Luis Suarez poskytol rozhovor pre One Football, v ktorom okrem iného hovoril aj o adaptácii Griezmanna v Barcelone či o útočníkoch, ktorých by si vedel predstaviť v drese Blaugranas.

V šatni sa stávaš čoraz dôležitejší, prinajmenšom pri téme mate. Pokiaľ sa nemýlim, mate piješ ty, Leo a Griezmann. Preferuješ horké alebo sladké?

"Horké. Leo, Griezmann, ja... Mate pije aj Neto."

Moji priatelia z Uruguaja ma nenechali na pochybách - ak mate, tak horké.

"(smiech) Áno, piť sladké mate je zakázané."

Ako sa ti hrá s Griezmannom na ľavej strane?

"Je jasné, že adaptácia v Barcelone je ťažká pre každého. Každým zápasom sa však lepšie adaptuje. Musíte tiež pochopiť, že Griezmann hrá na pozícii, na ktorej predtým nehrával. Tvrdo pracuje, aby sa prispôsobil tomu, o čo ho tréner prosí."

Vieš veľmi dobre o čom hovoríš, však?

"Áno, samozrejme. Postretlo to mňa, Philippeho, Neya, Ousmaneho... V prvých mesiacoch nás to všetkých niečo stálo. Títo hráči sú vždy pod drobnohľadom vzhľadom na to, aký je o Barcelonu záujem. Griezmann je však spokojný, pretože všetci mu dôverujú."

Určite príde deň, kedy Luis Suarez už nebude obliekať dres Blaugranas. Aké iné 'deviatky' sa ti pozdávajú?

"Existuje veľa dobrých mladých útočníkov, ktorí sa objavujú. Ja osobne sledujem viacerých útočníkov, mladších aj starších, pretože sa mi páčia ako hrajú. Jedným z nich je Abraham z Chelsea. Myslím si, že je to veľmi dobrý útočník. Veľmi dobre zakončuje akcie a výborne sa pohybuje a to aj napriek tomu, že je ešte mladý."

Môžeš spomenúť ešte niekoho?

"Veľmi sa mi páči aj Maxi Gómez. Je Uruguajčan, ale okrem toho má veľa predností, ktoré každý klub chce, aby hrotový útočník mal. Ďalším je Lautaro Martínez. On takisto ukazuje výbornú úroveň."

Rád by som sa upriamil na Lautara Martíneza, o ktorom tlač v poslednom čase píše. Ak by v budúcnosti bol prezidentom Barcelony Piqué a ty by si bol športovým riaditeľom, kúpil by si Martíneza?

"To by záviselo od okolností a od toho, čo by klub v danom momente potreboval, pretože Barcelona v tom čase už možno bude mať 'deviatku' a nemusela by kupovať ďalšiu. Lautaro je rodený strelec, ktorý prezentuje úžasnú úroveň, ale teraz je hráčom Interu."

Hovorili sme o hypotetickej budúcnosti a možnom konci kariéry v tvojom prípade. Nikto nepochybuje, že v klube ti zostáva ešte viacero rokov a čo v reprezentácii? Máš v hlave nejaký dátum konca kariéry? Katar 2022?

"Je ťažké premýšľať o budúcnosti toľko rokov dopredu. Pokiaľ sa ma pýtaš dnes, tak odpoviem, že nie, pretože by som chcel hrať na Majstrovstvách sveta v Katare, lebo som veľmi ambiciózny a bojovný. Nikdy však neviete, čo sa môže stať o dva či tri roky. Ja však v Katare chcem hrať."

Niektorí tvoji bývalí spoluhráči už odštartovali trénerskú kariéru. Ako napríklad Gerrard či Xavi. Vidíš sa v budúcnosti v úlohe trénera?

"Je to ťažké. Byť trénerom je oveľa ťažšie, než sa zdá. Existuje mnoho vecí, ktoré ľudia nevidia. Dnes by som povedal, že nie, ale o 15-20 rokov ma možno zbadáte na trénerskej lavičke aj napriek tomu, že kedysi som povedal, že trénerom nebudem. Preto pred sebou nezatváram žiadne dvere, ale nie je to niečo, o čom snívam."

A teraz niekoľko osobných otázok. Brendan Rodgers, Luis Enrique, Ernesto Valverde. Ktorý z týchto trénerov mal na tvoju kariéru najväčší vplyv?

"Hmmm... Ide o troch rôznych trénerov. Majú odlišnú filozofiu, rôzny spôsob bytia. Ale myslím si, že trénerom, ktorý mal na mňa najväčší vplyv, bol Luis Enrique."

Amsterdam Arena či Anfield Road? Ktorý štadión mužstvo viac ženie dopredu?

"Rozdiel je v tom, že v Amsterdam Arene sú tribúny ďalej od trávnika. Na Anfield Road sú nalepené na postrannej čiare. Štadióny sú úžasné, fanúšikovia ma tam mali veľmi radi."

Vyzerá to tak, že Liverpool Jurgena Kloppa má v tejto sezóne blízko k tomu, aby v Anglicku získal majstrovský titul. Vymenil by si jeden z titulov, ktorý si vyhral, za titul majstra Anglicka?

"Vymenil by som Zlatú kopačku, ktorú som kedysi získal vo farbách Liverpoolu, za titul v Premier League a to vzhľadom na to, čo by pre nás v tom momente znamenalo vyhrať ligu. Boli sme veľmi mladým tímom. Viaceré hráči sa k mužstvu práve pripojili, mali sme oveľa nižší rozpočet, než ten, ktorý má Liverpool v súčasnosti. Preto by výhra v Premier League bola obrovským úspechom."

Kto bol tým najprefíkanejším obrancom, proti ktorému si stál?

"Čelil som viacerým, ale svojho času na mňa urobil najväčší dojem, bol Jaap Stam. Bolo to v momente, kedy som prišiel do Európy. Keď som v zápase proti Ajaxu Amsterdam debutoval v drese Groningenu. Stam bol pre mňa veľkou osobnosťou Milána a reprezentácie Holandska. Bol to človek, ktorý na mňa urobil najväčší dojem a pred ktorým som mal najväčší 'strach'."

Existuje nejaký hráč, s ktorým si nikdy nehral, ale chcel by si?

"Ronaldinho. Vždy som ho obdivoval. Bolo úžasné ako hral a ako si užíval loptu."

Kto je v súčasnom tíme Barcelony najzábavnejším hráčom?

"Najzábavnejším je Arturo Vidal. Vychádzame spolu výborne."

zdroj: OneFootball
foto: fcbarcelona.com

Nalim

8
2019-11-30 12:42:58

Až zápasy s Atléticom a Realom ukážu, či naša hra je dobrá, lepšia, ako naši dvaja rivali.
A nie len hra, ale, či dokážeme bodovať...

zasezase

3
2019-12-16 17:04:57

Sak s atleticom sme už hrali a messi dal gól

Nalim

11
2019-11-30 12:44:28

Tieto dva zápasy budú podla mňa ťažšie ako zápasy v LM

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.