Reprezentácia Argentíny včera v Tel Avive čelila v priateľskom zápase národnému výberu Uruguaja. Proti sebe sa v zápase postavili Leo Messi a Luis Suarez. Diváci videli krásny zápas, 4 góly a skvelé výkony hráčov. Veľmi dobre sa viedlo aj Suarezovi s Messim.

V prvom polčase chýbali šance, ale Uruguajčanom sa podarilo jednu využiť. Po prihrávke Luisa Suareza sa presadil Cavani. Vyrovnať mohol ešte do prestávky Dybala, ale pri góle zahral rukou. Vyrovnať mohol aj Messi z priameho kopu, ale jeho pokus Martín Campana kryl. Argentína tak prvý polčas prehrala 1:0.

Druhý polčas bol ešte zaujímavejší. Pribudlo šancí a pribudli aj góly. V 63 minúte Messi prihral zo štandardnej situácie Aguerovi na vyrovnávajú gól, no Albicelestes sa netešili dlho, pretože o niekoľko minút sa Luisovi Suarezovi podarilo streliť gól z priameho kopu a jeho tím sa opäť ujal vedenia. Argentínčania vrhli sily do útoky, pribúdali šance, ale chýbalo im presnejšie zakončenie. Vyrovnať sa podarilo až Messimu z pokutového kopu v 92. minúte na konečných 2:2. Ako Messi, tak aj Suarez si v zápase do štatistík pripísali 1 gól a 1 asistenciu. Nás zas teší, že Argentína v dvoch posledných priateľských zápasoch ukázala hru, na ktorú sa naozaj dá pozerať.

Argentína 2:2 Uruguaj

Góly: 63' Agüero , 90'+ Messi (11m) - 34' Cavani, 68' Suarez

Argentína: Esteban Andrada - Renzo Saravia, German Pezzella, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico - Leandro Paredes (79’ Nicolas González), Rodrigo De Paul (88’ Guido Rodríguez), Marcos Acuna (67’ Nicolas Dominguez) - Paulo Dybala (76' Lautaro Martínez), Leo Messi, Sergio Agüero.

Uruguaj: Martín Campana - Martín Caceres, Diego Godín, Sebastian Coates (17’ Giovanni González), Matias Vina - Marias Vecino, Lucas Torreira, Federico Valverde (75’ Rodrigo Bentancur), Brian Lozano (88’ Brian Rodríguez) - Edinson Cavani (57’ Diego Laxalt), Luis Suárez.

zdroj: fcbarca.com

marek99

33
2019-11-19 08:48:26

Táto Argentína sa mi naozaj pozdáva... Bojujú ako tím, nabehali veľké množstvo kilometrov, paráda. Keď aj Messi bojuje ako lev viete, že niečo ide dobrým smerom. :)
Strašne si prajem, aby vyhrali Copa América 2020!!

2019-11-19 09:00:02

ak vam to nevadi, chcel by som sa vas opytat na nazor ohladom kopania messiho penalt. penaltu kopal v minulom zapase a aj vcera. obidve penalty boli kopnute prakticky na rovnaky styl, s tym ze jednu premenil a druhu brankar vyrazil. Obidve penalty boli z mojho pohladu otrasne kopnute, neboli ani prudke, a ani umiestnene k tycke. ak by vcera brankar uhadol smer, zase by to chytil. Cim je to ze Messi tieto penalty kope takto slabo? Z 20 alebo 25 metrov posle priamy kop do sibenice, a z 11 metrov kope taketo slabe penalty. Neviem ako vy, ale ja vzdy trpnem ked ide Messi kopat penaltu, nemam z toho nikdy dobry pocit. Penalty su pre messiho asi najslabsou strankou. Ved ten clovek ma taku kopaciu techniku, ze vie z voleja najst spoluhraca na 40 metrov presne na nohu. Preco tie penalty nekope razantnejsie alebo presnejsie?

harry525

14
2019-11-19 10:31:16

Myslim, ze to je v hlave... Ked kope penaltu, tak je pod vacsim tlakom, ako ked kope priamak... Kedze pri penalte sa od neho caka gol na 100%... Pri priamakoch mi pride istejsi.

RastoD

3
2019-11-19 12:49:02

mne sa zase zdá, že to robí tak moc profesorsky, veď v minulosti penalty kopal inak, viaceré dal s veľkým prehľadom.

marke7

17
2019-11-19 09:44:41

Včerejší zápas jsem si užil. Vidět Uruquay zalezlou skoro celý zápas v 9-10 lidech na svojí polovině. To bylo nezvyklé. Argentina makala do poslední minuty a kromě jedné podařené akce a přímáku od Suáreze, neměla Uruquay skoro nic. Už se s nimi musí opět počítat. Do příštího roku to vyladí a 2020 snad bude jejich rok. Messi a spol. si to konečně zaslouží. Ta parta teď působí jako tým a neleží vše na Messim, včera několikrát rozjeli útočné akce i bez něj a nehledali slepě jen jeho.