Podľa informácií katalánskeho denníka SPORT sa už počas nasledujúceho týždňa stane Gerard Deulofeu kmeňovým hráčom Watfordu. Periodikum dodáva, že s futbalistom na Ostrovoch rátajú už dlhší čas a v súčasnosti sa doriešujú len posledné oficiality, pričom celá operácia bude spečatená do začiatku Majstrovstiev sveta v Rusku. 

O tom, že by mal Gerard Deulofeu prestúpiť do Watfordu natrvalo, sa hovorí a špekuluje už niekoľko týždňov. Celá záležitosť je nesmierne jednoduchá, tréner FC Barcelona Ernesto Valverde s hráčom viac nepočítal, zatiaľ čo futbalista samotný chcel pokračovať vo Watforde, a tak sa obe strany museli dohodnúť iba na konečnej čiastke. Výsledkom je suma, s ktorou by mali byť spokojní ako blaugranas, tak Angličania.

Barca začala rokovania s vyhláseniami, že talentovaného krídelníka neplánuje predať za menej ako dvadsať miliónov eur, čo je hodnota jeho výkupnej čiastky. Klub, ktorého majiteľmi je rodina Pozzových, zase nechcel pristúpiť na viac ako desať miliónov eur, z čoho sa podľa informácií denníka SPORT vyvinul kompromis  vo výške trinástich miliónov. Nutné je však spomenúť skutočnosť, že rodákovi z Riudarenes sa na konci sezóny končí zmluva.

Uvedený zdroj dodáva, že ku uvedenej sume by sa mohol pridať jeden, nanajvyš dva milióny vo forme bonusovThe Hornets sú s tým, ako sa im podarilo dohodnúť sa s vedením úradujúceho španielskeho šampióna, nesmierne spokojní.

Oba kluby, Barca a rovnako Watford, mali od začiatku v jednej veci jasno, dohodnúť sa chceli ešte pred tým, ako sa začne Svetový šampionát v Rusku. Po vrchole reprezentačnej sezóny by sa už celky chceli venovať iným záležitostiam. 

No a napokon dodajme i to, že Deulofeovo meno sme počúvali v súvislosti s viacerými klubmi. Dvadsaťštyriročný španielsky reprezentant bol spájaný hneď s niekoľkými talianskymi celkami a špekulovalo sa aj o ďalších družstvách z Premier League, no na stole nemali Barcelončania žiadne konkrétne ponuky. Všetko teda nasvedčuje tomu, že hrať bude v nasledujúcej sezóne na mieste, kde zhruba posledných šesť mesiacov hosťoval.

Zdroj: sport
Foto: sport, barcablaugranes

Komentáre

sonte

-11
2018-06-10 19:41:20

Komentár bol vymazaný kvôli porušeniu kódexu diskutujúceho.

Nick

9
2018-06-10 20:09:46

Ako rakovina

kubakladno

12
2018-06-10 20:12:15

Držím mu palce.
Snad mu nezlamou nohy.

mikimi122

8
2018-06-10 20:55:19

Menej ako 10??? To musia byť chorí ľudia. Veď aj my sme ho kúpili za 12 miliónov a to aj vďaka klauzule z dôb keď ceny hráčov boli nižšie. Je mladý takže tých 20 by bol fér obchod.

LaBrie

3
2018-06-11 10:09:19

Navyse anglicke kluby problemy s peniazmi nemaju....

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.