Po 29-ich zápasoch sa ukončila séria neporaziteľnosti. Družina Ernesta Valverdeho prvýkrát padla, pričom o prelomenie tejto série sa postaral práve mestský rival Espanyol.

Cillessen - 6

Až do Melendovho gólu si plnil svoje povinnosti úplne v pohode. V druhom polčase ho zasiahol objekt z tribúny, pričom našťastie neutrpel žiadne vážnejšie zranenie. Dokázal predviesť dobrý zákrok proti Marcovi Navarrovi, no gól Espanyolu určite nejde na jeho triko.

Sergi Roberto - 7

Dôsledný v defenzíve, snažil sa pridať po svojej strane pár ofenzívnych myšlienok a s prehľadom kombinoval s útočiacimi hráčmi Barcelony. Dokonca sa mu podarilo vybojovať penaltu po faule Granera, čím sa radí medzi najvýraznejších hráčov tohto zápasu.

Piqué - 6

Fanúšikovia Espanyolu ho viackrát vypískali, no on sa vykoľajiť nenechal. Pripájal sa do útoku a snažil sa tvoriť hru Barcy zo zadných radov s potrebnou dávkou spoľahlivosti a precíznosti. Svoju dobrú formu si udržiaval počas celého zápasu.

Vermaelen - 7

S každým zápasom naberá na sebadôvere. S loptou pracoval úplne prirodzene a s určitou dávkou grácie, stále vedel, kam sa má postaviť a taktiež si usmerňoval svojich spoluhráčov. Pri pokrytiach bol dôsledný, pričom do defenzívy priniesol pokoj.

Digne - 5

Do útoku sa veľmi nedostal, no v defenzíve mu robil značné problémy Marc Navarro, ktorý zohral po jeho strane útok, ktorý viedol k víťaznému gólu zápasu. Tento zápas mu proste nesadol.

TIP | Espanyol - Barca: Semafor

Busquets - 6

Kompas tímu sa vrátil do epicentra hry Barcy. S loptou sa pohyboval pokojne, pričom si svoje územia pokrýval lepšie, ako sa očakávalo. V druhom polčase však veľmi trpel.

Aleňá - 5

Do tímu pomaly zapadá aj napriek tomu, že toho zatiaľ v prvom tíme veľa neodohral. Odvážne si pýtal loptu a hral sebavedomo, aj keď sa postupom minút začal strácať. Jeho výkon nebol úplne zlý, no žltá karta po faule na Víctora Sáncheza tomu nepomohla.

Paulinho - 5

Snažil sa vypomáhať tímu z hĺbky poľa, no stále myslel aj na ofenzívu. Vybojoval mnoho lôpt, no jeho zápas sa skončil pár minút po začiatku druhého polčasu.

Denis - 6

Miesto si pýta čím ďalej tým viac - mal veľký vplyv na hru mužstva, či už v strede, alebo na ľavo. Excelentne vyvážal lopty, no chýbala mu precíznosť vo finálnej fáze a strela, špeciálne pri poslednej akcii prvého polčasu, keď sa snažil okabátiť hráčov Espanyolu strelou k bližšej tyči. V druhej polovici však začal tápať a nakoniec bol vystriedaný.

Messi - 7

Elektrizujúci a veľmi dynamický - Leo opäť tvoril veľkú väčšinu útokov Barcelony. Nepodarilo sa mu však premeniť penaltu, ktorú mu v 61. minúte bravúrne vychytal Diego Lopéz. Celý kolobeh hry Barcelony však prechádzal jeho kopačkami. Espanyol ho vo väčšine prípadov zastavil len za cenu faulu. V druhom polčase jeho vplyv na hru trocha poklesol.

Vidal - 4

Snažil sa, no postupom času sa vytrácal. Mohol sa trochu viac venovať útoku a skúšať kombinovať s Leom Messim. Bol však síce veľmi rýchly, no málo precízny. Čo mu však treba uznať je to, že bravúrne kombinoval so Sergim Robertom, čo vyústilo v získanú penaltu po zákroku Granera.

Rakitić - 4

Nahradil Paulinha na začiatku druhého polčasu, no podarilo sa mu stratiť dôležitú loptu proti Gerardovi Morenovi a nemal veľa šancí sa zapájať do útoku. Pri góle Melenda si nepostrážil svoju pozíciu.

Suárez - 5

Hral posledných 30 minpt zápasu, no len ťažko si vypracuvával príležitosti a nepodarilo sa mu ovplyvniť priebeh zápasu. Nemal žiadnu dobrú strelu, či kombináciu s ostatnými spoluhráčmi z útoku.

Rafinha - 5

Na ihrisku sa objavil po 9-ich mesiacoch, pričom bolo vidieť, že potrebuje nabrať hernú prax. Započal akciu, ktorá nakoniec viedla ku góle Espanyolu.