Usporiadateľská krajina Copa America 2015 si v otváracom zápase turnaja poradila s Ekvádorom 2-0. Bravo a spol. tak slávia úspešný vstup. Do duelu zasiahli aj Claudio Bravo a Alexis Sánchez.

Zverenci Jorgeho Sampaoliho nakoniec získali tri body po dvojgólovom víťazstve. Prvý presný zásah zaznamenal Arturo Vidal v 67. minúte z bieleho bodu, kým triumf poisťoval 6 minút pred koncom striedajúci Eduardo Vargas.

Brankár FC Barcelona v tomto zápase veľa roboty nemal, keď v prvom polčase ukázal jeden dobrý zákrok a potom pochytal niekoľko ľahkých centrov. Alexis Sánchez bol vpredu hrozbou, no odpálil dvojicu dobrých šancí. Na gól Vargasa si každopádne pripísal peknú asistenciu. Ukázal aj niekoľko dobrých prienikov.

Čile 2-0 Ekvádor

Góly: 67' Vidal (11m), 84' Vargas

Žlté karty: 33' Jara, 74' Fernandez - 24' Martinez, 42' Lastra

Červené karty: 90' Fernandez

Čile: Bravo, Mena, Isla, Medel, Jara, Vidal, Aranguiz (85' Pizarro), Diaz, Alexis, Valdivia (68' Fernandez), Beausejour (46' Vargas)

Ekvádor: Dominguez, Erazo, Paredes, Ayovi, Achiller, Noboa, Montero, Bolanos, Martinez (80' Ibarra), Lastra (68' Quinonez), Valencia

zdroj: goal.com