Alexander Nübel je novou hviezdou na futbalovej scéne v Nemecku. Brankár pôsobiaci v Schalke predvádza veľmi dobré výkony a vzhľadom na svoj herný štýl, vzhľadom na to, že je Nemec a chytá za Schalke, je porovnávaný s Manuelom Neuerom a očakáva sa, že ho v drese Bayernu jedného dňa aj nahradí.

Celú záležitosť komentoval aj Oliver Kahn, nemecká brankárska legenda, čoskoro člen vedenia Bayernu Mníchov. Ten Nübela vychválil: "Jeho rozvoj napreduje veľmi rýchlo a robí dojem. Nielen že v Schalke predvádza top výkony, ale dokonca je v 23. rokoch aj kapitánom. Myslím si, že je dôležité zažiť, čo to znamená v tak mladom veku prijať zodpovednosť. Obe veci, predvádzať skvelé výkony a zhostiť sa úlohy kapitána, sú pre mladých hráčov veľkou výzvou," uviedol Kahn v rozhovore pre Kicker.

Brankárska legenda je však názoru, že mladík ešte nie je pripravený na to, aby bol povolaný do reprezentácie Nemecka: "Keď sa pozrieme dopredu, má na to kvalitu, ale v súčasnosti máme dvoch absolútne elitných gólmanov ako skúseného svetového brankára Manuela Neuera podobne ako skvelého brankára Marc-André ter Stegena, ktorý predvádza excelentné výkony v Barcelone," povedal.

Kahn však v súčasnosti nevidí dôvod, aby ter Stegen prevzal post brankárskej jednotky. V diskusii z posledných mesiacov, že Neuer by mal štafetu prepustiť ter Stegenovi, sa Kahn zastal brankára Bayernu: "V súčasnosti nevidím žiadny dôvod na výmenu brankárov," dodal.

zdroj: bavarianfootballworks.com
foto: twitter

apropo

top komentár
48
2019-11-14 18:42:10

jaaaaaaaj Kahnovi dobre zadrbkalo :D Ved MaTS je uz tak 2 roky naj brankarom na svete, toho vam zavidim narozdiel od toho nasho drevaka :D

Samuelito

0
2019-11-18 15:49:47

Myslím si ze 1. Je jednoznačne oblak a 2. Je Mat

Barcelona2002

top komentár
45
2019-11-14 18:47:37

Ter Stegen je oveľa lepší ako Neuer, už nechytá tak dobre ako kedysi

2sjr

5
2019-11-14 19:54:38

Že v súčasnosti! Mal to povedať keď bol Neuer z formy po dlhodobej absencií v bráne . No i teraz keď opäť hrá nieje lepší ako Mats. Steven je už aj svetovejší a skúsenejší ako Neuer i keď je mladší a to je koniec koncov ďalšia výhoda.

Filko

17
2019-11-14 21:00:30

Keby vsak bol Mats hracom bayernu, tvrdil by nieco ine...

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.