Tottenham zvládol odvetu semifinále Ligy Majstrov lepšie ako domáci Ajax Amsterdam a postúpil do finále. Víťazný gól Angličanov padol v 96. minúte. Ajax pritom viedol 2:0 a bol jednou nohou v Madride. Potom však prišiel druhý polčas inšpirovaný Barcelonou.

Holanďania si z prvého zápasu do Holandska priviezli výsledok 1:0 a ten zveľadili zásluhou Matthijsa de Ligta hneď na začiatku odvety. Tottenham zareagoval a Son trafil konštrukciu brány, no gól padol na druhej strane zásluhou Ziyecha. Do prestávky mal Ajax náskok 3:0 a zdalo sa, že je najlepšej ceste k postupu.

V druhom dejstve však prišla absolútna pohroma pre domáci celok, ktorá náramne pripomenula výkon Barcelony na Anfield Road. Životný zápas odohral Lucas Moura. Brazílčan strelil kontaktný gól už po prestávke a o následne po zmätkoch v obrane Ajaxu pridal aj druhý gól, čím stav vyrovnal na 2:2. Stále síce postupoval Ajax, no Tottenham bol na koni. Vtedy sa však začalo futbalové šialenstvo. Konštrukciu brány trafili ako Ziyech, tak aj Vertonghen. Hlavný rozhodca nastavil až 6 minút a zverenci Pochettina tlačili aj do samotného záveru. Využil to Moura na strelenie postupového gólu a poslal Tottenham do prvého finále Ligy Majstrov v klubovej histórii. Tohtoročná Liga Majstrov je krásnym príkladom toho, že futbal nemá logiku.

zdroj: youtube.com

ace67

top komentár
52
2019-05-09 07:48:19

Tak toto nebol výbuch,výbuch bol v utorok,ajax prehral nešťasne a to je rozdiel,oni totižto bojovali až do konca.

David777

5
2019-05-09 12:25:41

Presne tak! Je to uplne ine. Ajax nechal na ihrisku vsetko, my hovno.

Fishinko

13
2019-05-09 07:48:26

ako uz bolo povedane.. ajax a barca maju rovnaku filozofiu :D berte to na odlahcenie tychto zlych nalad

2019-05-09 07:50:06

tohtorocnu ligu majstrov by lepsie nenapisal ani George R.R. Martin :D Keby mi niekto na zaciatku sezony povedal, ze vo finale LM bude Totenham a Liverpool asi by som ho vysmial.

LaBrie

17
2019-05-09 07:54:24

...ze by anglicke kluby zacali vladnut v Europe?......ale Ajax prehral aspon so ctou, narozdiel od Barcy......tu aspon bolo vidiet, ze postupit chce jeden aj druhy.

LaBrie

13
2019-05-09 08:09:51

Neviem ako vy ostatni, ale ja sa nemozem dockat titulky: Valverde odstupil!

2019-05-09 08:21:37

Jediné čo je rovnaké že vypadli v semifinále ako my. Inak boli 3/4 dvojzápasu lepším tímom, bojovali až do konca a FANÚŠIKOVIA ICH PO ZÁPASE VYTLIESKALI !!! A myslí že aj my by sme tlieskali Barce ak by padla s Liverpoolom po podobnom priebehu. Najviac čo nechápem je , ako tie anglické tímy popri toľkých zápasoch dokážu hrať v takom rýchlom tempe zápasy aj na konci sezóny a naši sa vyhovárajú že mali pred zápasom len týždeň odpočinku a podobné žvásty. Osobne som veľmi sklamaný, zo Suareza sa pomaly všetci len smejú lebo len máva rukami a simuluje pády, Coutinho nehrá vôbec nič a ani nebojuje, Dembele je ešte mladý tam verím že je šanca na nápravu veď v jednej časti sezóny to aj ukázal. Busquets je podľa mňa pomalý už 3 roky, keď som včera videl ako Frenkie lietal po ihrisku tak to bolo nebe a dudy. Ale verím tomu že u nás bude Sergiovi akurát tak kryť chrbát na striedačke. Rakitič má najlepšie už za sebou, stále sa tu píše o čiernej práci ktorú nikto nevidí, ja som videl len ako nestíha. Roberto hrá svoj štandard, ale proti LFC sa do obrany nehodil čo ukázal už v prvom zápase. Ostatní neodohrali svoj najlepší zápas, ale tým to odpúšťam lebo zvyšok sezóny nás ťahajú a zachraňujú (Messi, Marc, Gerard, Clement, Alba)

gabo

17
2019-05-09 08:45:32

Ajax vypadol so CŤOU, po heroickom vykone, Barca vypadla po odflakanom vykone,s HANBOU

LaBrie

5
2019-05-09 09:39:13

To je prave ten problem Barcy, keby aspon bojovali a dali do toho srdce, ale tym vykonom co podali si mozu akurat sypat popol na hlavu......