Podľa francúzskeho útočníka v službách PSG Kyliana Mbappého tento rok Zlatú loptu nevyhrá ani jeden z dvojice Cristiano Ronaldo, či Lionel Messi.

Ronaldo a Messi nadväzujú na skvelé výkony z posledných rokov, čím sa opäť stávajú horúcimi kandidátmi na víťazstvo v ankete o najlepšieho hráča sveta.

Portugalčan a Argentínčan tejto ankete dominujú nepretržite od roku 2007, keď si obaja rozdelili po päť triumfov. Posledným hráčom, ktorý túto trofej získal pred hviezdnou dvojicou bol Brazílčan Kaká.

Ronaldo dokázal v minulej sezóne vyhrať s Realom Madrid v poradí už tretí titul v Lige majstrov a po príchode do Juventusu pomáha Starej dáme dominovať v Serie A.

Messi zatiaľ vyhral s Barcelonou double a aj v tejto sezóne sú vďaka nemu Blaugranas na čele tabuľky v lige a aj v Lige majstrov.

Francúzsky futbalový reprezentant a majster sveta z roku 2018 Mbappé je takisto považovaný za jedného z favoritov na zisk tohto prestížneho ocenenia. Práve fakt, že ani Ronaldo, ani Messi nevyhrali majstrovstvá sveta bude podľa neho rozhodujúci. „Messi s Ronaldom sú samozrejme fantastickí, jedni z najlepších futbalistov v histórii. Ich dominancia vo víťazstvách Zlatej lopty sa ale tento rok skončí, pretože ani jeden z nich nevyhral majstrovstvá sveta. Tento rok bol rokom svetového šampionátu a podľa mňa by mal Zlatú loptu vyhrať hráč, ktorý ho vyhral."

Posledným Francúzom, ktorý zvíťazil v boji o Zlatú loptu bol Zinedine Zidane v roku 1998.

Vyber si svoje štýlové oblečenie Blaugranas!

zdroj: express.co.uk
obrázok: fcbarcelona.com

peterkrcmar

top komentár
77
2018-11-09 16:31:48

Blbost ... rok 2010 budiž příkladem ... to jako kdyby řekl “hrej cely rok kulové a pak se svez s vítězným týmem” ... tohle lobbovani od frantiku je už směšné ..

GabrielSVK

70
2018-11-09 16:35:40

Mbappé nejako zabúda, že Zlatá lopta sa udeľuje za individuálne výkony, respektíve mala by sa.

peterkrcmar

19
2018-11-09 16:39:20

No bohužel se tak neděje a proto tahle vyjádření ... cena za titul je přece týmová trofej ... individuální trofej za výkony hráče - rozdíl musí chápat i malé dítě leč pani hlasující rozdíl nechápou ... anebo jsem blby já

BayernMunchen

22
2018-11-09 16:44:14

prave preto ze hlasujuci uz vobec nechapu o com tieto ankety su, by sa mali zrusit lebo je to len jedna trapna marketingova akcia

Teo07

22
2018-11-09 16:49:35

Toto je najjasnejšia vec na svete! Furt tie drísty dookola o majstrovstvách sveta. Tie vyhrali Francúzi ako mužstvo a získali za to najvyššie ocenenie. Toto je však individuálna trofej o najlepsieho futbalistu na svete v danom roku. A keby sa jednalo iba o to, kto bol v danom roku najlepší na svete, ide si Messi po desiatu zlatú loptu.

2018-11-09 16:41:16

ja neviem či su je*nutý alebo čo :D ale zlatá lopta sa udeluje za individulany vykon nie to kto vyhral :D to dajte potom zlatu loptu Varanemu :D chápem že je mladý a hlupy ale až takto:D

Culesking

-9
2018-11-09 16:56:57

Áno je to cena za individualne výkony, ale posledné roky tomu tak nie je, tak neviem či to nechhcete vidieť, alebo ste len zaslepení tým,že to Messi vyhra. Ak by to malo byť ako posledné roky, tak to musi vyhrať Francúz.Messi to žial nevyhrá, je to sprostosť, ale tak to žial je.

2018-11-09 17:07:55

A víťazom zlatej lopty sa stáva Alphonse Areola - tretí brankár francúzskej repre na MS 2018, ktorý odohral 0 minút, ale bol na šampionáte. Druhé miesto obsadil kustód reprezentácie francúzska. A na bronzovom stupienku skončila babka prezidenta Macrona. Pardón pani manželka :)

LaBrie

12
2018-11-09 17:19:29

...ha ha ha, s tou babkou si to zabil :)))))))))))))))))))))))))))

buko1046

12
2018-11-09 17:53:17

Jasne ty captavy blazen ty by su mal vyhrat nemam rad ronalda ale racej nech to on vyhra jak nejaky majster sveta uz jeden najlespsi hrac vyhral to co je za anketu preboha modric ronaldo a vrchol vsetkeho salah pred messim to co janko kozak a skrtel a podobny odbornici hlasuju

Milan87

11
2018-11-09 17:59:44

Mal by byt radsej ticho.na ms je len 7zapasov.a aj jemu vysli iba 2 alebo 3.ale v muzstve francuzka nikto nevycnieval