Alejandro José Hernández Hernández bol v uplynulej sezóne zvolený za najlepšieho rozhodcu španielskej ligy... Počas dnešného zápasu medzi FC Barcelonou a Realom Madrid však dokázal, že je to len jednooký kráľ medzi slepými. To, čo tento pán s píšťalkou dokázal, je absolútnou hanbou španielskeho futbalu.

V koncovke prvého polčasu mal byť Gareth Bale jednoznačne bez mihnutia oka vylúčený za úmyselný zákrok na Umtitiho. Útočník Realu Madrid totiž spodkom kopačky skončil Francúzovi na lýtkový sval. Jednoznačná červená karta. Pod sprchy sa však predčasne porúčal Sergi Roberto. Provokatéra Marcela totiž bez lopty udrel, za čo bol zaslúžene vylúčený. V tomto prípade ide o hlúposť hráča Barcelony.

V 52. minúte následne Leo Messi zaznamenal druhý gól Blaugranas, no ten nemal platiť, pretože Luis Suarez predtým zjavne fauloval Raphaela Varana, čo ale ušlo pozornosti hlavného arbitra. Ušlo mu aj to, že gól FC Barcelona na 3:1 platiť mal, pretože Ivan Rakitič v postavení mimo hru nebol. A v 76. minúte mu ušlo aj to, že Jordi Alba jednoznačne fauloval Marcela v pokutovom území a Real Madrid mal zahrávať pokutový kop.

V jednom jedinom zápase a tak ostro sledovanom sa Hernández Hernádez a jeho asistenti dopustili 4 mimoriadne hrubých chýb, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnili priebeh slávneho El Clásica. Aj dnešný zápas tak ukázal, že španielski rozhodcovia sú na smiech a úplnou hanbou tak kvalitnej súťaže akou je La Liga.

S farbami Blaugranas sa po tejto sezóne rozlúči jeden z najlepších hráčov klubovej histórie a ForcaBarca.sk si pre všetkých culés pripravila špeciálnu limitovanú edíciu trička, ktoré by vo svojom šatníku mal vlastniť každý poriadny fanúšik!

Cena pre jeden kus je 15€ + poštovné a balné

V prípade záujmu spomienkové tričko nás neváhajte kontaktovať do správy na Facebooku alebo mailom na admin@forcabarca.sk!

zdroj: fcbarca.com forcabarca.sk

majohaas

top komentár
48
2018-05-06 23:30:04

Chválim, objektívny pohľad. Škoda, že tieto zápasy sa takto kazia týmito kontroverziami (od rozhodcov), ktoré následne vyvolajú vášne aj na hracej ploche

2018-05-06 23:32:34

Neviem ako to trestá komisia rozhodcov v Španielsku, aleHernández Hernández sa zrejme pár zápasovému trestu nevyhne

okbor

15
2018-05-06 23:47:11

Neviem ako trestá komisia rozhodcov. Ale asi dosť nas.., pardón nahneval jedného odutého chlapíka, čo sedel na tribúne vedľa prezidenta FCB. Nejakého Perverza, či Péreza, či ako sa to volá. Takže ako hovorí Fučo, musí si dať pozor aby nemal na zadnej časti tela Japonskú vlajku.

Jhonys

20
2018-05-06 23:32:49

tenhle ten debil byl někdy zvolen jako nejlepší sudí? To jako srsly? Ty vole...

Zorrrro

11
2018-05-06 23:43:11

Este raz to tu napisem, ako niekdo moze takto ovplyvnit zapas???? Ako moze miesto vylucenie Balea vylucit Roberta???Tam sa skoncil zapas miesto presilovky oslabovka.....

mikimi122

11
2018-05-06 23:47:00

Toto sa dalo očakávať. Vždy keď mi pred hocijakým zápasom svieti, že rozhodca je Hernández Hernández, alebo Lahoz, tak už viem, že budem naštvaný každé 2 minúty. To, čo títo dvaja dokážu nedokáže nijaký iný rozhodca.

2018-05-06 23:53:47

Komentár bol vymazaný kvôli porušeniu kódexu diskutujúceho.

2018-05-07 10:20:28

lebo keby sa to stalo proti nasmu hracovi nik by nebezal ze?

majohaas

-1
2018-05-07 19:25:11

To, čo je pokrytecky argument? Si mysliš, že hráči Barcelony by v opačnom prípade len prizerali na divákov? :D

2018-05-07 00:43:37

Podle mě by Real dostal, kdyby nebyl vyloučeny Sergio Roberto..

Ortiz

1
2018-05-07 08:02:22

To je komedie .. Ale rad bych se zeptal proc hral Coutinho jen 45m a na pravy strane ? takhkle zabijet toho hrace .. Dembele lavicka ..

mikimi122

7
2018-05-07 08:12:05

Lebo Roberto dostal červenú a Valverde tam potreboval dať Semeda, a tak ho striedal za Coutinha. Dembeleho nedal hrať, ale dal Paca na posledné 2 minúty, aj keď vtedy sme sa snažili hrať na protiútoky a potrebovali sme rýchleho hráča akým je Dembele, ale Valverdemu to nedošlo.

-14
2018-05-07 08:38:18

Valverdemu ani nedoslo, ze vpravo ma hrat Semedo a nie Roberto....co stvara SR posledne zapasy je katastrofa...2 cervene za taky kratky cas je na zamyslenie

Toky

2
2018-05-07 08:58:19

Čím častejšie budú takto rozhodcovia robiť chyby tým skôr sa zavedie videorozhodca. Ich včerajšie výkony poškodili obe strany.
Neviete niekto ako je na tom zdravotne CR7? Pri tom góle ho Pique slušne čajsnul cez kotník.

2018-05-07 09:16:24

Podrobné vyšetrenie dnes/zajtra, ale podľa prvých správ by nemalo ísť o nič vážne (potvrdil to aj CR7, aj Zidane). Zrejme vynechá duel so Sevillou, ale na finále LM bude pripravený.

tullen6

-12
2018-05-07 09:32:43

Podľa mňa bol Real poškodený včera oveľa viac. Tých situácií v prospech nás bolo až príliš.

jokerito

9
2018-05-07 09:36:41

Ahoj, bolo toho viac na oboch stranach, keby ideme do podrobna najdeme toho kopec.

tullen6

-15
2018-05-07 09:45:43

Bolo toho viac na oboch stranách, ale práve to je to, že keby ideme do podrobna, možno zistíme aj to čo nechceme. Naozaj, prvý polčas mohol skončiť kľudne so 4 červenými. 3 pre nás, 1 pre Madrid. Druhý polčas bol jasný, to musíme uznať všetci.

Radovan

9
2018-05-07 10:00:07

Jasne, 11 cervenych sme mali dostat..keby sa za hentake veci davala stale cervena, tak by vo vacsine zapasov vzdy niekolko hracov nedohralo

jokerito

1
2018-05-07 10:05:12

Pockaj, druhý polcas? Kto mal mat od nas cervenu druhy polcas? Podla mna oni tam mali ovela viac skaredych faulov druhy polcas. Na cervene mohlo byt 2:2 , ak by sa to bralo ferovo , podla mna. Ale som toho nazoru ze nemusela byt ani jedna, keby poriadne vykomunikoval rozhodca tam ten stret Albu s Modricom/ Albovi mal dat zltu a poriadne dohovorit / a pri tom lakti Ramosa mal dat iba Ramosovi, tam podla mna to zbytocne vyhrotil ze dal kartu aj Saurezovi, to vytocilo Messiho a uz to islo.

tullen6

-13
2018-05-07 10:26:50

nie nie nie, červenú v druhom polčase nikto, ale boli tam sporné rozhodnutia - náš gól na 2:1, neodpískaná penalta na Marcela. Bohužiaľ, pravda je, že Real bol znevýhodnený aj napriek tomu, že hral o jedného viac. Síce je dosť možné, že bude sezóna bez prehry, ale tento zápas bude taká čierna škvrna, lebo Real mal vyhrať.

jokerito

4
2018-05-07 10:35:16

No dobre ale co gol na 3:1? /plus fakt by ma zaujimal aj spomaleny zaber stretu NAvas vs Suarez za stavu 1:0/ten zasa platit mal. A povedzme si na rovinu, REal hral cely polcas presilovku. Aby si objektivne zasluzili vitazstvo, malo by to byt vidno herne a mali by na vediet dat o gol viac aj bez penalty.

tullen6

-4
2018-05-07 11:59:17

S tým že nás mali zatlačiť a dokončiť súhlasím.

kluc

3
2018-05-07 10:43:36

Real mohol byt rad ze neni VAR pretoze Bale by mal redku, a Roberto by dostal zltu lebo Marcela do tvare nezasiahol. A Albove chytenie za krk, to by sa len penaldo zvalil na zem a bol by na smiech, Alba by mal zltu len....takze neviem kde poskodili Real, ale to je ten klub najlepsi ktory musi vyhrat nejakou penaltou vyplakanou pretoze ich nahodne centre do 16-ky vsetko obrana odvracia

2018-05-07 10:45:39

Ak Real mal vyhrat, tak ja potom mozem povedal ze Bale mal dostat cervenu, Marcelo tiez, Bale by nedal gol, Marcelo by nemohol vyrobit penaltu, Sergi nemal dostat cervenu. Real by ani len neremizoval.

Jhonys

4
2018-05-07 11:42:01

černá skvrna? Real měl vyhrát? :D opravdu ne. Poškozeny byly oba dva týmy - a těžko říct, jak to porovnat, kdo víc a kdo míň. Kdyby rozhodčí pískal od začátku utkání podle pravidel, tak by se ten zápas vyvíjel úplně jinak. Každopádně Real měl celý druhý poločas na to, aby v početní výhodě vyhrál, jenže hrál strašně. Takže vyhrát určitě neměl.

singo1

8
2018-05-07 09:48:09

Vekmi dobre a hlavne objektivne zhodnoteny zapas.vcera rozhodca zabil zapas ale mozete hovorit co chcete nadavame tu na ronalda ako simuluje ale co stvaral vcera luis bolo na zaplakanie.