Hovorca FC Barcelona Josep Vives sa zúčastnil tlačovej konferencie po zasadnutí vedenia klubu.

Neymar

"O témach súvisiacich s prestupovým trhom nebudeme hovoriť. Nie preto, lebo to neradi robíme. Ak o niekom niečo povieme, uškodíme všetkým, pretože by išlo o nedostatok rešpektu. Ako hovorca nič nevylučujem. Nebudeme s nikým hovoriť o žiadnych operáciách, len o prestupoch, ktoré budú oficiálne. Neymar je hráčom PSG a nebudeme nič komentovať. Nič nepovieme, inak by sme sa dostali do pasce."

Griezmann

"Vieme o slovách Gila Marina. Budeme však komentovať len oficiálne uzavreté operácie. Nebudeme hovoriť o tom, čo robíme alebo čo máme robiť."

Espai Barca a sponzor Camp Nou

"Vždy sme hovorili to isté, hľadáme tú najlepšiu ponuku. Trh sa mení, klub plánuje dlhoročnú zmluvu. Máme výnimočný štadión, takže sponzor aj jeho názov musí byť výnimočný. Vedenie intenzívne pracuje, ale zachovávame požadovaný pokoj."

Prestupy

"Ak niekoho kupujeme, zvažujeme možnosti. Náš prezident vždy hovoril, že sa posnažíme mať najlepších hráčov a najlepší tím."

Žiadna činnosť klubu

"Nie je to pravda, deje sa tu veľa, len sme diskrétni. Takto pracujeme, takí sme. Plánujeme sezónu, diskutujeme o strednodobom a dlhodobom horizonte. Prijímame rozhodnutia, chceme sprostredkovať správy plné pokoja a dôvery. Iné kluby môžu pracovať iným spôsobom, my máme čas na všetko. Zaoberáme sa plánovaním, ale nie od prehry v Liverpoolom. Omnoho skôr."

Barca po Anfield

"Taká situácia bolí, podobne ako prehra vo finále Copa del Rey. Dve prehry však nemôžu zmeniť kritéria vedenia na to, čo sa musí urobiť. Máme dôležitejšiu a solídnejšiu stratégiu. Prehry sa dotkli všetkých, ale musíme sa povzniesť."

Estadio Johan Cruyff

"Jeho slávnostné otvorenie sa uskutoční koncom augusta, bude to pekný deň. V priebehu niekoľkých mesiacov zbúrame aj Mini Estadi. Nikto nezastaví Espai Barca, všetko je naplánované, práce prebiehajú. Dospeli sme k dohode s mestom, hlasovali v náš prospech."

Predaj hráčov kvôli vyrovnaniu rozpočtu

"Od roku 2010 sme stále skončili so ziskom. To dokazuje našu finančnú stabilitu. Aj po sezóne plnej veľkých problémov sa nám podarilo generovať zisky. Klub riadime dobre a premyslene. Bartomeu stále hovoril, že bude rozvíjať projekt nadväzujúc na to, čím je Barcelona. Chceme, aby fanúšikovia boli šťastní. Klub nemôžeme zadlžiť, máme svoje limity. Vždy sa pýtajú, koľko prostriedkov máme na prestupy, ale to záleží od počtu predaných hráčov. Klub pracuje na posilnení tímu, ktorý je aj tak výnimočný. Počas leta budeme hovoriť o všetkých novinkách."

Výmena Neto - Cillessen

"Nebudeme hovoriť ani o prebiehajúcich rokovaniach a ani o budúcich. Všetko vám povieme v správnom čase."

EURO do 21 rokov bez hráčov Barcelony

"Vždy sa nám páči, ak sú povolaní aj naši hráči. Tentoraz sa tak nestalo, rozhodli o tom tréneri. Sme verní nášmu štýlu aj spôsobu práce. Tréner uznal, že pre jeho projekt boli lepší iní hráči. My sa snažíme formovať hráčov a ľudí. To je najdôležitejšie."

Práce na Camp Nou

"Onedlho uvidíme prvé práce. Chceme, aby postup prác bol kompatibilný s používaním štadióna."

Pochybnosti hráčov ohľadom prestupu do Barcelony

"Sme jedinečný klub, najlepší na svete. Ak v to budeme naozaj veriť, budeme atraktívni pre množstvo hráčov. Niektorí však budú mať aj iné možnosti. Ktokoľvek nepríde, musí o tom byť presvedčený a niečoho sa zriecť."

Riziko mať v kádri problémových hráčov

"Klub analyzuje športové, ekonomické aj osobnostné faktory. Analýzy spracúvajú vysoko zodpovedné osoby a túto záležitosť berieme vážne. Neskôr prijímame rozhodnutia."

Zotrvanie Valverdeho na poste trénera

"Nebudeme hovoriť o zotrvaní ľudí, ktorí majú platné zmluvy. Všetky rozhodnutia prijíma prezident a vedenie."

Takefusa Kubo

"Rozhodli športové otázky. Realizačný tím rozhodol, že ak do úvahy berieme aj jeho cenu, nebolo nutné ho kúpiť. Je to súboj okolností, ktoré sme pri prijímaní rozhodnutia brali do úvahy. Vždy sme používali rovnaké kritéria."

zdroj: marca.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

barcelonista29

27
2019-06-18 16:54:56

Ach jaj, že trénerov projekt. Klub vediete do riti a nie dobre...

Alirael

12
2019-06-18 16:55:06

Tak som spokojny, ze vsetko je pod kontrolou, krasne, a slnko na oblohe je jasne

Fcb1231

34
2019-06-18 16:59:24

V preklade : nič nepoviem , prehry nič nemenia , ostávame v rovnakom režime , veď 30tnici nás ešte potiahnu , plat mi ide , serus

okbor

12
2019-06-18 17:12:18

"Iné kluby môžu pracovať iným spôsobom, my máme čas na všetko. " Pekne. Aj to potom tak vypadá. A ešte: "Chceme, aby fanúšikovia boli šťastní." No tak dobre. Idem byť šťastný. Keď to páni hovoria tak to musí byť pravda.

marke7

7
2019-06-18 17:42:26

To jsou kecy to je neuvěřitelné. Těm lidem by měl okamžitě někdo otevřít oči. Zde už postačí jen úryvek písničky z jedné pohádky: "Všechno naruby tu je, všechno naruby tu je".

BayernMunchen

12
2019-06-18 17:43:14

Zobrat fakle a vidle a vyhnat ich svinskym krokom. Tito zebraci zaspali dobu

LaBrie

7
2019-06-18 18:07:48

Typicky hovorca. Povie toho vela, ale vlastne nepovie vobec nic...

PEKKI

8
2019-06-18 18:11:39

fuj ...to uz neni ani vtipne ..tato mafia to ma veru dobre premyslene, ako zrujnuju klub

barcahendoy

8
2019-06-18 19:33:07

Aj pekny som aj mudry som. Dakedy som bol namysleny ale teraz uz nemam chybu.

jan22

7
2019-06-18 20:19:23

Možné síce je, že hovorcovi sa zdá ,že klub je riadený dobre a premyslene, ale to je len jeho nesprávne zdanie. Skutočné faktá dokazujú práve opak,... klub je riadený zle a nepremyslene.

www.JW.ORG

-1
2019-06-18 22:46:31

Ten tiskovy mluvci myslim zaky brzo poleti ven

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.