Španielsko vo včerajšom ťažkom zápase piateho kola kvalifikácie na Majstrovstvá Európy 2020 dokázalo poraziť domáci výber Rumunska 2:1. Z pohľadu vývoja v skupine F ide o nesmierne dôležitý výsledok.

Reprezentácii Španielska sa včera večer v Rumunsku podarilo získať kompletný počet bodov a na čele tabuľky skupiny F kraľuje bez prehry. Rumuni zostávajú na druhom mieste so ziskom 7 bodov. Favoritom vzájomného zápasu bolo Španielsko, no stojí za zmienku, že La Roja v Rumunsku nikdy predtým nevyhrala. Zo šiestich doterajších zápasoch v Rumunsku sa Španielom podarilo 3-krát remizovať a 3-krát prehrať.

V základnej jedenástke hostí sa včera objavili aj dvaja hráči Blaugranas - Jordi Alba a Sergio Busquets. Na trávniku sa o slovo prihlásil aj bývalý hráč Barcelony Paco Alcácer, ktorý strelil jeden z gólov svojho tímu. Hráči si pred zápasom uctili pamiatku nedávno zosnulej dcéry Luisa Enriqueho.

V prvom polčase zápasu jasne dominovali hostia. Zverenci Roberta Morena zasypali brankára Tatarusanu množstvom striel. Brankár domácich sa včera na nedostatok práce nemohol sťažovať. Už na začiatku duelu jeho pozornosť preverili pokusy Paca Alcácera a Jesusa Navasa. V 11. minúte brankár Rumunska zasiahol proti Sergiovi Ramosovi, ktorý sa ocitol v skvelej pozícii na zakončenie. O dve minúty neskôr Rumun chytil ešte lepšiu strelu z kopačky Jordiho Albu. Na druhej strane mal možnosť zakončiť Stanciu, ktorý ale v 19. minúte poslal svoj pokus vysoko nad bránku Španielska. Španieli svoj tlak napokon predsa len pretavili v gól. Padol z pokutového kopu po faule na Daniho Ceballosa, ktorý následne premenil Sergio Ramos. Španieli útočili ďalej a Tatarusana sa musel mať na pozore aj pri strele od Rodriga.

Druhý polčas bol vyrovnanejší, ale výborný vstup do druhého dejstva zaznamenalo Španielsko, ktoré strelilo gól zásluhou Paca Alcácera. Asistoval Jordi Alba. Domácim sa však napokon podarilo znížiť. V 59. minúte sa na zoznam strelcov zapísal Florin Andone, ktorý bol na trávniku sotva tri minúty. Španielsko sa potom pokúšalo pridať aj tretí gól - strely Rodriga aj Alcácera zablokovali obrancovia. Od 79. minúty hostia dohrávali bez vylúčeného Diega Llorenteho, ktorý po faule na Puscasa videl červenú kartu. Rumuni v záverečných minútach zavelili do útoku a Puscas mohol v nadstavenom čase vyrovnať - výborne však zasiahol Kepa a svojmu tímu zachránil nesmierne dôležité 3 body.

Rumunsko: Tatarusanu; Benzar, Nedelcearu, Chiriches,Grigore, Tosca; Deac (Maxim, m. 72), Marin, Stanciu (Hagi, m. 63); Puscas a Keseru (Andone, m. 56).

Hiszpania: Kepa Arrizabalaga; Jesús Navas, Diego Llorente, Sergio Ramos, Jordi Alba; Sergio Busquets, Saúl, Fabián Ruiz: Rodrigo Moreno (Oyarzabal, m. 72), Dani Ceballos (Sarabia, m. 77) i Paco Alcácer (Hermoso, m. 85).

Góly: 0:1, m. 29: Ramos, 0:2, m. 47: Paco Alcácer, 1:2, m. 59: Andone.

zdroj: sport.es as.com

jokerito

0
2019-09-06 09:39:09

Rumuni uz nie su co byvali. Pamatam si ked mali skvele muzstvo.

Marian

2
2019-09-06 10:01:53

Darovaná penalta pre Španielov. Aj tu by mal byť k dispozícii VAR.

naqiria

-1
2019-09-06 10:35:17

nechapem ako to mohol ten rozhodca odpiskat ako faul, tam nebol ani naznak nejakeho kontaktu... trapas na medzinarodnej urovni

Radovan

2
2019-09-06 11:31:01

veru to nebola darovana penalta, cisty slapak ktory ale asi neukazuje na tomto 10minutovom videu

Radovan

1
2019-09-06 11:35:32

Radovan

1
2019-09-06 11:37:19

treba v tom linku vymazat <br%20/> aby to islo....a kukat od 3:14 na rumunskeho hraca c.17..prislapol mu nohu

rominho

4
2019-09-06 10:41:37

darovana penalta, potom krasny gol na 2:0, hra jasne v rukach, avsak po centri znizenie a potom agresivnejsia hra supera, spanieli horia, 3 spalene tutovky rumunov, nakoniec s odretymi usami vitazstvo. koho mi to len pripomina..:)