Frenkie de Jong poskytol rozhovor pre denník Voetbal International a takisto pre BarcaTV. Záložník sa vyjadril napríklad k prvým dňom v Barcelone či prezentácii na Camp Nou.

Veľkosť Barcelony

"Teraz už viem, že je to veľký klub. Cítim, čím je a čo pre ľudí znamená. Najdôležitejší je samozrejme futbal. Po Barcelone už neexistuje ďalší krok, ktorý by hráč mohol urobiť."

Budúcnosť

"Všetko je pre mňa nové a iné, budem to objavovať. Opäť som bol úspešný, čo mi dáva sebadôveru, že to tak bude naďalej."

Barca a Ajax

"Barcelona je na najvyššej hráčskej úrovni. Uvidíme ako to bude, ale som si istý, že budeme úspešní."

Štýl hry

"Súvisí s tým, čo klub urobil v posledných rokoch a s takými hráčmi ako Xavi, Busquets, Iniesta..."

Cruyff

"Johan zmenil futbal, takže akékoľvek porovnávanie s ním nie je vhodné. Ak niekto chce, môže porovnávať, každý má slobodnú voľbu."

Prezentácia

"Je to ako film, môžem to porovnať s prvým dňom v škole, mal som motýle v bruchu. Veľmi dobre som sa bavil, na štadióne sa objavilo asi 20 000 fanúšikov. No nie je to skvelé? Každé dieťa más svoj sen a toto je ten môj. Chcel som, aby tam bola celá moja rodina, pretože ma podporovala počas celej mojej kariéry. Aj pre nich to bol výnimočný deň. Som veľmi hrdý na to ako sa k nám správajú. Klub mi dáva najavo, že je so mnou veľmi spokojný."

Káder Barcelony

"Musím pochopiť, čo znamená hrať s najlepšími hráčmi na svete. Nájdem si svoju cestu, neobávam sa."

Tlak

"Všetci o tom hovoria, ale o čo ide? Necítim, že by som musel dosiahnuť niečo konkrétne. Nemusím streliť 50 gólov ani nič také. Musím hrať najlepšie ako viem. Viem, že vtedy všetko pôjde dobre."

Ciele

"Predovšetkým sa musím dobre adaptovať a potom hrať a samozrejme, získavať trofeje."

Štedrosť ľudí

"Bol som s rodinou v reštaurácii, chcel som zaplatiť a nedovolili mi to! Pýtal som sa čašníka či si je istý a on mi povedal: 'Pane, hráči Barcelony neplatia, je nám cťou, že ste boli našim hosťom. Vitajte v Barcelone'."

Štýl hry

"Barcelona má ideálny štýl hry pre záložníkov. Vysoké držanie lopty, jej kontrola a hra. Myslím si, že pre mňa je to ideálne miesto."

Futbal

"Mám rád futbal, ktorý je pre ľudí atraktívny. Myslím si, že fanúšikovia, ktorí prichádzajú na štadión, musia mať zo zápasu radosť. Zdá sa mi, že takúto filozofiu mal aj Cruyff. Je to časť Ajaxu a Barcelony."

Chuť

"Neviem sa dočkať tréningov s tímom. Dúfam, že s Barcou vyhrám množstvo trofejí."

zdroj: marca.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

marke7

21
2019-07-11 08:50:00

V hlavě působí neskutečně vyrovnaně, skromně. Zálohu zvedne o několik levelů výše, pokud dostane dostatek herního prostoru. O to jediné se obávám.

LaBrie

10
2019-07-11 08:57:11

Aj ja verim, ze sa stane zakladnym kamenom nasej novej zalohy! Len...

momo9

14
2019-07-11 10:00:58

neda mi nezopakovať...keby mame odvažnejšieho trenera, mame zalohu snov na dlhé roky dopredu - De Jong, Arthur, Coutinho, na lavička Alena Puig Roberto ... KEBY...ak Coutinho odide, budem neskutočne sklamany

harry525

4
2019-07-11 11:16:31

Presne tak... O to viac budem smutny a nahnevany, ak ho ten posera na lavicke bude davat do zakl. 11ky len sporadicky, alebo rovno do obrany (sarkazmus)...

Ale moment! Robertko jeho milovany sa vracia do zalohy! takze ho De Jong ho bude kazdy zapas striedat v 80m, Vidala bude striedat Arthur, Coutinha Dembele....

Aaach Kriste, dufam ze sa mylim ako nikdy predtym.

jenstt

-3
2019-07-11 10:03:25

Komentár bol vymazaný kvôli porušeniu kódexu diskutujúceho.

Milci

3
2019-07-11 12:36:20

Vy tu stale nehrajte fifu....ten chalan je dobry futbalista..ale je rozdiel hrat holandsku ligu a za španielsku..najsor sa musi adaptovat san to tam hovorí to znamena že trener ho musi pomali dostavat do hry...je mlady jeho čas urcite pride a furt tu netrepte ze trener odvažnejsi...ked bude lepší ako rakitič alebo vidal ci busquets urcite bude hravat

Marian

0
2019-07-11 21:35:56

Za dva roky sa zadaptuje a po Valverdeho odchode bude v základe .Zatiaľ bude z času na čas striedať a občas bude hrať od začiatku.

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.