vs. Espanyol
o 1d 14h 39min
ČLÁNOK
článok

Filipe Luis: Messi? Vždy mi pripadne úloha mäsiara

17:54, 12. 10. 2017, Lukas ROZHOVORY

Obranca Atlética Madrid Filipe Luis poskytol pre denník El Mundo rozhovor, v ktorom dva dni pred zápasom proti Barcelone hovoril o Gerardovi Piquém či Lionelovi Messim.

Piqué

"Som jeho fanúšikom aj napriek tomu, že často nesúhlasím s tým, čo hovorí. Je však odvážny, tak ako Arbeloa. Neboja sa povedať to, čo si myslia, neskrývajú sa. Je to postoj hodný obdivu. Aj ostatní hráči by mohli byť takí ako oni."

Messi

"Je tak dobrý, že La Ligu môže vyhrať aj s priemerným tímom, ale to nie je prípad Barcelony. Barcelona sa na čele drží mnoho rokov vďaka nemu. Barca má schopnosť neustále vytvárať vnútorné konflikty. Messi je však tak dobrý, že Barcelonu drží bez ohľadu na to, čo sa deje vôkol. Keď Messi alebo Ronaldo nastrieľajú 50 gólov, ľudia si myslia, že obrancovia sú slabí, ale mimo nich nikto nie je schopný nastrieľať toľko gólov a obrancovia sú predsa tí istí. Pre ostatných je to veľmi ťažké a pre nich veľmi jednoduché. Sú na inej úrovni."

Na Messiho s ostrou obranou

"Hral som proti nemu viac ako 30-krát a vždy mi pripadla úloha mäsiara. Budem úprimný a musím povedať, že podľa mňa sa Messi inak ako faulom zastaviť ani nedá. Keď Messi stojí s loptou predo mnou a som sám, pokiaľ ho nefaulujem, nepotiahnem alebo neurobím niečo zvláštne, oberiem ho raz z 20 prípadov. Musím použiť iné zbrane. Tiež som inteligentný a musím myslieť na najlepší spôsob ako ho zastaviť. Musím sa postarať o to, aby sa cítil nepríjemne, inak je smrteľný. Myslím si, že si svoju prácu vykonávam dobre, hoci Messi nám vždy strelí gól."

zdroj: el mundo
foto: el mundo

© 2010, Autorské práva ForcaBarca.sk. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu je výslovne zakázané.
Diskusia
18:01 12.10.2017 ∙ messuaney
- 109 + top komentár hviezda

...úprimné a (aspoň pre mňa) sympatické slová...

19:29 12.10.2017 ∙ Hviezda
- 21 +

Úprimné slová, ale ak už po tomto vyjadrení nebudú pískať zákernosti a nerozdávať karty, tak fakt niečo nie je v poriadku. Keď hrá Atletico, tak hraju ako masiari a človek si fakt len zela, aby to nasi hraci dohrali v zdravi. Ich styl je silne za ciarou unosnoti.

20:21 12.10.2017 ∙ BarcaFan4502
- 25 +

pokial je espanyol nabudeny na nas tak atletico je oproti nim nic

21:07 12.10.2017 ∙ Hviezda
- 6 +

Nedá sa nesúhlasiť, avšak s Atletikom sme odohrali viac dolezitych zapasov a tak ma to u nich vytaca viac. :)

22:56 12.10.2017 ∙ galibier
- 17 +

mam pocit ze ako prestal Espanyol trenovat ten posahany Rumun tak sa predsa len trosku ukludnili aj ked hraju stale tvrdo,ale za jeho ery to bola prava mesiarcina..je to dost o trenerovi,asi kazdy si pameta eru Mourinha v Reale a co Pepe a Ramos vyvadzali...

08:15 13.10.2017 ∙ harry525
- 13 +

Tak v pripade Pepeho mohol mat Murko znacny vplyv... Ale Ramosko ostal a ostame vzdy rovnaky psychopat :)...

08:40 13.10.2017 ∙ emiliano
- 10 +

Dobre to povedal, inak, ako faulom Lea nezastavite, ak ste sám. Preto vždy pribehnú ďalší dvaja. Náš problém je, že teraz naši nechajú Lea samého proti trom a neponúknu sa mu na prihrávku, ako to bolo v časoch vrcholnej formy Xaviho a Iniestu. Naši stoja a prizerajú sa, čo Leo urobí.

Ak chceš pridať komentár musíš sa registrovať
Alebo môžeš použiť Facebook login