Clement Lenglet sa pred zápasom Francúzska s Islandom objavil na tlačovej konferencii, na ktorej hovoril o aktuálnej situácii Griezmanna a Dembélého a takisto chválil Lionela Messiho.

Griezmann

"Stretávame sa dennodenne a Griezmann je v Barcelone veľmi šťastný. Rád žartuje a v Barcelone sa to nezmenilo. Všetci musíme pochopiť, že Barca hrá iným štýlom ako Atlético a Griezmann v Barcelone hráva častejšie na krídle. Tvrdo pracuje pre tím a pomáha nám svojim talentom a odhodlaním. Strelil už tri góly a je druhým najlepším strelcom tímu. Pre mňa neexistuje nič také ako 'téma Griezmann'."

Dembélé

"Pokiaľ bude mať potrebnú kontinuitu v hre, myslím si, že má všetky potrebné vlastnosti na to, aby sa vrátil do francúzskej reprezentácie. Mal super prípravu, ale opäť sa zranil. Teraz v zápase so Sevillou dostal červenú kartu, čo ho takisto pribrzdí. Dembélé je hráčom s obrovským talentom, je nepredvídateľný, ale potrebuje hrať pravidelne, aby zo seba dal to najlepšie."

Messi

"Počas tréningov je často žolíkom [hrá za obe strany; pozn. red.], pretože tieto zápasy na malom ihrisku by potom boli príliš v prospech jedného tímu (smiech). Messi je výnimočným hráčom, jedným z tých, ktorí robia rozdiel. Veľmi inteligentne si vyberá priestor a takisto si chráni loptu. Nevieme mu ju vziať. Pravdou je, že s ním na tréningu trpíme každý deň, ale sme veľmi šťastní, že na konci týždňa je tam s nami."

Piqué

"Robí na mňa dojem v mnohých ohľadoch. Videl už všetko, s Barcelonou všetko vyhral. Je takisto dobrý človek. Je veľmi príjemné hrať s ním každý deň."

Ansu Fati

"Na svoj vek je veľmi talentovaný. V šatni na tak vysokej úrovni si našiel svoje prirodzené miesto. Využil absenciu niektorých hráčov a hoci tréningový a zápasový rytmus nebol pre neho jednoduchý, keď sa objavil na ihrisku, ukázal sa vo veľmi dobrom svetle. Je to samozrejme hráčom do budúcnosti, ale aj na súčasnosť, hoci má len 16 rokov."

zdroj: sport.es
foto: fcbarcelona.com

PETOHOLO93

24
2019-10-08 21:13:22

Ernestov výraz "trpieť" už používajú aj hráči xD

Toky

4
2019-10-09 07:34:03

Keď tak čítam vyjadrenia niektorých hráčov tak si vravím, že kedy oni stihli vyštudovať vysokú školu a absolvovať kurz spisovateľského minima? Popri tom všetkom vrcholovom futbale, dvojfázových tréningoch ... Nech mi nikto nevraví, že im tie vyjadrenia nepíše predtým nejaký klubový hovorca... Nič v zlom. To nevravím len o FCB.

retep808

-1
2019-10-09 09:54:02

Na takejto urovni, ked su futbalisti za 'bohov' to ma za tyžden vyštudovane... ????????

Toky

4
2019-10-09 10:46:54

Ale no... Netreba byť naivný. Skús si ale pozrieť vyjadrovanie hráčov keď sú online a potom porovnať s hentakými ich slohovkami na fan stránkach.
Ja netvrdím, že je nesprávne mať človeka na prejavy - ale myslím si že to tak proste je. Chápem, že treba hráčov odľahčiť aby sa sústredili na hru samotnú. Nie každý futbalista v špičkovom týme je vzdelaný ako Giorgio Chielini.

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.