Komentáře o možném příchodu trenéra River Plate Marcela Gallardo do Barcelony neutichají. Nejnověji se k nim vyjádřil bývalý hráč Barcelony Juan Carlos Heredia, jenž možný přesun podpořil. 

Bývalý hráč Barcelony i River Plate Juan Carlos Heredia, jemuž se přezdívá Milonguita, pohovořil o spekulacích spojujících trenéra argentinského týmu Marcela Gallarda s Barcelonou. Heredia za oba kluby hrával v minulém století: zatímco v Katalánsku hrával v 70. letech po boku Johana Cruyffa, v Argentině pobýval následující dekádu. 

„Věřím, že by Gallardo do Barcelony zapadl, tedy pokud by nechtěl následovat kroky a styl Taty Martina. Já totiž byl u toho, když byl Martino včele Barcelony. Přitom fotbal, který se v Barceloně praktikuje, je ten, který jsme hrávali s Johanem Cruyffem,” řekl Heredia pro argentinské médium Súper Deportivo. Tata Martino je zatím poslední argentinský trenér, který Barcelonu trénoval. Jeho angažmá přitom skončilo už po jedné sezoně (2013/14) a je všeobecně považováno za zklamání. 

„Když trénoval Tata Martino, chtěl hrát jiný styl fotbalu. Celé to pak vypadalo tak, že vytvořil jen nepořádek. Taky to nemělo dlouhého trvání. Zatímco Gallardo pokračuje ve svém způsobu vedení, respektuje barcelonský fotbal a dodal by tak jen svůj obtisk. Nemám pochyb, jistě by uspěl. Gallardo musí vyhrávat, ten kluk je rozený vítěz. Samozřejmě, kdyby se dostal do Barcelony, musel by se trochu změnit a adaptovat se, zvyknout si více na barcelonský fotbal. Určitě by se ale vyhnul chybám, které udělal Tata Martino. Neopakoval by je, zakončil Heredia.

zdroj: barcablaugranes.com
foto: foxsportasia.com

Lukahimself

16
2019-11-14 15:45:15

Kéž by, horší hra než pod Valverdem by to rozhodně nebyla a horší jak Koeman, ketrý trénuje 22 let bez úspěchu, taky být nemůže :)

GabrielSVK

3
2019-11-14 16:20:09

Neviem, či Koeman je to pravé orechové pre nás. Aj keď nájsť vhodného trénera do Barcelony je veľmi ťažké. Myslím si, že Xavi bude vhodný kandidát, ale dovtedy nám treba nejakého trénera. Akurát fakt neviem, že koho.

Pigue

8
2019-11-14 16:22:32

Hlavne by nemal byt jediny faktor vyberu ze niekedy v kariere hral za barcelonu. Potrebujeme niekoho kto nastoli poriadok, discilinu a fyzicku pripravu.

MIO10

1
2019-11-14 16:52:25

Hvězda v Americe byl i Sampaioli... a kde je mu konec?
...Nic proti Gallardovi...jeho práci neznám....

Federer

6
2019-11-14 17:09:43

Je koniec vymyslenej DNA Barcelony. Éra skončila s Xavim a Iniestom. Busquets je posledný (nebite ma viem že aj Pique, Messi,...) lenže Messi je iné kafe : dokonca ak ma nezabijete tvrdím že napriek skutočnosti že je najlepší hráč na svete v momentálnej sutuácii Barce škodí aj keď vyhráva zápasy : Griezmann nemá miesto lebo hrá pozíciu čo Leo, Messi drží Suaréza ako kámoša a Boh vie čo sa ešte deje v šatni kde je vedúci. Ako kapitán nie je vôbec ten typ človeka. Tichý bez slova to nie je burcujúci (aspoň teda na ihrisku). Do šatne nevidím, Vy ostatní ano ? Okrem toho nemôžeme hrať rýchle protiútoky lebo každá akciu MUSÍ ísť cez Messiho, aspoň musí pohladiť loptu. A to zdržuje rýchle akcie. Len Dembelé na ktorého sa tu nadáva (na koho sa nenadáva ?) sa nestará zoberie loptu a letí dopredu. Stratí ju temer vždy lebo kto by mu stačil s DNA "stop-Barcelony" ? ANO-Messi vyhráva zápasy. Ale aj tie veľké ? A čo ostatní hráči ? Predsa nemáme neschopákov, sme veľké mužstvo a iné veľkokluby by si oblízali labky keby aspoň po jednom mohli mať polovicu mužstva. U nás sú aj tí najlepší ako spomalený film - len aby ukázali DNA Barca. To už neexistuje. Už sa hrá iný futbal a ten víťazí. Aj Pepkove City nehrá tak ako Pepkova Barca. Sterling spomalený film ? Alebo de Bruyne ? Samozrejme verím že ani City ani L-pool by nás nevyradil. A nevyradí-fandíme ďalej, veci sa usporiadajú, každé mužstvo má obdobie zlomu, teraz je v Barce. Aj Cruijjf mal problémy po úžasnej ére. Len Vy vo väčšine ste ešte neboli na svete tak si dovoľujete pindať na všetko. Toto je môj názor a nikomu ho nevnucujem. Trhajte ma v zuboch !!!!!!!!!!!

Lapi

4
2019-11-14 21:03:30

Nejdem ťa trhať v zuboch, len mi skús vysvetliť či podľa teba Messi prikázal všetkým hráčom aby hrali všetko cez neho a nevymysleli sami niečo produktívne a kreatívne? Čo by ich on posadil na lavičku ďalšiu zápas, alebo by ich nejak vytrestal keby tak urobili? Či ako presne škodí? To že si rozumie na ihrisku viac so suarezom ako s griezmanom je pochopiteľné, či už kvôli tomu že si rozumejú aj v súkromí, ale aj kvôli tomu že už nejaký piatok spolu hrajú a vedia kedy a kde ten druhý je prípadne kam nabehne. Som presvedčený, že sa s griezmanom tiež časom zohraje. Nemyslím si, že neschopnosť ostatných niečo vymyslieť by sa malo dávať za vinu Messimu a skrz toho tvrdiť, že barcelone škodí. Skús si spočítať koľko bodov a zápasov už zachránil pomaly sám a nevrav mi že keby tam nebol, zrazu by všetci ostatní herne explodovali...

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.