Marc-André ter Stegen, gólman prvého tímu FC Barcelona, v rozhovore pre T-Online potvrdil, že vysedávanie na lavičke sa mu v nemeckom reprezentačnom družstve príliš nepáči. 

Pozícia v zápase proti Holandsku (2-4) len na lavičke náhradníkov

"Samozrejme, trochu ma to vytáča. Robíte všetko, čo je vo vašich silách, ale nemá to želaný efekt ani tak. Myslím si však, že postupom času som našiel odpoveď na svoju otázku, jasne som si stanovil priority. Chcem byť úspešný a mojím hlavným cieľom ostáva byť brankárskou jednotkou aj v národnom tíme, no nie viac za každú cenu. Futbal je jedna vec, ľudskosť vec druhá. Chcem sa jedného dňa pozrieť do zrkadla a môcť si povedať, že som pracoval tak tvrdo, ako som len vedel, aby som dosiahol svoje ambície."

Znevýhodňuje ho fakt, že nehrá v Bundeslige?

"Úprimne povedané, lepší dôvod na to, aby som bol v základnej jedenástke, ako byť v jednom z najlepších klubov na svete, v ktorom pravidelne hrávam, asi neexistuje. Okrem toho si myslím, že som sa vďaka skúsenostiam zo zahraničnej ligovej súťaže ako hráč nesmierne zlepšil. Vôbec to neľutujem."

Nominácia v ankete o najlepšieho brankára, ktorého meno sa dozvieme na galavečere The Best dvadsiateho tretieho septembra v Miláne

"Je to obrovské zadosťučinenie za moju prácu a menšie aj väčšie prejavy úsilia, ktoré denne preukazujem, aby som sa postupne zlepšoval. Vo všeobecnosti by som povedal toľko, že sme nominovaní traja (okrem MAtSa aj Alisson Becker z Liverpoolu a Ederson Moraes z Manchestru City, pozn. red.), avšak platí, že na svete je mnoho ďalších gólmanov, ktorí odvádzajú taktiež fantastickú robotu a podávajú týždeň čo týždeň skvelé výkony. Je to aj o ďalších brankároch, o ktorých sa až tak veľa nerozpráva, ale nemali by sme na nich zabúdať."

Nemecké národné družstvo má za sebou medzitým neúspešné stretnutie kvalifikačného procesu na Majstrovstvá Európy 2020 proti Holandsku. Majstri sveta z Brazílie spred piatich rokov pred domácimi priaznivcami po neuspokojivom výkone podľahli hráčom Holandska pomerom 2-4, pričom kľúčový presný zásah zaznamenal stredopoliar FC Barcelona Frenkie de Jong. 

Zdroj: md
Foto: md

FCBarcelona2018

-9
2019-09-10 06:51:10

Na jeho mieste by som sa vysral na repre, pretože pokiaľ bude trénerom ten noso a riťošprt Lowe, tak Ter Stegen nikdy nebude chytať.

hrdzi

top komentár
51
2019-09-10 06:52:30

Neuer je už dávno za zenitom, minimálne rok už mal byť jednotka Mats..obávam sa toho ale že Low je Neuerom posadnutý a kým neodíde Low alebo neukončí kariéru Neuer si Mats nezachytá

RastoD

12
2019-09-10 09:33:11

Neuer chytá za zásluhy, jeho výkony už dlhšie nestačia na post jednotky. každopádne, v tomto nechápem trénera, vie, že má na lavičke nespokojného človeka, ktorého výkonnosť by sa mu zišla. a Neuer by snáď prežil, ak by pár zápasov chytal Marc Andre.

Ladislav

2
2019-09-10 17:43:53

Dokud bude Neuer chytat stabilně v klubu což může být klidně i dalších 5 let, tak ho z branky nikdo nedostane. On je prostě legenda německého fotbalu něco jako Ronaldo a Messi v Portugalsku a Argentině. Stegen se stane jedničkou tehdy až Neuer ukončí repre kariéru a to bude ještě hoooodně dlouho.

Vladinko

0
2019-09-10 21:10:36

Nechcem sa pustáť do debát kto je lepší, ale Neuer sa po sezóne opäť celkom dostal do formy, chytá dobre a často podrží Bayern, takže je asi pochopiteľné, že aj keby je Mats o % lepší od neuera, tak chytať bude skúsenejší kapitán..
Ale samozrejme, zopár zápasov by si zrejme zaslúžil

vondeylen

1
2019-09-10 22:23:25

...aspoň vie,ako sa cítil Cillessen...

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.