Kto by to bol povedal, že Sevilla padne na zdanie takto jednoducho. Určite to nebola mierumilovná prechádzka, no hráči rozhodli zápas už skoro. Je výborné, že mohli pošetriť sily, no a zároveň sa tešíme i z toho, že si Leo poisťuje Pichichi.

SPORT neváhal a po zápase opäť zhodnotil výkony hráčov a pridelil im známky od 1-10. Jasnými hviezdami duelu boli Luis Suárez a Lionel Messi. Vďaka ich gólom sme stále v hre o ligový titul!

Ter Stegen – 7

Jeho zákrok pri N'Zonziho šanci bol naozaj nesmierne dôležitý. V druhom polčase ešte ukázal, že hrá veľmi dobre pozične, keď chytil ďalekonosnú strelu Sarabiu. Inak toho až tak veľa na práci nemal.

Mascherano – 7

Kolos. Znova však riskoval a takmer vyrobil penaltu. N'Zonziho šanca ide na jeho vrub, inak ale hral nesmierne dôrazne a práve jemu sedí trojčlenná obrana lepšie ako tá štvorčlenná.

Piqué – 7

Svoju žltú kartu videl účelovo, no priskoro. Nepocestuje do Málagy, kde by si však mužstvo malo poradiť aj bez neho. Toto nebol úplne ideálny zápas z jeho strany, bol na vysokej úrovni, no z posledných stretnutí sme zvyknutí na úplnú extra-triedu. Lucho ho striedal, nechcel totiž riskovať jeho vylúčenie.

Umtiti – 7

Francúz je talizmanom svojho mužstva. Je to jediný prestup, ktorý na 100% vyšiel a mladík má už teraz svoje miesto v once de gala. Vyžaruje z neho pokoj a jeho hra vo vzduchu... tá je naozaj neskutočná!

Busquets – 8

Kvalitný zápas v Busiho podaní, hral s ľahkosťou a konečne opäť kraľoval stredu poľa. V posledných minútach trocha povolil, i tak však bol jedným z najlepších na ihrisku.

Rakitič – 7

Je dôležitou súčasťou tímu a opäť si získava dôveru trénera. Hral opäť spoľahlivo a nepokazil nič veľké. V 77 minúte videl žltú kartu, o minútu neskôr ho striedal Aleňá.

Iniesta – 7

Musíme si povedať, že aj Iniesta už starne, no včera ukázal, že to, čo má on, tak s tým sa môžete iba narodiť. Elegancia na najvyššej úrovni, opäť pomohol tímu, aby lopta cirkulovala čo najplynulejšie. Mal aj nejaké šance, no hlavne – bavil sa hrou.

Messi – 9

Čo povedať k Leovi. Hneď zo začiatku zostra, trafil totiž tyč. Neskôr dokázal za 5 minút 2-krát skórovať, čím zlomil stretnutie. Momentálne má na konte už 27 presných zásahov a vedie tak tabuľku strelcov o trofej Pichichi i Zlatú kopačku.

Sergi Roberto – 8

Elektrizujúci výkon. Sergi šiel opäť príkladom a dokázal, že sa môžete na vrchol vyšvihnúť aj vtedy, keď vás už všetci odpisujú. Obeta a pokora, tieto dve veci pomohli tomuto hráčovi k tomu, aby sa dokázal presadiť. Tímu je teraz nesmierne užitočný.

Luis Suárez – 9

Najlepší na ihrisku. Opäť predviedol fantastické predstavenie, ktoré okorenil aj efektívnymi nožničkami. Neskôr pridal aj asistenciu a bojoval i naďalej ako lev. V 63. minúte ho nahradil Alcácer. Štadiónom sa ozývali ovácie.

Neymar – 8

Veľmi dôležitá súčasť hry blaugranas. Pred šestnástkou súpera je Neymar ako ryba vo vode a rozhodí hociktorú obranu na svete. Musel si najprv vymeniť kopačky, no potom to šlo. Skvelý Neymar!

TIP | Barca - Sevilla: Semafor

Alcácer – 6

Opäť takmer skóroval, no Rico ho vychytal. Sme radi, že sa Pacovi začína dariť, jeho strelecké schopnosti Barca určite využije.

Digne – 6

Po dlhej dobe sa opäť objavil v zostave, šiel však do stredu obrany, kde mu to príliš nesadlo.

ALEÑÁ – 6

Odohral skoro 15 minút a opäť nazbieral aj nejaké tie skúsenosti. V takomto zápase sa mohol naučiť veľa, je dobré, že si to uvedomuje aj tréner.

mikimi122

28
2017-04-06 12:10:35

Atletico musí s realom v sobotu aspoň remizovať, a my v el clasicu vyhrať. Preto musíme zvládnuť prvý zápas s juventusom a v druhom s ním iba kontrolovať hru a šetriť sa na el clasico. Najlepšie keby atléti nad reálnom vyhrali.

harry525

18
2017-04-06 12:20:25

S prvou castou komentu suhlasim... Ale s Juventusom musime hrat naplno. Profesorska hra sa nam uz mnoho krat vyplatila, aj keby sme prvy zapas zvladli. Sme dokazom toho, ze aj za menej ako 8m sa daju strelit tri goly, a to dokonca aj majstrovi svojej ligy :)

2017-04-06 14:53:35

Nepochopil si. Kontrolovať a upustiť zápas nie je to isté.