Boj o každý jeden milimeter na ihrisku, vyrovnanosť a tvrdé súboje. Snáď takto by sa dal popísať dnešný zápas Atlética s Barcou. Diváci sa mali veru na čo pozerať, prvý polčas priniesol veľké šance na oboch stranách, ten druhý potom konečne aj góly a víťazstvo Kataláncov!

O prvý presný zásah sa postaral Rafinha. V takomto vybičovanom stretnutí šlo skutočne o rozhodujúci moment a tento okamih značne ovplyvnil priebeh zvyšku zápasu. Gólové momenty nájdete tu, Semafor pod videom.

Červená: Nedostatočná kontrola

Bol to zápas, v ktorom nedokázal stretnutie kontrolovať nik. Raz bola na koni Barca, inokedy Atléti. Nám však tento výkon opäť ukázal, kde topánka Kataláncov tlačí najviac – záloha Atlética občas prehrávala tú hosťujúcu až trestuhodným spôsobom. Na toto si nemienime zvyknúť, dôležité však je to, že to dnes aspoň dobre výsledkovo dopadlo.

Oranžová: Jérémyho zranenie

Či sa to niektorým páči, alebo nie, Jérémy hral do momentu jeho zranenia veľmi zodpovedné a kvalitné stretnutie. Luchov zámer nasadiť do obrany aj jeho mal jasný motív – bolo potrebné hlavne rýchlostne zastaviť unikajúcich kridelníkov Atleti. To Francúzovi šlo. Jeho zranenie nevyzeralo vôbec dobre, my ale dúfame, že to nebude nič vážne.

Zelená: Ter Stegen!

Ústrednými postavami prvého polčasu boli určite brankári. Najprv sa zdalo, že tento primát prischne ter Stegenovi, no k záveru prvého dejstva sa vyznamenal aj Jan Oblak a môžeme s čistým svedomím tvrdiť, že prvých 45 minút patrilo gólmanom na oboch stranách. Nebyť medzi žrďami tak kvalitných brankárov, nejaký ten gól by som určite videli aj skôr. Čo sa ale druhej polovice zápasu týka, tam už kraľoval Nemec. Nebyť jeho, Barca by si určite neodniesla z Vicente Calderón výhru. Za tento extrémne zložitý zápas musíme však pochváliť aj iných hráčov, tentokrát však v poli. Nesmierne aktívny bol Neymar, rozumne hral Suárez a opäť rozhodujúci bol Messi. Špeciálnych pár slov ale venujme Rafinhovi. Ten totiž ukázal, ako treba trpiacu zálohu pozdvihnúť – keď to už nijak nejde, pomôže len to, keď tam necháte aj dušu! Extrémne dôležitá výhra a Barca je, minimálne na niekoľko hodín, na čele!

zdroj: forcabarca.sk

Radovan

top komentár
71
2017-02-26 18:22:04

Smejem sa z tych "trenerov" ktori v clanku "zostavy atletico madrid barcelona" kritizovali rad radom vsetko :D vecne nespokojni...podla mna sme si lepsiu hru z nasej strany predstavovat nemohli po nasich predchadzajucich zapasoch a ani sme si nemohli priat lepsi vysledok z calderonu nez je...ale tak aj teraz sa najdu ludia co daco osomru, co si mysli ze tim z tyzdna na tyzden z katastrofalneho herneho prejavu zrazu zahra bez chyby

mikimi122

16
2017-02-26 19:04:55

Stále môžme hrať lepšie. To ešte nebolo ono, ale dúfajme, že sa to zlepší.

kopanakope

-9
2017-02-26 19:07:13

suhlasim, ver ale tomu ze taki lusri ti davaju teraz za Tvoj prispevok pluska ;) hovorim im manazerikovia...

galibier

48
2017-02-26 18:24:30

psychologicky cenne vitazstvo,vyhrali sme asi nad najlepsie kondicne pripravenym muzstvom celej La ligy,verim ze naozaj nas to nakopne spet a budeme sa byt o majstra do posledneho kola...dufam ze zo stastnym koncom pre nas.dakujem za vitazstvo chlapci!

Negan

20
2017-02-26 18:25:02

Gratulácia k výhre. Tohtosezónne El Clásico bude zrejme veľmi dôležité v boji o titul. Ako pozerám zápasy Atlétov v tejto sezóne, "sila" ich obrany šla dole oproti minulým sezónam ...

123456

-4
2017-02-26 18:56:44

Gratulácia je na mieste. I keď môj názor na real fans je vždy rovnaký.

Rasto

12
2017-02-26 18:25:42

Teraz sa Real potkne so žltou ponorkou a potom pustí perie vo Vigu a ideme a titulom aspoň v La Lige. LM je asi pasé, aj keď rád by som sa mýlil.

2017-02-26 19:07:36

Radšej by som použil slovo ,,dúfam´´, aby si to nezariekol.

2017-02-26 18:27:15

Prvých 25 minut to bolo všetko zle do konca polčasu sme to nejak ukopali ale druhý polčas asi náš najlepší v tejto sezóne aktívny presing bojovnosť nasadenie...Ter Stegen je neskutočný brankár...Busquets hral perfektne a kto ho ide kritizovať tak nech si pozrie záznam a kolko akcii súpera zastavil už na polke Rafinha Roberto všetci hrali super ďakujem ím za skvelý výkon a že sme sa skutočne a reálne dostali späť do hry o titul dneska nech Real zakopne a budem štatsný Visca el Barca

myuren

5
2017-02-26 18:39:27

Hlavne sa mi páči ako všetci pred zápasom pochovávali zostavu a nariekali. Dokonca, že ich Lucho podcenil či čo som čítal. Prvý polčas sme hrali pod optickým tlakom ale atléti nemali vyloženú gólovku. Strela Griezmanna bola spoza 16 a bol tam jeden nájazd dosť z uhla, taká pološanca. Druh´ý polčas už to bolo lepšie ale nemohli sme čakať po taktických zmenách i v rozostavení, že to hneď pošlape. Toto im môže pomocť ale drieť musia ešte viac. Messi do 60 minúty neviditeľný od toho ako sme dali gól bol všade. Nechápem. Každopádne dôležité tri body a ideme ďalej uvidíme na čo to bude stačiť.

Kico

6
2017-02-26 18:40:33

Treba si uvedomiť že sme hrali na pôde jedneho z najlepších klubov už nie len v španielsku ale aj EU, áno prvý polčas tam bola taká 25-minutova pasáž kde nás uplne prehrávali, ale tiež sme zahodili slubne šance prvý polčas, či už messiho priamy kop, suarezove šance alebo piqueho hlavička a druhý polčas si myslím že sme boli lepšie mužstvo, dôležity bol ter stegenov zákrok pri Griezmannovej strele, keby šlo do vedenia Atletico to by nedopadlo dobre, ale spokojnosť dnes

BarcaFan4502

-43
2017-02-26 18:47:31

z tohto zapasu jedine s cim mozeme byt spokojni su 3 body, 1.polcas hruza, 2.polcas mensia hruza, jednoducho zaloha nic nehrala,jedini 2 hraci z barcy ktori a snazili: ney a stegen, dokonca ani messiho nebolo moc vidiet