FC Barcelona sa vo finále španielskeho Superpohára stretla s Realom Madrid. Xaviho tím prehral zápas 1:4 a nedokázal zopakovať úspech z minulej sezóny. Nižšie uvádzame štatistiky a najdôležitejšie momenty nedeľňajšieho stretnutia.

@SofascoreINT: Vinícius Junior dnes strelil svoj prvý gól za Real Madrid od 11. novembra (v zápase proti Valencii).

@OptaJose: Bolo to prvýkrát minimálne od sezóny 2002/03, čo Real Madrid strelil dva góly v prvých 10 minútach zápasu proti Barcelone v akejkoľvek súťaži.

@2010MisterChip: Vinícius Junior je prvým hráčom, ktorý strelil 2 góly v prvých 10 minútach El Clásica od 31. januára 1987, keď Gary Linekera trafil za Blaugranas. Posledným hráčom Realu Madrid, ktorému sa podaril podobný kúsok, bol Dán Henning Jensen 4. mája 1978.

@2010MisterChip: Vinícius Junior strelil za Barcelonu 2 góly za menej ako 3 minúty (presne 178 sekúnd), čo sa hráčovi Realu Madrid nepodarilo od 25. októbra 1953, keď Roque Olsen trafil v priebehu 2 minút.

@2010MisterChip: Robert Lewandowski strelil 4 góly v 4 zápasoch španielskeho Superpohára.

@SofascoreINT: Robert Lewandowski strelil svoj prvý gól z diaľky v drese Barcelony od 20. októbra 2022 (proti Villarrealu).

@2010MisterChip: Vinícius Junior je piatym futbalistom (štvrtým hráčom Realu Madrid), ktorý strelil hetrik v prvom polčase v histórii El Clásica: Samitier (Barcelona) v roku 1926; Barinaga (Real Madrid) v roku 1943; Narro (Real Madrid) v roku 1951; Zamorano (Real Madrid) v roku 1995 a Vinícius Junior (Real Madrid) v roku 2024.

@SofascoreINT: Vinícius Junior zaznamenal svoj prvý hetrik za Real Madrid od mája 2022.

@2010MisterChip: Posledné 4 pokutové kopy v El Clásicu boli všetky nariadené v prospech Realu Madrid.

@2010MisterChip: Posledných 42 pokutových kopov v El Clásicu: 21 v prospech Barcelony (3 nepremenené), 21 v prospech Realu Madrid (1 nepremenený).

@2010MisterChip: Real Madrid je prvým tímom, ktorý strelil 8 gólov v jednom ročníku španielskeho Superpohára od vzniku súťaže (1982).

@2010MisterChip: Robert Lewandowski (35 rokov a 146 dní) je najstarším strelcom Barcelony v celej histórii El Clásico.

@2010MisterChip: Ronald Araujo je prvým hráčom Barcelony, ktorý zapríčinil pokutový kop a bol vylúčený z ihriska v El Clásicu od Oleguera (10. marca 2007).

@OptaJose: Real Madrid strelil Barcelone 4 góly v dvoch z posledných troch zápasov (4:0 v Kráľovskom pohári v apríli 2023 a dnes).

@2010MisterChip: posledných 20 červených kariet v klasických zápasoch: 15 hráčov Barcelony a 5 hráčov Realu Madrid.