Futbalisti FC Barcelona remizovali v zápase 27. kola španielskej ligy na výjazde s Athletic Club 0:0. Nižšie uvádzame štatistiky a najdôležitejšie momenty zápasu.

@LaLigaenDirecto: Pedri neutrpel zranenie až do leta 2021. Od sezóny 2020/21, v ktorej odohral 72 zápasov (viac ako 5100 minút), utrpel Pedri 9 rôznych zranení a vynechal už 71 zápasov.

@2010MisterChip: Barcelona nebola nútená urobiť dve striedania kvôli zraneniu (De Jong 26' a Pedri 44') v prvom polčase zápasu La Ligy prvýkrát od 12. novembra 2006 (Messi 22' a Edmilson 28'), proti Realu Zaragoza na Camp Nou.

@OptaJose: Žiadny iný tréner v La Lige nedostal viac kariet ako Xavi (15) od novembra 2021, keď Katalánec nastúpil ako tréner Barcelony.

@2010MisterChip: Po 242 stretnutiach oboch tímov v oficiálnych súťažiach je to 14. bezgólová remíza (11 v La Lige a tri v Kráľovskom pohári). Ernesto Valverde bol trénerom Barcelony počas nedávnej remízy 0:0 v Bilbau.

@LaLigaenDirecto: Čísla Raphinhu v dnešnom zápase: 0 striel, 0 prihrávok, 0 kľúčových prihrávok, 0 dlhých prihrávok, 0 dobrých centrov (z 2 pokusov), 2 vyhraté súboje (z 5).

@OptaJose: Barcelona nedokázala skórovať v ligovom zápase prvýkrát od augusta 2023 proti Getafe (0:0), čím ukončila svoju najlepšiu sériu v súťaži (25 zápasov, 56 gólov) od mája 2021 pod vedením Ronalda Koemana (26 zápasov, 65 gólov).