Lionel Messi počas príhovoru, ktorý prebehol počas polčasovej prestávky zápasu na Anfield Road proti Liverpoolu varoval spoluhráčov, aby nedopustili to, čo sa stalo pred rokom v Ríme, kedy Barcelona potupne vypadla.

Barcelona v dokumente Matchday zverejnila videozábery z šatne Blaugranas počas prestávky v zápase proti Liverpoolu. Messi počas príhovoru varoval spoluhráčov predtým, aby nedopustili neúspech spred minulého roka. Zatiaľ stále platilo, že Barcelona po prvých 45 minútach prehrávala len 1:0, no celkovo vyhrávala 3:1 a postup mala v rukách.

"Poďme chlapci, urobme krok dopredu," povedal Messi v šatni. "Nemôžeme si nechať ujsť túto príležitosť. Dajte do toho všetko, sme už tu. Začneme náporom. Pamätajte na to, že to, čo sa stalo v Ríme, je naša chyba, nikoho iného. Nedopusťme, aby sa to zopakovalo. Bola to naša chyba a nič viac," vystríhal.

Bohužiaľ, hoci si hráči Blaugranas boli všetkého vedomí, v druhom polčase si nechali streliť 3 góly a zo súťaže aj tak vypadli.

zdroj: marca.com

Reekwon

23
2019-11-30 08:47:08

Můžou se hráči navzájem motivovat jak chtějí, když to ale neudělá hlavní postava týmu, což je trenér, není to tak efektivní. Každý hráč má totiž na hřišti své úkoly a i když tě kapitán o poločase motivuje, musíš dodržovat pokyny a držet se jich. Pokud si na ten zápas vzpomeneme, tak ani do druhého poločasu tým nevstoupil líp, než Liverpool, takže proslov Messiho bohužel neměl na výkony hráčů žádný vliv.

galibier

top komentár
56
2019-11-30 09:59:01

Chybal a chyba muzstvu prirodzeny vodca..aky bol svojho casu Puyol,hrac ktory v kritickych chvilach neklesne na duchu a nezvesi hlavu ale dokaze muzstvo vyburcovat,momentalne takeho Barcelona nema.

Pader

1
2019-11-30 17:49:20

ja byť tam tak na nich budem tak agresívny že by sa nespamätali a by som hrozil hlavne znížením platov a hneď potom hanbou pred svetom

2019-11-30 09:30:44

Môžu, ale budeš pozerať na 10min ticha a pohľadov do diaľky? Stačí, keď nosatého ukazujú v prestrihoch a je mi dosť zle...

Tomy11

36
2019-11-30 09:35:19

Je to super dokument!!
A aj ukazuju prečo stoja hráči aj vedenie za Valverdem,ako povedal Messi je to ich chyba hračou nikoho iného oni sú na trávniku!!
Valverde može povedať ako majú hrať ked to hráči nerobia! Samozrejme može dať zlú taktiku ale presne proti Rímu a Liverpoolu to bolo hračov chyba uplne vyhoreli ani nebehali nič žiadna nadej nič preto to tak dopadlo a hráči aj vedenie sú si toho vedomí.nehovorím že Valverde je bez chyby to určite nie ale určite nie je za všetko on iba na vine!

2019-11-30 10:37:53

Motivácia je dôležitá, ale je to len druhý predpoklad úspechu. Prvým je kvalita hráčov. A tá tam nebola. Písal som o tom neraz, že už doma s Liverp. sme mali obrovské šťastie, na konci zápasu sme ťahali za kratší koniec, nevedeli sme sa dostať na ich polovicu, neustále útočili, strácali sme lopty. V strede sme prehrávali súboje, naša záloha bola pomalšia a oni získavali odrazené lopty, boli všade skôr. Gól, aký dal doma Leo z tr. kopu sa len tak nevidí a vyhrali sme 3-0, zaslepilo to očí mnohým, najmä trénerovi, ktorý nepokladal za potrebné niečo v zálohe zmeniť. Tak sa všetko zopakovalo, ale s tým rozdielom, že Liverp. už premieňal šance. A zasa tam bol Busi s Rakim a zasa vyzerali, ako v spomalenom filme oproti dravým a rýchlym hráčom Liverp. A to nie je o motivácií, ak je hráč pomalý, motivácia nepomôže. To by sme mohli povedať, že pri správnej motivácií by Slávia vyhrala LM ? Jednoducho sa ukázala kvalita kádra, jeden gól sme dostali žiacky, také góly sa nestávajú, ľavý obranca mal stať pri Arnoldovi, ale nebol tam, ten rozohral a bol gól. Ale aj pri 0-3 by sa predlžovalo a oni boli vo všetkých herných činnostiach lepší, mohli sme pomýšľať akurát na to, že prežijeme predlženie a budeme úspešní v penaltách.

barcelonista29

1
2019-11-30 11:15:37

Videl som už s výnimkou poslednej časti celý dokument a Valverde mal cez polčas veľmi slabý príhovor. Leo ani nevnímal a taký Alba už bol psychicky zničený.
Z toho dokumentu sa dá všimnúť, že Valverde má aj dobré myšlienky, ale nevie ich dostať do hráčov. Zostane to vždy len v šatni.