RFEF dnes informovala, že Španielsky superpohár sa tento rok odohrá na jedno finále a to bude na programe 12. augusta. Miesto konania zatiaľ potvrdené nebolo. V každom prípade hrozí, že do zápasu nebude môcť nastúpiť až pätica hráčov FC Barcelona.

Samuel Umtiti, Ivan Rakitić, Ousmane Dembélé a Thomas Vermaelen sú totiž stále na šampionáte v Rusku a ich reprezentácie môžu posledný zápas na turnaji odohrať dokonca 15. júla. Následne sa hráči poberú na dovolenky a je reálne, že finále Španielskeho superpohára nestihnú. Po vyčerpávajúcej sezóne jednoducho budú potrebovať aspoň mesiac oddychu.

Ernesto Valverde musí takisto počítať s absenciou Sergiho Roberta, ktorý si bude odpykávať trest za červenú kartu z El Clásica, v ktorom udrel Marcela. Dobrou správou pre trénera Blaugranas je aspoň to, že množstvo hviezd Barcelony zo šampionátu v Rusku vypadlo pomerne skoro - skôr než sa predpokladalo - a tak si všetci môžu oddýchnuť a pred novou sezónou načerpať sily. Na zápas proti FC Sevilla budú plne pripravení.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: mundodeportivo.es

Komentáre

mikimi122

18
2018-07-09 22:09:56

Som zvedavý kto tam bude vedľa Piqueho, či to bude Mina, alebo (ak tento týždeň podpíše) Lenglet. Som zvedavý koho tam Valverde dá keď nemá Rakitiča ako teraz. Zvyčajne tam dal potom Paulinha, ale ten sa už pobral preč a z následnej možnosti s názvom Gomes mám strach.

fantomas

5
2018-07-09 22:34:45

Zlé je, že po odchode Paulinha je (okrem Rakitića) jediný silový záložník Gomés. Našťastie však tento typ asi tak úplne nepotrebujeme pre svoju hru, aj keď určite by sa hodil (pár sezón dozadu by sa mi tu páčil napr. Matuidi).

FCBarcelona2018

4
2018-07-10 10:49:57

Gomesa ani nespomínaj, lebo sa mi hneď dvíha tlak a už len pri pomyslení, že ten drevák je ešte stále v Barci ma ide poraziť.

Roman7

3
2018-07-10 09:50:38

Nehnevajte sa na mna ale vermalen by mal naklusat hned do barcelony ked belgicko skonci leno este nehral

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.