Pri pohľade na trénera FC Barcelona je ťažké povedať, čo prežíva, pretože sa tvári takmer v každej situácii rovnako. Preto mnohých zaujímalo, ako vlastne Ernesto Valverde reagoval na vývoj zápasu na Stadio Olimpico, keď Barcelona v Taliansku hrala odvetu štvrťfinále Ligy Majstrov.

Denník AS píše, že tréner FC Barcelona sa počas polčasovej prestávky v zápase proti AS Rím choval inak ako zvyčajne. 10. apríla totiž Valverde svojim hráčom rázne pripomenul, o čo sa vlastne hrá. Barca po prvých 45 minútach prehrávala 1:0 a stále bez problémov mala postup vo vlastných rukách, no od začiatku zápasu bolo vidieť, že Rimania sú jasne lepším mužstvom.

Valverde podľa denníka AS hráčom povedal:

"Jedno mužstvo bojuje, druhé nie. Nič nehráme a ani nerobíme nič, čo by sme mali. Súper nám nedovolí hrať, ale my hru dobre nečítame. Pravdu povediac, mali sme šťastie. Pamätajte si, že s výsledkom 1:0 po 45 minútach nemôžeme vypadnúť. Musíme postúpiť tak či tak."

Valverde však počas prestávky nekritizoval ani jedného hráča. Svojim hráčom však dal jasne najavo, že nerobia to, na čom sa všetci pred začiatkom zápasu dohodli. Hráči pôsobili odovzdane a smutne. Boli si vedomí, že v prvom polčase hrali zle, ale uvedomovali si aj to, že priestor na chybu ešte existoval. Slová trénera nespochybňoval nikto. Zároveň však tieto slová neposlúžili k ničomu, pretože mužstvo aj v druhom polčase hralo zle a nakoniec aj vypadlo.

zdroj: as.com

Aexon

20
2018-04-19 17:44:58

Ernesto libí se mi jaký si stratég a taktik ale tohle chtělo okamžitou změnu po druhém góle nezlob se na mě ... ale připadal si mi jak Lucho kterej nevěděl reagovat na vývoj zápasu

srdcarek

27
2018-04-19 17:45:59

Nechápal som to. Prehávame 2:0 brániaca taktika nefunguje a my sme ju hrali až do 85 minúty zápasu. Klub ako AS Rím sa musí posrať ked vyhráva 2:0 nad barcelonou. Barcelona musí útočiť a držať loptu v takom čase nie odkopávať loptu ku polke ihriska.

Aexon

27
2018-04-19 17:46:48

Chtělo to Dembelého s Denisem nahoru nebo kohokoliv prostě ale netřeba se k tomu vracet příští rok musí být náš

Federer

3
2018-04-19 19:00:30

Denis nemá na 1. mužstvo. Pochopte to. ani Vidal, a pod.

2018-04-19 20:22:10

Denis je živý a to sa hodí do terajšej malátnej Barcelony. Ani neviem, kedy naposledy sme dali poriadny protiútok alebo si niekto nabehol za obranu, proste posledné zápasy majú od aktivity ďaleko, hráči si nevedia poriadne nahrať, ich hra vyzerá ako keby si šli len tak zaťukať po nedeľňajšom obede s kamarátmi. Neviem, čo sa deje, ale od odvety s Chelsea nezahrali poriadny zápas.

Darsley

1
2018-04-20 08:42:39

My hráem takýto futbal celu sezónu len tak si ťukajú ako keby tréning mali potom to zobere messi a a gol alebo nahra suarézovi a da gol ale inak žiadna kreativita žiadna bojovnosť nič...neviem či je problem v trénerovi alebo malo kreatívnych hráčoch...neviem si to vysvetliť...

ximpp

3
2018-04-20 09:44:52

Denisův výkon proti Celtě byl velmi špatný, myslím, že na Barcu nemá a rozhodně naši hru schopný oživit není. Aktivita a pohyb jsou slušné, ale kreativita je nízká a v soubojích si nepočíná dobře.

adriano

5
2018-04-19 20:51:47

Neviem ci dobre ratam pri sucasnom bodovom stave barcelone staci na majstrovsky titul vyhrat jeden zapas.Opravte ma ak sa mylim.Lebo atletico varcelone tiez pomaha ako vidim zatial.

mikimi122

0
2018-04-19 20:54:22

Nezakríkni, lebo sa to hneď otočí! Takéto veci môžeš písať až v 95 minúte.

adriano

1
2018-04-19 20:56:57

adriano

8
2018-04-19 20:58:14

Ani nechcem.????dufam ze tuto sezonu ukoncia bez prehry uz a utvoria absolutny rekord ligy.