Najvážnejší ašpiranti na titul v Primera Division majú svoje zápasy 5. kola La Ligy za sebou. Aj s obrovským prekvapením na úkor obrovského favorita!

Katalánci svoj zápas proti Eibaru na Camp Nou zvládli na výbornú a zvíťazili 6:1. Eibar však hrýzol a pokojne mohol streliť 3-4 góly, pretože dvakrát nás podržal ter Stegen a dvakrát dokonca konštrukcia brány. Leo Messi mal však svoj deň a vyčaroval hneď 4 góly. Zaujal tiež Paulinho, ktorý na jeden gól prihral a jeden dal. Poďme však k včerajšiemu hraciemu dňu.

Prv Atlético Madrid sa predstavilo na pôde Athletic Club Bilbaa, kde sa očakával veľmi ťažký duel a skutočnosť naplnila očakávania. Domáci mohli do polčasu otvoriť skóre, no Aduriz nedokázal premeniť pokutový kop a jeho mužstvo za to pykalo.

Po polčasovej prestávke totiž Angel Correa poslal Atlético do vedenia a v 73. minúte Ferreira-Carrasco zvyšoval už na 2:0 pre Atlétov. V 90. minúte sa domácim podarilo iba znížiť zásluhou Raula Garciu. Los Colchoneros táto výhra nesmierne pomohla, pretože v tabuľke poskočili na priebežné 3. miesto.

Real Madrid sa však prepadá. Včera vybuchol doma proti Betisu Sevilla. Jednoznačne zápas blbec, pretože Los Blancos po celý zápas do súpera búšili, no dostať loptu za chrbát brankára Betisu bol nadľudský výkon. Naopak, Betis po vydarenom protiútoku dokázal tesne pred koncom zápasu strhnúť vedenie na svoju stranu. Real tak ochutnal vlastnú medicínu, keď v minulej sezóne vyhral nejeden zápas na poslednú chvíľu, kde góly strieľal Sergio Ramos. Táto prehra však znamená, že Barca má pred Realom na čele tabuľky len po piatich odohraných kolách neuveriteľných 7 bodov náskoku. Samozrejme liga sa ešte len začala, no tak priepastný rozdiel nečakal nikto.

V nasledujúcom 6. kole nás čaká zaujímavý žreb, pretože Atlético Madrid na domácej pôde privíta 2. celok tabuľky - FC Sevillu. Real Madrid cestuje do Alavésu a Kataláncov čaká Girona. Všetky zápasy sa odohrajú 23. septembra v sobotu. Je sa na čo tešiť.

Aj ja. Je na to dôvod, tak sa teším :)
A kedy ak nie teraz? Keď budeme prehrávať, potom budem smutná. A tak to má byť. Možno sa situácia zmení, o rok bude inak, o dva tiež. Taký je futbal. Napätie, emócie, radosť, šoky :))) ale aj smútok. A to je na ňom to pekné. Ale teraz? :))))))))