Titulky svetových periodík zaplavil vo štvrtok predchádzajúceho týždňa Louie Barry, ktorého médiá naprieč celou planétou prezentovali ako novú hviezdnu posilu mládežníckej akadémie FC Barcelona. Pozrime sa na to, ako prestup prebiehal, a predstavme si tohto perspektívneho futbalistu. 

Príchod Louiea Barryho istotne potešil celé barcelonismo, keď však niekoho rozhorčil, boli to predstavitelia jeho bývalého zamestnávateľa z West Bromwichu Albion. Klub, v ktorom pôsobil od svojich šiestich rokov, bol otrávený spôsobom jednania katalánskeho veľkoklubu a v konečnom dôsledku nebol spokojný ani s čiastkou v hodnote zhruba tristotisíc eur, ktoré za futbalistu od Barcy direktíva zinkasovala. 

"Barry, ktorý sa narodil v Birminghame, je považovaný za azda najväčšiu perlu anglického futbalu, má obrovský potenciál. Hráč, ktorý sa nám upísal na tri sezóny, prešiel zdravotnou prehliadkou v FC Barcelona," znelo v oficiálnom vyhlásení klubu. Barryho meno možno nie je známe v celosvetovom ponímaní, avšak všetci, ktorí sledujú mládežnícky ostrovný futbal, v ňom určite vidia mimoriadny talent. V drese anglického národného tímu do šestnásť rokov nastúpil do siedmich duelov, strelil v nich sedem gólov a v mužstve U15 zaznamenal v piatich stretnutiach hneď desať presných zásahov. V predchádzajúcej sezóne dokonca dostal šancu v tíme West Bromu v kategórii futbalistov do dvadsaťtri rokov. 

Mladíkova obrovská kvalita, pochopiteľne, neunikla viacerým európskym veľkoklubom. Médiá špekulovali o jeho transfere do Bayernu, Juventusu či United, ba čo viac Reuters dokonca informovalo o tom, že sa už údajne predtým dohodol s Paris Saint-Germain, no napokon si to po ponuke Barcy rozmyslel

Rodák zo Sutton Coldfieldu, ktorý strávil vo West Brome viac ako desať rokov, mal na stole mimoriadne zaujímavú ponuku práve aj od baggies. Technický riaditeľ klubu Luke Dowling potvrdil, že klub mu ponúkol trojročný kontrakt s plným hradením jeho školného, no Barcelona bola jednoducho Barcelona

Je pritom zaujímavé poznamenať, že hoci v mládežníckych kategóriách reprezentoval Írsko, očakáva sa, že na seniorskej úrovni bude pokračovať v drese Anglicka. My, samozrejme, dúfame, že sa mu bude u nás dariť!

Zdroj: goal
Foto: goal

BayernMunchen

-10
2019-07-17 16:05:16

Nechame si ujst megatalent Kuba, tak teraz nakupime 10 priemeracikov nech zavrieme hlupuckym cules oci?

Barca_kingL10M

15
2019-07-17 16:14:38

Tento chalanisko nieje priemeracik je to veľký talent stačí pozrieť nejaké videá. Nieje všetko o Kubovi áno vedenie urobilo chybu ale srať na to už to nevrátime. Teraz tu len budeme vyplakavat nad tým ze ho kúpil Real. Myslíš si že oni z neho vytazia niečo v reale sa do prvého tímu nedostane a aj olutuje že odišiel.

BayernMunchen

-18
2019-07-17 16:36:26

Na treningu si robi z hracov zakladu kuzelky. Ver tomu ze bude hrat v acku. Najvacsiu radoat budem mat ked bude strielat goly na camp nou aby sa hlupucki cules na vlastne oci pozerali co mohli mat za take tazke miliony (az dva). A na druhej strane proti nemu bude hrat megatalent Roberto :D

Barca_kingL10M

8
2019-07-17 17:06:40

Koľko hráčov prešlo za posledné roky z realu b do áčka?

BayernMunchen

-2
2019-07-17 17:40:04

Len co si pamatam z minulorocnych classik - vinicius, llorente, regulion ;) Takze volako ti to nevyslo. A Kubo je navyse odchovany la masiou nie tou ich zebrackou castillou, takze o dovod viac ze sa uchyti.

Barca_kingL10M

1
2019-07-17 20:33:20

Keď myslíš no uvidíme po týchto nákupoch neviem neviem ci si nájdu miesto v zaklade

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.