FC Barcelona prehrala s Gironou 2:4 a v tomto článku sa pozrieme na najdôležitejšie momenty a štatistiky zo stretnutia.

@2010MisterChip: Gól na 1:1 je ôsmym gólom Roberta Lewandowskeho v sezóne 2023/2024 a druhým streleným hlavou (prvý proti Deportivu Alavés). Zároveň je to piaty gól Girony inkasovaný z rohového kopu v aktuálnom ročníku.

@2010MisterChip: Barcelona doma nedostala 2 góly v prvom polčase zápasu La Ligy už takmer 5 rokov (naposledy 2. februára 2019 proti Valencii).

@2010MisterChip: Girona je prvým katalánskym tímom, ktorý strelil Barcelone 2 góly vo výjazdovom zápase v prvom polčase zápasu La Ligy od roku 1982, keď to dokázal Español. V histórii sa vyskytli len štyri takéto prípady a Español sa podieľal na všetkých (1930, 1931, 1940 a 1982).

@2010MisterChip: 11-krát viedli katalánske tímy do prestávky nad Barcelonou: 5 víťazstiev (posledný zápas pred 41 rokmi) a 6 prehier.

@OptaJose: Barcelona v tejto sezóne v štyroch zápasoch La Ligy inkasovala v prvom polčase minimálne dva góly, čo je jej tretí najhorší výsledok v tejto súťaži v 21. storočí (5-krát v sezónach 2000/2001 a 2018/2019).

@2010MisterChip: Poslední hráči, ktorí strelili svoj prvý gól v kariére v La Lige počas zápasu proti Barcelone: Fekir (Betis), Kiko (Valladolid), Olaza (Celta), Lobete (Real Sociedad), Alaba (Real Madrid), Douvikas (Celta), Valery (Girona).

@LaLigaenDirecto: Xavi je druhý tréner Barcelony s najhoršími výsledkami vo farbách Barcelony za posledných 15 rokov. Má dokonca nižšie percento víťazstiev ako Quique Setién (64% oproti 62,16%). Horší bol len Ronald Koeman (58,2 %).

@2010MisterChip: Girona je druhým katalánskym tímom, ktorý sa dostal na čelo La Ligy vďaka víťazstvu na pôde Barcelony. Prvým bol Espanyol, ktorému sa to podarilo 4. marca 1973, keď na Camp Nou vyhral 1:0 vďaka gólu Galríu.

@2010MisterChip: Okrem Españolu (ktorému sa to podarilo 9-krát), len 3 ďalšie katalánske tímy vyhrali výjazdový zápas La Ligy proti Barcelone: Europa (2:0) v roku 1931, Sabadell (1:0) v roku 1947 a Lleida (1:0) v roku 1993.

@2010MisterChip: Barcelona naposledy dostala v domácom zápase La Ligy aspoň o 4 góly: Barcelona 2:4 Valencia v roku 2003, Barcelona 2:4 Deportivo v roku 2003, Barcelona 3:4 Betis v roku 2018, Barcelona 2:4 Girona v roku 2023.