včerajší zápas sa začal o 19:15 v Eibare. Atléti si však priviezli z domova 3 gólový náskok a rozhodnuté bolo prakticky už pred zápasom. Diego Simeone si to uvedomoval a preto niektorých kľúčových hráčov, ako napríklad Antoina Griezzemanna, nechal oddychovať. Klinec do rakvy Eibaru zatĺkol v 49. minúte Jose Maria Gimenez. Domáci síce skóre dokázali v 73. a 80. minúte otočiť no definitívnu podobu výsledku stanovil až Juanfran vyrovnávajúcim gólom v 85. minúte. Atlético tak potvrdilo rolu favorita a postúpilo ďalej.

No a najočakávanejší a najdramatickejší zápas semifinálových odviet sa odohral na Estadio de Balaídos. Domáca Celta dokázala nečakane zdolať favorita v jeho bielej pevnosti 2:1 a tak si domov prinášala dobrý, ale nebezpečný a možno zavádzajúci náskok. Dlho to vyzeralo tak, že gól v prvom polčase nepadne ani po tutovkách na oboch stranách. Nakoniec však nešťastník Danilo poslal, už druhý krát z posledných troch zápasov, do ktorých zasiahol, vyrazenú strelu za chrbát vlastného gólmana a v 44. minúte tak domáci oslavovali. Po zmene strán, konkrétne v 62. minúte nádherným priamym kopom vyrovnal Cristiano Ronaldo. Pravdepodobne si bral inšpiráciu od svojho Barcelónskeho soka Lea Messiho, ktorý podobným spôsobom prekonal brankára Athletic Bilbao. 5 minút pred koncom riadnej hracej doby išla Celta opäť do vedenia a zdalo sa, že je o všetkom rozhodnuté. Daniel Wass poslal loptu do protipohybu brankára a štadión vybuchol radosťou. Nervy však prišli v 90. minúte opäť, po vyrovnaní Lucasa Vázqueza. V 4 minútovom nadstavení sa už, našťastie pre domácich, nič nestalo a tak jeden z najväčších favoritov skončil už v štvrťfinále.

Posledný zápas sa odohrá zajtra na Nou Camp, kde Barcelona, ako už iste viete, privíta Real Sociedad. Ak sa tak Barcelone po zradnom náskoku z Baskicka podarí potvrdiť postup aj doma, narazí na jedného z trojice Deportivo Alavés, Atlético Madrid, Celta Vigo. Sila Atlétov je všetkým známa, Barca si však musí dať pozor aj na zvyšné dva celky. S Alaves už raz prekvapivo doma prehrala 2:1 a s Celtou tiež nemáme najlepšie skúsenosti po prehre 4:3 na Balaídos. Tá navyše vyradila Real Madrid a to je veľký výkričník pre ostatných, aby sa mali na pozore. Verme tak, že Lucho ráta s týmito prekážkami a dovedie Barcu opäť k titulu.

zdroj: forcabarca.sk

Stegino28

top komentár
59
2017-01-26 08:28:33

Zapas som videl, ale keby postupili by asi nikto nic nepovedal, sanci mali dost, len ti ich utocnici su impotentni...
OT: na ich stranke som cital vcera taky koment: Je neskutocne sa divat ako Messi so Suarezom rozoberu skoro kazdu obranu a ti nasi dvaja ti nerozoberu ani lego!

arogantaldo

39
2017-01-26 08:43:37

Real je však lepšie na tom v tom že tam dávajú goly skoro všetci hráči , ked nejde Benzemovi či Ronaldovi , dajú Ramos Varane Marcelo Isco či Modrič. Nechcem si ani predstavit že by chýbal z akýchkolvek dôvodov v zápase trojzubec

bruno1

6
2017-01-26 14:32:42

Ked to vidia ich fanusikovia, akoto ze to nevidia "odbornici" ktori hlasuju v zlatej lopte?

arogantaldo

18
2017-01-26 08:38:15

super názov článku. a Kikina vyzerá na foto ako keby sa dozvedel že mu ten marocký MMA boxer dal kopačky

Zorrrro

8
2017-01-26 08:42:35

Ta uvodna fotka.... to tu bude zase bielych sraciek popisanych, ako si Barca fans pisu na strankach co chcu, ako si davaju fotky ake chcu.

arogantaldo

7
2017-01-26 08:45:16

šak je to naša stránka Zorro. My sme tu doma.