FC Barcelona dokázala posledný zápas pre novembrovou reprezentačnou prestávkou zvládnuť a na domácom štadióne porazila Celtu Vigo 3:1. Išlo o nutné víťazstvo, o ktoré sa postaral predovšetkým Leo Messi. Poďme hodnotiť.

Katalánci tak zostávajú na čele priebežného poradia španielskej Primera Division o skóre pred Realom Madrid, ktorý bez problémov zvíťazil na pôde Eibaru 4:0. Barcelona mala po dvoch zakopnutiach na krku nôž, nakoľko v lige prehrala s Levante 3:1 a v Lige Majstrov remizovala so Slaviou 0:0. Tentokrát sa očakával proti trápiacemu sa súperovi jasný výsledok a ten aj prišiel. Ale hrať proti tímom, ktoré práve zmenili trénera, majú nový impulz a nemajú, čo stratiť nie je jednoduché. Blaugranas sa navyše po dvoch nevydarených vystúpeniach museli na trávniku oťukať. To sa aj dialo predovšetkým na začiatku prvého polčasu.

Na druhej strane stoja za pozornosť dve veci - v prvom rade mali Katalánci zápas celkovo pod kontrolou až na obdobie približne v druhej štvrtine druhého dejstva. A to je práve tá druhá vec - Blaugranas majú v tejto sezóne problémy zvyčajne ako so štartom do zápasu, tak aj so začiatkami druhých polčasov. Štatistiky však vo všeobecnosti ukazujú, že zápas sa Kataláncom vydaril aj keď samozrejme je pravdou, že vrchol dokonalosti to nebol. Výsledku výrazne pomohol galakoncert Lea Messiho - 2 priame kopy v zápase, to nie je len tak.

Opäť platí: do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: katalánsky denník Sport a hlasovanie fanúšikov ForcaBarca.sk a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov. Kompletné čísla nájdete v tabuľke na konci článku. Hlasovanie bolo opäť uzamknuté a hlasovať mohol každý len raz. Tentokrát nám prišlo 311 hodnotení.

Ter Stegen - 7,1

Ter Stegen odchytal istejší zápas v porovnaní s predchádzajúcimi stretnutiami, ale pri góle Olazala mohol urobiť viac. Zdalo sa akoby nebol najlepšie postavený. Na začiatku druhej polovice si pripísal niekoľko dobrých zákrokov.

Semedo - 6,3

Pri Semedovi je ťažké niečo hodnotiť, keď odohral len prvých 20 minút a práve v tomto období zápas nudil a nič sa neudialo.

Piqué - 6,5

Piqué v každom zápase potvrdzuje, že nie je vo svojej koži a že si nezaslúži hrať v základe. V tomto zápase nezískal ani jednu loptu, mal len 4 odkopy. K tomu sa mu nedarilo vyviesť ani loptu. Slabý zápas.

Umtiti - 6,5

Odohral lepší zápas ako Piqué. Známky majú síce identické, ale zdal mi rozhodnejší ako jeho kolega v obrane. Snažil sa napádať rozohrávku súpera, aj keď je potrebné priznať, že z toho dôvodu sa dopustil až piatich faulov. Človek má dojem, že obrana Barcelony je istejšia s Umtitim v zostave. Nie s Lengletom.

Firpo - 6,6

V defenzíve bez väčších problémov. Aj v útoku to nebolo márne. Vybojoval pokutový kop, z ktorého Messi otvoril skóre zápasu. Neskôr sa často zapájal hry, keď mal až 93 dotykov s loptou. Valverdemu dokázal, že by ho mal nasadiť aj do nasledujúceho zápasu.

De Jong - 7,3

Tento záložník robí na trávniku všetko. Proti Celte rozohrával, prerušoval akcie súpera, pomáhal tímu driblingom. V jednom prípade mu Leo mohol vrátiť loptu a de Jong sa mohol pokúsiť o presný zásah. Zaslúži si pochvalu.

Sergi Roberto - 6,2

Typický zápas pre Sergiho Roberta - v ofenzíve neohúril, v defenzíve nič nepokazil. Ako univerzál je pre každého trénera diamantom, ale v prípade ak má tréner hráčov na pozície, Sergi Roberto by mohol častejšie sedieť na lavičke.

Arthur - 7,3

Ďalší výkon v štýle Xaviho. Vymýšľal akcie, diktoval hre tempo. Štatistiky však nevedia zachytiť to ako Arthur operuje s loptou, umné prihrávky či zrýchlenie prihrávkou na malom priestore.

Messi - 9,8

Opäť vyhral zápas pre Valverdeho a Bartomeua. Tak prečo by mu nechceli ponúknuť doživotnú zmluvu a astronomický plav? Nebyť Messiho, Barcelona by dávno mala iné vedenie aj trénera. Tentokrát zaujal dvojicou fantastických pokutových kopov a jedným priamym. Alebo naopak... Messimu to začína byť jedno...

Griezmann - 5,9

0 bodov. Opäť. Tentokrát na pozícii deviatky. Na trávniku prakticky neexistoval a keď už v druhom polčase mal strelecké príležitosti, všetky zahodil. Mužstvu nedal nič hodnotné.

Ansu Fati - 5,7

Slabý zápas. Na mladíka si už súperi začínajú dávať pozor, zdvojujú ho a je to na jeho hre vidieť. Nedarilo sa mu ani v hre 1 na 1. Na druhej strane mu v prvom polčase nepomohla apatia celého tímu. Je však mladučký a učí sa. Tieto minúty majú pre Fatiho cenu zlata.

Busquets - 7,0

Po jeho príchode na trávnik a presune Roberta na kraj obrany, mužstvo okamžite prevzalo kontrolu nad držaním lopty. Z jeho strany sme nevideli hlúpe chyby, podal veľmi dobrý výkon a dokonca strelil aj gól. Zavrel ústa hejterom, ale takto musí hrať aj v ďalších zápasoch.

Dembélé - 6,7

Nebolo to zlé striedanie. Zapájal sa do tvorby akcií. V priebehu jedného polčasu mal až 57 kontaktov s loptou. Veľmi dobre sa predviedol v individuálnej akcii, kedy zakončoval tesne nad. Potrebuje však hrať vyrovnanejšie. Verím, že tento zápas mu pomohol.

Suarez - 5,9

Na trávnik sa dostal prakticky za rozhodnutého stavu, odohral len 17 minút a preto nie je veľmi čo hodnotiť. V každom prípade, tak ako zvyčajne, polovica jeho prihrávok bola nepresná.

A na záver sa vám dĺžni aj hodnotenie trénera. Ernesto Valverde od vás za svoj 'výkon' dostal známku 4,9... :)

2019-11-10 17:56:06

Otázka pre komunitu: Radi by ste hlasovali aj v prípade najlepšieho a najhoršieho hráča zápasu? ;)

2019-11-10 18:13:25

A nenapovie ti to už hodnotenie? Fati najhorší a štandardne Leo.

2019-11-10 19:03:03

Určite áno, ak tam bude aj možnosť výberu z hráčov súpera.

Fcb1231

28
2019-11-10 18:32:48

Hrali celkom fajn ale stačí sa pozrieť na aktuálne hraný zápas Liverpool - City a je vidieť že tieto mužstvá sú inde ako Barcelona. A ja už naozaj neviem či je to v hráčoch alebo v trenérovi. Ale súčasnej Barcelone chýba iskra. Messi im to nevyhrá vždy

Martin77

20
2019-11-10 18:33:37

Waaauuu velký ...velký hodnocení Griezmanna a Fatiho. U Fatiho se to dá brát díky jeho nizoučkého věku. Ale druhý jmenovaný je "top" útočník v Evropě a nebyl téměř vidět.

2019-11-10 18:49:46

Keď niekto pozerá teraz Liverpool vs man city tak musí vedieť že ak by momentálne hrali s barcou tak naši profesori by dostali náklad ako hrom... A dúfam že to pozerá ten náš profi tréner nosaty na aku úroveň dohnal Barcelonu s tým jeho posratym nebehavym zamrznutým futbalom a mal by sa naozaj pozerať co je totálny presssing v podaní Liverpoolu z Barcelony je zasluhou tohoto amatera priemerny klub a v lige majstrov to opäť uvidíme všetci je mi z toho na zvracanie

Federer

3
2019-11-10 19:02:42

Ale, ale, krátka pamäť. Máme najlepší útok obrana je 4-5-ta. že by nás Pool a City rozbili ? Išlo sa do Dortmundu, oslavovaný klub a remíza. Že Ter Stegen ? No a čo dobrý klub-dobrý brankár. Aj Liverpool sme doma zabili 3:0. A vonku podľa všetkých veľkých európskych odborníkov sme boli lepší a 0:4. Nie je to na zahodenie, kurva čo ste to za fanúšikov ? Jasné že slepí nesmieme byť, sú tam veľké resty ale zahadzovať SVOJ (aj môj) vlastný klub to je nehoráznosť. Fandite Realu keď sa Vám všetko zdá nanič. Trénera by soom aj ja zmenil ale povedať že on hráčom a Bartovi dopláca z jeho miliónov ? To je SLOVENSKO. Do toho, do teho (Trnava) a do riti.

LaBrie

12
2019-11-10 20:53:57

Ty pozeras len na vysledky, alebo aj na nasu predvedenu hru? Lebo nasa hra stoji za hovno....

Dermos

11
2019-11-10 22:15:36

Federer to myslíš akože vazne to čo si napísal?? Prehrali sme na anfielde 4:0 my sme boli lepší podľa koho? Z chuti som sa zasmial pretože nás rozniesli v zuboch a tak isto rok predtým Rím Barca už nieje to čo bývala a s týmto skrblikom na striedačke ani nikdy nebudeme

Federer

1
2019-11-11 12:02:25

@Demos : krátka pamäť. Keď sme doma vyhrali 3:0 bolo celosvetové hodnotenie že Liverpool bol vlastne lepší. Keď sme pukli 0:4 bolo naozaj hodnotenie že sme hrali lepšie my. Zabúdate všetci ako k tomu prišlo. Je jasné že matematika nepustí ale koľkokrát v živote ste videli niečo také ako rozhodujúci 4. gól z toho blbého rohu kde zabral podávač lôpt-chlapec ktorý myslím Arnouldovi povedal :"rýchlo zahraj oni sa bavia s rozhodcom". Mohlo sa predlžovať a kto vie čo potom. Ale rešpektujem že naša hra nie je pekná. Pamätám hru za Cruijjfa, Guardiolu, Enriqueho (aj toho ste posielali do riti aj keď vyhral úplne všetko. Eščte si spomeňte na finále CL Liverpool-Tottenham. Ako hral Klopp ? Absolútna istota žiadny pekný futbal vôbec nezaujímavý zápas. Účel svätí prostriedky. A tak chce hrať Valverde. Na výsledok. Ani mne sa nepáči náš futbal no dokedy sa vyhrávalo bolo všetko OK, teraz sa aj prehrá aj vyhrá a oheň na streche.

Federer

5
2019-11-10 19:05:23

P. S. Je tradične "úžasné" že proti hodnoteniu svetových portálov má FANÚŠKOVSKÝ KLUB ForcaBarca najnižšie hodnotenie vlastných. Je to naozaj objektívny pohľad alebo hejtovanie ? Rozmýšľajme alebo vlastne načo rozmýšľať. Že áno ?

michal2607

8
2019-11-10 19:30:15

To nie sa iba zdá, ale je to tak. S Umtitim je obrana istejšia.