vs. Athletic Club
skončil sa

Internetové prenosy

FC Barcelona je nepochybne jedným z najobľúbenejších klubov na svete vôbec a podľa štatistík má aj najrozsiahlejšiu základňu fanúšikov. Jej súboje v domácej lige, domácom pohári či pohárovej Európe sledujú stále milióny televíznych divákov po celom svete. Nie každý má však k dispozícii Televízne stanice, ktoré tieto prenosy sprostredkúvajú.

Existuje však spoľahlivá alternatíva, ako o zápolenie Barcelony v týchto súťažiach neprísť – Internetové vysielanie. V nasledujúcich riadkoch Vám teda poradíme ako môžete sami doma prostredníctvom internetu sledovať akýkoľvek zápas Barcelony, ktorý Vám dostupné Televízne stanice nebudú vysielať.

Možností na výber je hneď niekoľko, keďže na Internete je viacero webových portálov, ktoré sa týmito prenosmi športových udalostí zaoberajú. ForcaBarca.sk Vám do pozornosti ponúka:

www.myp2p.eu

www.rojadirecta.es

http://veetle.com/

Kvôli ich bezproblémovému fungovaniu a kvalite ponúkaných prenosov. Ďalšou alternatívou je www.livetv.ru. Na týchto stránkach máte možnosť sledovať nielen Barcelonu, ale hneď všetky druhy športových udalostí. Prenosy je možné sledovať dvoma spôsobmi:

1. Priamo v internetovom prehliadači bez nutnosti inštalovania prídavného softvéru

2. Prenosy, ktoré vyžadujú inštaláciu príslušného softvéru.

3. Veetle

V prvom prípade sa Vám po kliknutí na odkaz v novom okne zobrazí príslušná internetová stránka poskytovateľa prenosu aj s oknom prehrávača, kde stačí kliknúť ‚PLAY‘ a týmto spustíte prenos.

V druhom prípade je nutné inštalovať prídavný softvér, pretože niektoré prenosy je možné sledovať len prostredníctvom týchto programov. Medzi najrozšírenejší softvér patrí Sopcast alebo TVU Player. Medzi ďalšie patria TVAnts. Tieto prehrávače sú na stiahnutie zadarmo dostupné priamo na myp2p.eu a rojadirecta.es. Stačí stiahnuť a nainštalovať.

Veetle je v podstate kombinácia inštalácie softwaru, ktorý musíte mať nainštalovaný, aby ste mohli pozerať internetové prenosy vo svojom prehliadači.

Jednotlivé software môžete nájsť na tejto stránke: http://myp2p.eu...

Jednotlivé prenosy sa na týchto portáloch od seba okrem spôsobu prehrávania líšia aj v rozdielnosti kvality. To umožňuje tieto prenosy sledovať väčšiemu počtu internetových užívateľov vzhľadom na široké spektrum ponúkanej kvality. V ponuke na zápas sú aj veľmi nízke kvality od rýchlosti 100 Kbps až do 1450 Kbbs na myp2p, či oveľa vyššej kvalite na rojadirecta.es. Táto škála uspokojí nároky všetkých užívateľov.

Niekedy sa však stane, že niektoré odkazy buď nefungujú, prestanú fungovať počas zápasu alebo prenos zatrháva. V tomto prípade je potrebné aktuálny prenos jednoducho vypnúť a vyhľadať iný.

Barca LIVE

ForcaBarca.sk pre Vás pripravila novinku, ktorej cieľom je zjednodušiť priaznivcom FC Barcelona život pri hľadaní vhodného prenosu, v prípade ak daný zápas nevysiela žiadna stanica, ktorá je na Slovensku dostupná.

V tomto okne budú uvedené nami vytipované odkazy na príslušný zápas. Zároveň, ak bude tento zápas vysielať aj niektorá dostupná Televízna stanica, opäť bude uvedená medzi tipmi na sledovanie.

Štandardne je tlačidlo Barca LIVE neaktívne a nie je možné na neho kliknúť. Takto ostane po vačšinu času a na aktívne sa zmení niekoľko desiatok minút pred zápasom a počas celého zápasu aktívnym ostane.

ukážka prenosov

neaktívne tlačidlo Barca LIVE

ukážka prenosov 2

aktívne tlačidlo Barca LIVE

V prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok či nápadov, vylepšení alebo tipov na iné portály, ktoré zápasy Barcelony vysielajú nás môžete kontaktovať na mailovej adrese admin@forcabarca.sk

Tím ForcaBarca.sk