Španielsky národný tím pod vedením bývalého barcelonského trénera Luisa Enriqueho už pozná svojich súperov na Majstrovstvá Európy 2020. La Roja sa predstaví v skupine E proti Švédsku, Poľsku a víťazovi playoff skupiny B (Slovensko, Bosna a Hercegovina, Írsko a Severné Írsko). Vieme tiež, že svoje súboje odohrá v Bilbau... a rovnako to, kedy. 

Majstri sveta z roku 2010 debutujú na šampionáte pätnásteho júna, teda tri dni po úvodnom zápase majstrovstiev medzi Talianskom a Tureckom. Španieli doň vstúpia súbojom s Poľskom na San Mamés o dvadsiatej prvej hodine. Druhé stretnutie odohrajú dvadsiateho júna o rovnakom čase a svoje ťaženie v skupine ukončia dvadsiateho štvrtého júna o osemnástej hodine proti jednému zo štyroch mužstiev, ktoré postúpilo do playoff skupiny B. Mohlo by ním byť i Slovensko. 

Skupinová fáza - Skupina E

Španielsko - Poľsko (San Mamés - 15. jún, 21:00)
Španielsko - Švédsko (San Mamés - 20. jún, 21:00)
Španielsko - Bosna / Írsko /  Severné Írsko / Slovensko (San Mamés - 24. jún, 18:00)

Pozrime sa tiež na možné scenáre podľa umiestnenia Španielov.

Ak skončí Španielsko v skupine prvé

Ak mužstvo Luisa Enriqueho vyhrá skupinu E, bude hrať osemfinále v Glasgowe tridsiateho júna o dvadsiatej prvej hodine. Jeho súperom by v takomto prípade bol tretí tím zo skupiny A, B, C alebo D. Ak by následne postúpilo aj do štvrťfinále, putovalo by do Ríma, kde by hralo štvrtého júla takisto o deviatej večer. V semifinále by to bolo ôsmeho júla o dvadsiatej prvej Wembley. 

Ak skončí Španielsko v skupine druhé

V takomto prípade by Španieli hrali osemfinále v Kodani dvadsiateho deviateho júna o osemnástej hodine. Ich súperom by bol druhý tím zo skupiny D (Anglicko, Česko, Chorvátsko a víťaz playoff C). Pokiaľ by zvládli osemfinále, štvrťfinále by hrali v Petrohrade tretieho júla o osemnástej hodine. Semifinále by na nich čakalo v Londýne siedmeho júla o dvadsiatej prvej. 

Ak skončí Španielsko v skupine tretie a postúpi

Za takéhoto predpokladu by La Roja ostala v Bilbau, kde by dvadsiateho ôsmeho júna čelila prvému družstvu skupiny B (Dánsko, Fínsko, Belgicko a Rusko). Vo štvrťfinále by hrala v Mníchove tretieho júla o deviatej hodine večer, kde by hrala proti víťazovi duelu medzi prvým zo skupiny A a druhým zo skupiny C. Semifinále by na nich čakalo v Londýne siedmeho júla. 

Zdroj: marca
Foto: marca

Mascherano

7
2019-12-01 09:03:51

Skupina F je skupina smrti

Mareco

2
2019-12-01 10:51:20

Im to už načisto švitorí na hlavu tam? Glasgow Rím Londýn? Kodaň Petrohrad Londýn? V priebehu niekoľkých dní po konci sezóny a ešte takto lietať?

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.