Katalánci proti Eibaru odohrali veľmi dobrý, na aj súper sa nemá vôbec za čo hanbiť. Veď dal gól a dvakrát nastrelil konštrukciu bránky Blaugranas. Vždy je teda čo zlepšovať. Faktom však zostáva, že večer patril Leo Messimu. Hráčov hodnotil denník Sport.

ter Stegen - 8

Zápas sa ešte len rozbiehal a nemecký brankár si pripísal dva nesmierne dôležité zákroky. Už v 3. minúte zneškodnil nájazd Sergiho Enricha a následne v 10. minúte aj nebezpečnú strelu Inuiho. V bránke bol istotu. S gólom nemohol urobiť nič.

Semedo - 7

Portugalčan sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Svoje prednosti ukázal aj v útoku. Nezabudol ani na povinnosti v obrane. Postupne si získava dôveru trénera aj fanúšikov.

Piqué - 6

Zo začiatku stretnutia nehral najlepšie. Práve vtedy mal Eibar niekoľko nebezpečných príležitostí. Postupne sa zlepšil, no gól Sergiho Enricha na 3:1 je z veľkej časti jeho podiel.

Mascherano - 7

Argentínčan sa vrátil do základnej zostavy a odohral svoj dobrý štandard. Výborne sa rozhodoval a pri hre s loptou sa nedopustil žiadnej chyby.

Digne - 6

Pravidelne sa vydával na útočné výpady, ale nenašiel spôsob ako hráčov Eibaru prekvapiť. S Denisom mu nefungovala spolupráca. V druhom polčase mal možnosť skórovať, no napálil len do brankára.

Iniesta - 6

Včera večer nežiaril ako zvyčajne. S loptou na kopačke sa nedopustil chyby, no chýbala mu jeho typická mágia. Valverde ho z trávnika neskôr stiahol.

Busquets - 6

Eibar mu venoval zvýšenú pozornosť a stávalo sa mu, že sa dostal pod tlak. Dôsledkom bola nepresnosť v rozohrávke, keď strácal aj jednoduché lopty.

Paulinho - 8

Brazílčan hviezdi, jeho fyzická sila je darom, ktorý Barca potrebovala. Znova ukázal, že vie aj skórovať - tentokrát sa presadil po rohovom kope. Aj v druhom polčase ukázal, že má dostatočnú kvalitu na to, aby hral za Barcu. Zapojil sa tiež do akcie na 5:1, kedy Messimu skvele prepustil loptu.

Deulofeu - 6

Nikto mu nemôže uprieť snahu. Na trávniku však nie je vo svojej koži. Na to, aby sa mu darilo robiť to, čo chce, potrebuje sebavedomie. Jeho centre nemali potrebnú presnosť.

Messi - 10

Skóre otvoril prostredníctvom pokutového kopu, v ktorom demonštroval, že má nervy zo železa. Zápas mu nesmierne vyšiel, vždy bol tam, kde mal byť. Ešte pred polčasom mal niekoľko možností navýšiť skóre. V druhej polovici však pridal ďalšie tri góly a ukázal, že aktuálne má veľmi dobrú formu.

Denis Suarez - 7

Valverde ho nakoniec nasadil na ľavú stranu. Zahrával rohový kop, ktorý Paulinho premenil na 2:0. Po prestávke na výkone pridal a bol odmenený gólom.

Sergi Roberto - 6

Prišiel v druhom polčase na miesto Iniestu a zápas dohral v zálohe.

Rakitič - 6

Takisto naskočil do zápasu do zálohy a nahradil Busquetsa.

Vidal - 7

Nahradil Deulofea na krídle, aj počas tých pár minút ukázal kvalitu a Messimu prihral na posledný gól mužstva.

Bachy

top komentár
64
2017-09-20 10:24:12

Inak mňa len mrzí že to musím napísať ale Vidal zahral za tých pár minút lepšie ako Deulofeu. Mal tam veľa nebezpečných nábehov a jeho lopty majú aspoň oči a netrafí hneď prvého obrancu ktorý ho bráni-

Jestper9

44
2017-09-20 10:29:42

A toto je presne to, že hráč ako Deulofeu tam ubehá a preťaží obranu a potom pride Vidal, čo aj keď čerstý, tak individuálne neukazal nič a ani do šancí ako Deulofeu sa nedostal, ale pri vyčerpanej obrane mal aj na prihrávanie a prácu s loptou viac času a hned je na tom lepšie ako hráč, čo si to odpotil pred ním. A to Deulofeua inak moc nemusím, ale je mi luto ako každý ho len haní, za zlé veci, ale nevidí to sekundárne čo pre team robí

tunno

21
2017-09-20 10:31:38

Súhlasím. Ja by som dal deulofeua do základu a v druhom polčase poslal hore Vidala. Súperi bývajú proti nam neprijemni kým vládzu a vtedy sa deulofeuov pressing veľmi hodí. Potom môže ísť hore Vidal ktorý zas vie lepšie finalizovat akcie

Jestper9

9
2017-09-20 10:36:13

Akože Deulofeu na základ nemá aj ja si myslim. Nie ej to top útočník. Ale netreba z neho robiť hráča, čo nemá talent a ani nemaká. lebo minimálne maká ako ďábel.

Jestper9

5
2017-09-20 10:36:59

Inak tunno presne taky nazor mám aj ja . Deulofeu nech poterorizuje obranu a potom nech tam ide niekto, kto to využije.

2017-09-20 11:00:45

Zase nerobím z neho poleno ako iní ale príde mi dosť slabý vo finálnej fáze snáď sa to s ním zlepší lebo fakt behá vracia sa a oproti tomu ako hrával voľakedy je vidieť že vyspel ešte keď hrávalo béčko druhú ligu pred tým než zostúpili bol Gerard mojim obľúbencom a chcel som ho v áčku :)

Jestper9

2
2017-09-20 11:57:13

to súhlasím s tebov. ano finálna fáza mu nevychádza vel akrát zle rieši, ale základ je, že sa do nej aj svojim úsilím aspoň dostáva. už len na tej zbrklosti, alebo ako inak to nazvať popracovať. možno skúsenosti, možno zohratosť s teamom. jasne ze je tam aj negatív a dosť, ale má aj silné stránky a ako mladý musí proste popracovať.

mathel

8
2017-09-20 10:25:43

Messi 10??? Im co preprchá??? Mal dostať 12 ????????????

Jestper9

14
2017-09-20 10:26:00

Vidal známk aako Semedo :DDDDDDDDDDDDDD no toto je čo a hodnotenie? Prihral na gol. Ok. Ale inak pre obranu žiaden pruser a to prišiel čerstvý. Nehovorím, že hral zle. Ale vsak Semedo či v ofenzíve či defenzíve bol king. On ako obranca zahral rovnako dobre, ako Messi na svojom poste. + vyrobil prvý gol, keď už Vidala o prihrávke na gol hovorime

tunno

35
2017-09-20 10:32:26

Semedo podáva výkony ktoré sú strop a aj tak ma vždy len 7. To je neskutočne.

2017-09-20 10:37:18

Som zvedavý čo bude s Gomesom a Turanom pretože to vyzerá tak že okrem nejakého CDR si do lopty moc nekopnu. V zime by bolo vhodné ich dostať na nejaké hosťovania prípadne rovno predaj

2017-09-20 10:41:37

Nevravim že Denis alebo Masche zahrali zle ale rovnaká známka ako semedo ? Veď bol všade! Známka 7 je vtip. Messi, Paulinho a Semedo boli najlepši hrači na ihrisku.

2017-09-20 10:42:45

Obrana FCB nebola bez Umtitiho ako stopéra najlepšia. Piqué takmer v každom zápase zmätkuje. Digne je pri bránení trocha neistý. Deulofleu je tak trocha solista, dokáže rýchlosťou sa uvolniť, ale má problém pri centrovaní a v súboji 1-1. Inak FCB plus. Messi je Messi!!!

tunno

4
2017-09-20 10:56:07

tak ako pique "zmatkuje" zmatkuje každý svetový stopér. Prídu veľké zápasy a pique bude opäť oporou ako každý rok. Preto nechápem zmysel hodnotenia Piquého.

tunno

3
2017-09-20 10:58:47

Toto riešenie piquého formy nikdy nepochopím. Jednak sú naňho fanusici prehnane prísny a jednak to nedáva zmysel. Každý rok hraje rovnako. Ak si môže dovoliť jemne poľaviť koncentráciu tak ju povolí ale aj tak to uhraje v pohode. Potom prídu veľké zápasy a hraje výborne tak na čo sa pritom pozastavovat?

cwirko

7
2017-09-20 11:06:33

Deulo vcera nabehal veľa a čo ho zdobilo bol fakt, že množstvo stratených lôpt vyrovnal počtom získaných. A nie len pri pressingu vpredu, ale aj vzadu, kde nie raz zastúpil Semeda. A toto pomohlo zálohe a aj obrane, lebo z MSN sa nevracal na post obrancu nikto.

naqiria

10
2017-09-20 11:15:50

vo vsetkom mas pravdu, ale co z toho ze 99 % jeho akcii skonci loptou na superovej kopacke? nulova efektivita.